OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Sypnęło ziarnem

Taka sytuacja, to efekt słonecznej ostatnio pogody; również wystarczającej ilości opadów deszczu, które przyspieszyły wegetację i pozwoliły wcześniej rozpocząć żniwowanie.

+

W porównaniu z minionym rokiem nie ma powodów do narzekań – ocenia Przemysław Kelner z Urzędu Gminy w Przygodzicach. – Ziarno nie jest może idealne, ale susza nie powinna mocno odbić się na plonach – szacuje.
Trzeba się cieszyć z tego, co wydała ziemia, a nie popsuła aura – tak podsumowują pożytek gospodarze, którzy uwijają się w pracach polowych.

Rolników, którzy nie mają własnego parku maszynowego, obsługują posiadacze kombajnów i baza rolna. Dla żniwiarzy, a przede wszystkim kombajnistów, żniwa, to czas ciężkiej i wytężonej pracy, ale też okazja do dodatkowego zarobku.

W ciągu dwóch tygodni pola powinny opustoszeć. Do zebrania pozostanie jedynie kukurydza.
Na zdjęciach akcja żniwna w polu Marii BanasiakWiesława Witka w Jankowie Przygodzkim. Za kierownicą “Bizona” – Bronisław Banasiak.

 

 

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sie chwalisz,czy żalisz?
5 lat temu

Na niedzielnym rosole z kokota ześ ta buł,i tyn poemat wydrapołrześ w ramach podzińkowań,co by gospodorze u których żeś sie stołowoł na powiot sławni byli 🙂

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x