OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Wjechał w słupek, który stwarzał pośrednie zagrożenie (ZDJĘCIA)

Wjechał w słupek, który stwarzał pośrednie zagrożenie (ZDJĘCIA)

W piątek przed południem doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego przy ulicy Wojska Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim, w rejonie Młodzieżowego Domu Kultury oraz Centrum Kształcenia Praktycznego podlegającego Zespołowi Szkół Transportowo-Elektrycznych.

Jak wynika ze wstępnych informacji, 30-letni kierowca samochodu marki Volvo XC60 wjeżdżał od strony ulicy Wojska Polskiego. W trakcie wjazdu nie zauważył podnoszącego się słupka zabezpieczającego wjazd na teren placówki. W efekcie doszło do uderzenia przodem pojazdu w metalowy element infrastruktury.

W zdarzeniu uszkodzony został zarówno słupek, jak i samochód. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Kontrowersje wokół działania słupka

Miejsce, w którym doszło do kolizji, od dłuższego czasu budzi emocje wśród części rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia do Młodzieżowego Domu Kultury. W przeszłości duży parking przed budynkiem umożliwiał swobodne parkowanie oraz bezpieczne odprowadzanie i odbieranie dzieci z zajęć.

Po uruchomieniu systemu ze słupkiem ograniczającym wjazd, pojawiły się głosy, że rozwiązanie to utrudnia korzystanie z parkingu i może wpływać na bezpieczeństwo najmłodszych. Część rodziców zwraca uwagę, że w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się bardzo ruchliwa ulica Wojska Polskiego, co dodatkowo komplikuje sytuację komunikacyjną w tym rejonie.

Apel o ostrożność

Zdarzenie jest kolejnym sygnałem, że kierowcy powinni zachowywać szczególną ostrożność w miejscach wyposażonych w automatyczne słupki zabezpieczające. Tego typu urządzenia są coraz częściej stosowane przy szkołach i instytucjach publicznych w celu ograniczenia ruchu pojazdów.

Niewykluczone, że po tym zdarzeniu temat funkcjonowania słupka oraz organizacji ruchu w rejonie placówek oświatowych ponownie stanie się przedmiotem dyskusji mieszkańców oraz zarządców terenu.

Przez ostatnie dni około 5 aut wjechało w słupek. Serwisanci kasują około 6 tysięcy za każdy przyjazd. Dodajmy, że zarządcą terenu ze słupkiem jest Zespół Szkół Transportowo – Elektrycznych znajdującego się przy ulicy Kantaka w Ostrowie Wielkopolskim.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
40 komentarzy
Jola
1 miesiąc temu

Przecież tam zapala się czerwone światło! Nie da się tego nie zauważyć.Może liczył, że się zmieści między słupkami?

Ostrożny
1 miesiąc temu

Czy to był jakiś prominent, albo krewny, lub znajomy, że media od razu starają się narzucać interpretację? Słupek był i basta. Czy słusznie, to kwestia niezależna.

Kierowca
1 miesiąc temu

Słupek jest po to żeby nie wszyscy mogli parkować i bardzo dobrze skoro parking jest dla szkoły i MDK a jak słupka nie było to cały parking zajęty i nie było gdzie zaparkować a słupek jak się podnosi to się świeci czerwone światło wystarczy dobrze patrzeć na znaki i sygnalizację

Hmm
1 miesiąc temu

Słupek zaczął wyjeżdżać więc można było nie zauważyć. Najlepiej wszędzie osłupkujcie wszystko a samochody niech ludzie w powietrzu parkują. Całkiem inna kwestia że ludziom d..a do fotela przyrosła często. Ale tutaj nie o tym mowa.

Jarosław K
1 miesiąc temu

Każdy głupek wali w słupek. Przynajmniej OSP zarabia na i..otach.

O N A
1 miesiąc temu

Zamontowanie automatycznej barierki byłoby o wiele tańszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem tego problemu. Pieniądze wyrzucone w błoto. Pomysłodawca powinien ponieść koszty.

Wilski
odpowiada  O N A
1 miesiąc temu

Wystarczy wiecznie wszędzie nie jeździć z nogą na gazie jak małpa z wścieklizna

Erwin
1 miesiąc temu

Ale zasadził. Vołvo do kasacji.

DDD
1 miesiąc temu

Czy te przyciemnione reflektory w Volvo są legalne?

wnikliwy
1 miesiąc temu

Ale służb się najechało …większy koszt niż ci ” SERWISANCI ”

Przedstaw się
odpowiada  wnikliwy
1 miesiąc temu

Taki sposób na zarobek stadami jeżdżą to fakt.

Tom
1 miesiąc temu

Jak ktoś jeździ chińskim autem to nie może być zbyt mądry

Zdzichu
odpowiada  Tom
1 miesiąc temu

Nie pij juz

40
0
Napisz co o tym sądziszx