Woda jak smoła prosto z kranu

W piątkowy z naszą redakcją skontaktowała się jedna z mieszkanek Granowca (gmina Sośnie), przesyłając zdjęcia wody płynącej z kranu. Na fotografiach wyraźnie widać intensywnie ciemne zabarwienie, które może budzić poważne obawy o jakość i bezpieczeństwo wody pitnej. Jak poinformowała mieszkanka, jeszcze dzień wcześniej woda wyglądała zupełnie normalnie.

Sytuacja zaniepokoiła mieszkańców, którzy zaczęli zastanawiać się nad przyczyną nagłej zmiany koloru wody. Ciemne zabarwienie może wskazywać m.in. na zanieczyszczenia, osady w instalacji wodociągowej lub problemy techniczne w sieci. Na razie nie ma oficjalnego komunikatu w tej sprawie ze strony gminy ani zakładu wodociągów.

Gmina chwaliła się inwestycją w paczkowarkę do wody

Co ciekawe, tego samego dnia, ale wcześniej, gmina Sośnie opublikowała w mediach społecznościowych informację o zakupie paczkowarki do wody pitnej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Urządzenie zostało zakupione w grudniu 2025 roku, a jego dostawa zbiegła się z wcześniejszą awarią wodociągu, podczas której sprzęt został po raz pierwszy wykorzystany w praktyce.

Jak podkreślono w komunikacie, dzięki posiadaniu własnego urządzenia możliwe było szybkie przygotowanie i dystrybucja wody pitnej dla mieszkańców, co miało znacząco ograniczyć skutki kryzysu i usprawnić działania organizacyjne. Gmina wskazywała także na wsparcie sąsiednich samorządów, przedsiębiorców oraz instytucji, które dostarczyły butelkowaną wodę pitną, pokazując – jak napisano – znaczenie współpracy i solidarności w sytuacjach nadzwyczajnych.

Warto również dodać, że gmina Sośnie udostępniła swoją paczkowarkę gminie Raszków, która obecnie zmaga się z podobnym kryzysem wodociągowym, w ramach wzajemnej pomocy między samorządami.

Mieszkańcy czekają na wyjaśnienia

Mimo wcześniejszych zapewnień o zwiększonej gotowości kryzysowej, mieszkańcy Granowca oczekują teraz konkretnych informacji dotyczących jakości wody, jej przydatności do spożycia oraz przyczyn nagłego pogorszenia parametrów. Kluczowe będzie stanowisko gminy oraz ewentualne wyniki badań wody.

Będziemy monitorować sytuację i informować o dalszym rozwoju wydarzeń. Jeśli ktoś z mieszkańców posiada podobne zdjęcia lub informacje, prosimy o kontakt z redakcją.

CZYTAJ  Wiele osób przeżywa horror w domu

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zmrmkrwd
1 godzina temu

Uśmiechajcie się lemingi

1
0
Napisz co o tym sądziszx