OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Trzech króli na Piaskach

Trzech króli na Piaskach

Dziś święto kościelne Trzech Króli. Jest ono obchodzone na pamiątkę darów Trzech Mędrców.

Z tej okazji po domach chodzą młodzi ludzie, kolędnicy, którzy mają na głowie korony wykonane z tektury. Po zaśpiewaniu kolędy oczekują datków. W ciągu dwóch dni jedna drużyna może uzbierać nawet 400 złotych.

Tymczasem na Piaskach przy zerowej temperaturze powietrza odbyła się kąpiel, podczas której część osób przyozdobiła się akcesoriami nawiązującymi do dzisiejszego święta.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Spór o wiadukt przy ul. Wrocławskiej. Miasto może stracić szansę na miliony z unijnego dofinansowania
25 komentarzy
ja
2 lat temu

Z tych wszystkich foto tylko na jedno zdjęcie miło popatrzeć 😉

25
0
Napisz co o tym sądziszx
×