OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nie żyje Jan Grabowski, były trener ostrowskich klubów żużlowych

W wieku 66 lat zmarł Jan Grabowski, przez lata związany z ostrowskim środowiskiem żużlowym. Zmarł w Zielonej Górze. W Ostrowie Wlkp. zasłynął jako dobry szkoleniowiec młodzieży pragnącej zostać żużlowcami.

+

Jan Grabowski trafił do ostrowskiego klubu w sezonach 1993/94. Trenował wówczas ostrowską Iskrę. Słynął z prowadzenia szkółki żużlowej na wysokim poziomie. Później po 10 latach powrócił do Ostrowa Wielkopolskiego. Podpisał trzyletni kontrakt z Klubem Motorowym Ostrów. Ostatni raz nawiązał współpracę z ŻKS Ostrovią Ostrów w listopadzie 2010 roku.

We wrześniu 2015 roku gdy Jan Grabowski był związany z ROW Rybnikiem i ten klub  przegrał walkę o awans z ostrowskim zespołem, powiedział: – (…) Świat się nie kończy, nie będziemy się wieszać. Po meczu w Ostrowie praktycznie nie spałem, myślałem co się stało. Mogę tylko przeprosić kibiców, którzy dopingowali nas na wyjazdach i przychodzili na mecze w Rybniku. Niestety, to jest sport. Ja przy okazji dziękuję za te lata spędzone w klubie. Może się już nie zobaczymy.

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek
3 lat temu

Pamiętam “murzyna” jak w upalne letnie dni szkolił Ogóra,Tajcherta czy Maleche..[*][*][*]

mm
3 lat temu

Był przemiłym człowiekiem.

Kibic
3 lat temu

Najlepszy trener jaki byl w ostrowie na zawsze w pamięci kibiców ostrowskich spoczywaj w pokoju trenerze.

3
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x