Więcej pieniędzy na obiekt „za parowozownią”

Ostrów Wielkopolski odnosi kolejny sukces w pozyskiwaniu środków na rozwój infrastruktury sportowej. Miasto otrzymało dodatkowe 908 200 złotych z programu wsparcia inwestycji sportowych Ministerstwa Sportu i Turystyki. To część trzeciego i ostatniego etapu budowy centrum treningowo-sportowego „za parowozownią”, który obejmuje budowę nowoczesnego zaplecza sanitarno-szatniowego.

Sukces Ostrowa wśród 65 wybranych projektów

Spośród 231 zgłoszonych wniosków, ostrowski projekt znalazł się w gronie 65, które zakwalifikowały się do dofinansowania. Łączna pula środków przeznaczonych przez ministerstwo na infrastrukturę sportową wyniosła ponad 98 milionów złotych.

  • „Z dumą informujemy, że pozyskaliśmy dodatkowe środki na tę inwestycję. Centrum ‘za parowozownią’ to jeden z priorytetów sportowych w naszym mieście” – podkreśla Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Inwestycja w liczbach: Co już powstało?

Centrum treningowo-sportowe „za parowozownią” to kompleksowa inwestycja realizowana od 2021 roku, której wartość wynosi niemal 21 milionów złotych. Miasto skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne – do tej pory zebrano łącznie aż 8,4 mln złotych z różnych programów.

W ramach inwestycji oddano już do użytku dwa nowoczesne boiska – jedno z nawierzchnią naturalną, drugie sztuczną – które służą zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Ponadto wykonano:

  • nowe trybuny dla kibiców,
  • oświetlenie,
  • zbiornik retencyjny,
  • instalacje wodociągowe,
  • ogrodzenie i parking.

Ostatni etap w toku: Nowoczesne zaplecze dla sportowców

Aktualnie trwa trzeci i ostatni etap budowy. Powstaje budynek zaplecza sanitarno-szatniowego o powierzchni 701,39 m², który pomieści:

  • szatnie i łazienki dla sportowców,
  • magazyn na sprzęt sportowy,
  • biura trenerów i sędziów,
  • poczekalnię dla rodziców,
  • taras zewnętrzny.
  • „Fundamenty już stoją, a budowa ścian jest w toku. Zakończenie prac planujemy na drugą połowę 2025 roku” – dodaje wiceprezydent Kostka.

Centrum dla każdego: Miejsce spotkań i treningów

Na obiektach „za parowozownią” trenują już setki mieszkańców Ostrowa – od dzieci po dorosłych. Dzięki dofinansowaniu i realizacji ambitnych planów, miasto staje się regionalnym liderem w budowaniu przestrzeni do aktywności fizycznej.

CZYTAJ  Ukraiński symbol zostanie zgładzony (ZDJĘCIA)

Przyszłość sportu w Ostrowie Wielkopolskim

Centrum treningowo-sportowe „za parowozownią” to nie tylko przestrzeń do rozwoju sportowców, ale także inwestycja w zdrowie i integrację lokalnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu miasta i wsparciu ministerstwa, Ostrów zyskuje nowoczesny kompleks, który będzie służył mieszkańcom przez lata.

POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Kiedy droga na Kilinskiego bo jest masakra?

Ciekawy
1 miesiąc temu

Sukces sukcem.
Ale jak to jest, że Brzeg z Polskiego ładu dostał na kocioł biomasowy 74 % dofinasowania, a Ostrów tylko 40%

W Brzegu trwa budowa zeroemisyjnego źródła ciepła sieciowego na biomasę
Projekt dostał dodatkowe dofinansowanieInwestycja dotyczy zaprojektowania i budowy instalacji do produkcji ciepła sieciowego o mocy 6 MW z biomasy. Zadanie realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje m.in. prace projektowe, realizację robót budowlanych, dostawę i montaż urządzeń.
Jest to jedno z wielu działań, których celem jest zmiana modelu wytwarzania ciepła z wysokoemisyjnego, opartego na węglu, na nisko- i zeroemisyjny, dzięki zastosowaniu paliwa jakim jest biomasa. Realizacja przedmiotowego działania, wraz z innymi inwestycjami podejmowanymi w Brzeskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, da możliwość uzyskania statusu „efektywnego systemu ciepłowniczego”.
Wykonanie przedstawionej inwestycji będzie miało pozytywny wpływ na środowisko poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń (w tym CO2), ilości produkowanych odpadów, a także na obniżenie kosztów produkcji (w tym zakup praw do emisji CO2) co bezpośrednio poprawi jakości życia mieszkańców Brzegu.
Umowna wartość robót budowlanych wynosi 25.687.320,00 zł. Na realizację tej inwestycji Gminie Brzeg przyznane zostało dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 18.990.500,00 zł.

TW Bolek
1 miesiąc temu

Czy takie małe miasto jak Ostrów stać na dwa stadiony?

ja
odpowiada  TW Bolek
1 miesiąc temu

a jak stac to poco 2?

Uve prawdę Ci powie
1 miesiąc temu

Tylko ze Ostrowska piłka jest w czenej du..ie od zawsze. Więc po co inwestować nawet grosz? Kiedyś się żalił jakiś pseudo piłkarz trener że nie mają warunków. A ja się żale ze nie ma efektów, dlatego nie ma warunków chłopcze.

Juzek
odpowiada  Uve prawdę Ci powie
1 miesiąc temu

Takiemu jak tobie to choćby dali najnowsze ferrari to być marudził, że nitka na kierownicy jest w złym odcieniu…

Od czegoś trzeba zacząć. Zaplecze infrastruktury w końcu powstało, teraz czas na jakość trenerską.

Kolejny myślący jak PZPN. Dwa mecze przegrane, trener do wywalenia, przychodzi następny i najlepiej jakby w miesiąc zbudował drużynę na finał euro…
Porażka.
Trener buduje drużynę przez kilka lat. A każdy myśli, że w parę tygodni ze średniaków zrobią mistrzów świata.

Obywatel
1 miesiąc temu

Niech dobrze zrobią a nie fuszerkę jak teraz bo już się barak palił a jest nowo postawiony niech dobrze zrobią a przy–pasy w urzędzie i tak premię sobie dadzą

7
0
Napisz co o tym sądziszx