OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Garcarkowie pomogli z Gollobem. Będzie też Hampel?!

Coraz lepiej wygląda obsada Memoriału Rifa Saitgariejewa. Ostatnio udział w turnieju potwierdził Tomasz Gollob, na co duży wpływ mieli bracia Garcarkowie. Do Ostrowa może przyjechać również Jarosław Hampel!

{openx:1}

Na liście startowej znajduje się już kilku zawodników z najwyższej półkii. W tym gronie są Martin Vaculik, Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Adrian Miedziński, Bartosz Zmarzlik czy Tomasz Gollob. To ostatnie nazwisko budzi w ostatnich tygodniach bardzo wiele emocji. Były mistrz świata znajduje się w wybornej formie. Jego ostatnie wyczyny na torach PGE Ekstraligi budzą zachwyt wśród kibiców z całej Polski. Tak było między innymi podczas niedzielnego spotkania GKM-u Grudziądz z Falubazem Zielona Góra, kiedy zawodnik gospodarzy zapewnił swojej drużynie zwycięstwo w ostatnim biegu. – Nie ukrywamy, że w tym przypadku bardzo pomogli nam bracia Jan i Andrzej Garcarkowie. Wielki szacunek dla nich, bo przyczynili się do zakontraktowania Tomasza Golloba na te zawody – mówi prezes TŻ Ostrovia Radosław Strzelczyk.

Co ciekawe, działacze mają podpisane umowy już z 15 zawodnikami, którzy przyjadą 21 maja do Ostrowa. Kibiców czekają w tym tygodniu kolejne niespodzianki. – Mamy w zanadrzu kilku żużlowców z najwyższej półki. Kibice usłyszą jeszcze o ekstraligowych nazwiskach. Prowadziliśmy także rozmowy z zawodnikami, którzy wyróżniają się w pierwszej lidze – tłumaczy Strzelczyk.

Jak udało nam się ustalić, istnieje szansa, że do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie także jeden z najlepszych polskich żużlowców Jarosław Hampel. Jego występ nie jest jednak jeszcze w stu procentach pewny. Jeździec Falubazu dopiero wraca do ścigania po poważnej kontuzji. Kluczowy będzie w tym przypadku jego stan zdrowia. – On musi nam potwierdzić, czy da radę dojechać. Gdyby się nie udało, to będziemy realizować inny wariant. Na ten moment jest jednak szansa na jego występ. Kolejne nazwiska ogłosimy już w tym tygodniu – informuje prezes TŻ Ostrovia.

Memoriał zapowiada się więc bardzo ciekawie. Działacze kompletują naprawdę solidną obsadę. Jak przekonują, jest to możliwe dzięki wsparciu sponsorów. – Przy okazji, chciałbym podziękować za pomoc włodarzom gminy miasto Raszków. W ostatnim czasie bardzo nam pomogli – dodaje na zakończenie Radosław Strzelczyk.

Aktualna obsada XIX Memoriału Rifa Saitgariejewa:
– Martin Vaculik (Get Well Toruń)

– Grzegorz Walasek (Speedway Wanda Instal Kraków)

– Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)

– Renat Gafurow (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

– Denis Gizatullin (Kolejarz Opole)

– Tomasz Gollob (MRGARDEN GKM Grudziądz)

– Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)

– Anders Thomsen (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

– Kamil Brzozowski (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

– Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)

– Adrian Miedziński (Get Well Toruń)
Ceny bilet:
– 200 zł – VIP + catering (250 zł w dniu zawodów)

– 50 zł – trybuna główna (70 zł w dniu zawodów)

– 25 zł – bilet normalny (30 zł w dniu zawodów)

– 15 zł – bilet ulgowy (20 zł w dniu zawodów)

– dziecko do lat 7 za darmo (tylko z dorosłym opiekunem)

– rezerwacja miejsca dla dziecka do lat 7 na trybunie głównej – 1 zł

– osoba z I grupą inwalidzką wraz z opiekunem – za darmo
Bilet ulgowy przysługuje: uczniom i studentom do lat 25 (wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji) oraz emerytom i rencistom
Bilety będzie można kupować w dniach 7-8 maja oraz 14-15 w godzinach 14.00 – 18.00 na stoisku, które znajdować się będzie na terenie Galerii Ostrovia przed sklepem Empik.

0 0 głos
Oceń temat
10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zmartwiony
4 lat temu

Burmistrz Raszkowa zamiast przeznaczyć pieniądze na inne, pożytyczniejsze cele w Gminie, to pakuje kase w beznadziejny ostrowski żużel (za śmieszne “dzìękuję”… Ciekawe czy wyłożyłby ze swoich??? Żenada…

P
4 lat temu

Tylko komentarze z hejtem przechodza, to sie nazywa rzetelne dziennikarstwo

Julian
4 lat temu

Panie Galop, ile Panu Garcarcarek przelał na konto, że sie pan pojawisz? A może noje S klasa?

bolek
4 lat temu

a poco piszczałka niech lepiej siedzi w goszofie

lee
4 lat temu

Chociaż nadal jestem zniesmaczony wydarzeniami końca ostatniego sezonu to na memoriale Rifa będe bo to był wspaniały człowiek i zawodnik.Inne imprezy bojkotuje chyba że uznam nowych działaczy za ludzi uczciwych a nie groszorobów i oszustów.Na razie mało o nich wiem.a pięknych obietnic mam dosyć.

Gołębiarz z Wysocka
4 lat temu

Mam pytanie: czy w pakiecie VIP +catering jest opcja lizania butów?

Rafał
4 lat temu

Ostrów kocha żużel i ma wspaniałych kibiców pozdrowienia dla nich może kiedyś doczekamy się prawdziwego scigania

Pan Zenek
odpowiada  Rafał
4 lat temu

A co to za zbiorowa opinia??? Ja nie kocham żużla, sąsiad z naprzeciwka też nie, dosyć już przez te wszystkie lata wstydu się miasto najadlo przez różne afery

Leszek
4 lat temu

Jest znowu gmina raszkow, tyle już było komentarzy na ten temat może burmistrz zbudował by ten tor u siebie na miejscu…

dawny kibic żężla
odpowiada  Leszek
4 lat temu

I to jest świetny pomysł! Idźcie sobie dobrzy ludzie z tymi wyścigami motorynkami dookoła do Raszkowa. Niedaleko, miasteczko sympatyczne, a Ostrów odsapnie wreszcie.

10
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x