Wandale z Tataraku?

Udostępnij
Tweet

To nie tornado przeszło nad Ostrowem, a stado baranów. W nocy z soboty na niedzielę nieustaleni sprawcy zdewastowali znaki drogowe na ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wlkp. Straty liczone są w tysiącach złotych.

+

Co najmniej 10 znaków informujących o nowo wybudowanej ścieżce rowerowej zostało całkowicie poskręcanych. Nadają się już tylko na złom. Wandale szli dwiema stronami ulicy Limanowskiego. Na odcinku pomiędzy Piaskami, a szpitalem padły nowo postawione znaki. Prawdopodobnie żaden z pobliskich mieszkańców nie przebudził się w nocy i tym samym nie zgłosił aktu wandalizmu na policję. Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg ubolewa nad brakiem rozumu sprawców zniszczeń.

W ten weekend trwał Festiwal Tatarak organizowany przez Miejski Zakład Zieleni. Rytmy muzyki elektronicznej mają udowodniony wpływ na psychikę młodych ludzi. Niewykluczone, że „natchnieni” rytmami muzyki klubowej postanowili rozładować nadmiar energii na Bogu ducha winnych znakach. Jeżeli doszły do tego substancje odurzające, których jak wiadomo na imprezach nie brakuje, to skutki mamy gotowe.

Wojciech Białas z Miejski Zakładu Zieleni, w związku z organizacją festiwalu Tatarak, przygotował niespodziankę dla ostrowian chcących w weekend odpocząć na Piaskach-Szczygliczce. Wokół dawnej „Zielonej Laguny” stworzył getto. Wysokie ogrodzenie oddzieliło nic niewinne ławki. Spoczywający na nich ostrowianie często reflektowali się ciszą. W tym roku postanowiono je zagrodzić, choć właściwe ogrodzenie znajduje się dopiero za nimi.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  100-lecie OSP z gminy Raszków (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do rzeczy
9 lat temu

Co do Tatarak Festival – dla mnie skandalem jest to, że z piątku na sobotę po całej okolicy roznosił się tak wielki hałas – te niskie dźwięki (łubu-dubu) tak jak niosły się p okolicy ok.18ej i 22ej tak też niosły się (z taką samą albo i większą siłą) o 24 o 2 i o 4ej nad ranem! To dowód ignorancji organizatora, nie liczenia się z dobrem mieszkańców okolicy (Osiedle Wenecja). Kto jeszcze nie spał tej nocy? Warto byłoby skierować pismo w tej sprawie do Urzędu Miasta

kolejooorz
9 lat temu

Jaka muza tacy fani , swego czasu na piaskach latem były koncerty dyskomułów i po każdej imprezie droga do miasta i samochody wyglądały podobnie.Koniec z imprezami , po 22 zamykać obiekt a miśki niech kontrolują gówniarzy , jak jest pijany a ma poniżej 18 lat odwieź do rodziców i wypisać mandat na 500 stówek i wszystko w temacie.

jan
odpowiada  kolejooorz
9 lat temu

ja na festivalu dzieci nie widziałem..

Asia
9 lat temu

Ten artykuł jest czystą prowokacją. Problem nie leży w imprezie, bo że impreza taka jak Tatarak się odbywa jest sprawą pozytywną. Ponadto czy autor tego artykułu złapał sprawcę za rękę, skoro „twierdzi” że osoba ta brała udział w Tataraku? Równie dobrze mogła to być osoba która na festiwal nawet nie weszła i spędzała noc na plaży, bo dużo było takich ludzi. W Borowiance też odbywała się jakaś impreza….Nie róbmy z Ostrowa zaścianka, nie hejtujmy. Problem polega na tym, że nie było żadnych nocnych patroli. Na festiwalach w innych miastach to nie do pomyślenia. Policja jest tam nie po to, by wypisywać mandaty za parkowanie, czy spożywanie alkoholu, tylko do zapewnienia bezpieczeństwa!

Blablabla
9 lat temu

Myślę, że nie doszłoby do tego gdyby te znaki nie były tak powyginane, przez co wystarczyło się powiesić na nich, „pobujać” i już się gną.

Tomasz.
odpowiada  Blablabla
9 lat temu

Chyba żarty sobie robisz kolego/koleżanko. Znaki nie są do „pobujania się” Czy też innych rzeczy,one mają być widoczne i mają informować uczestników jak mają się zachowywać. Rozumiem że nie masz prawa jazdy stąd też nie wiesz idei do czego służą znaki drogowe. Proponuję poczytać i zaznajomić się troszeczkę 🙂 Bo w 21 wieku 2014 roku. Wstyd żeby nie wiedzieć 🙂 Może dla ciebie specjalnie by mieli stawać z jakiegoś specjalnego wytwórstwa by mógłbyś się pobujać i poskakać po nich 🙂 Hahaha 🙂 ten twój komentarz jest bardzo bezsensowny 🙂

Meloman jednego bitu
9 lat temu

Poprzez te podwójne płoty widać, że poziom „festiwalu” był bardzo wysoki. Czy w przyszłym roku dojdzie jeszcze fosa z mostem zwodzonym, czy tylko trzeci płot i antyterroryści?

alojzy
9 lat temu

Policja była tam gdzie może zarobić, czyli wczoraj kolo 17stej wypisywała masowo mandaty dla parkujących…..

uśmiechnięty pysk
9 lat temu

za straty winna zapłacić zieleń miejska i olbrzymie owady z pryzesem

heh
9 lat temu

w sumie mieli racje że uszkodzili znaki bo po co komu znaki których i tak mało kto przestrzega. mamy ścieżkę rowerową i widze rowerzystów jadących jezdnią. niektórzy jeszcze nie dorośli do odpowiedzialności jakąjest kierowanie rowerem

BywalecFestivalu
9 lat temu

Sam tatarak zły nie był tylko, że ludzie bawiący się poza tatarakiem to już tak, bo to tam siedział problem. Murek przy plaży był cały oblężony przez ludzi alkoholizujących się, Spoko można piwko strzelić i butelkę do kosza. ale jak ludziom odpi**la tłukąc butelki w plaże a potem powrót do domu mają przez znaki to przepraszam, ale nie chce mi się wierzyć, że to ludzie ze środka samego tataraku byli, no ale na to pytanie może odpowie dzielna policja…

Emu
9 lat temu

Wystarczyloby ustawic patrol np. Kolo borowianki na ulicy torowej i to wystarczy. Takie rzeczy sa do przewidzenia przy tego typu imprezach jak zobaczylem te znaki odrazu o tym pomyslalem tylko stawialem ze pujda na reagge!

35
0
Napisz co o tym sądziszx