OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Bezpieczniej i ciszej w centrum Ostrowa! Ruszają działania przeciwko hałasowi

Bezpieczniej i ciszej w centrum Ostrowa! Ruszają działania przeciwko hałasowi

Wieczorne przejażdżki w ścisłym centrum Ostrowa przez hałasujące motocykle i podrasowane samochody od dawna spędzały sen z powiek mieszkańcom. Hałas i nadmierna prędkość stwarzały zagrożenie dla pieszych oraz pogarszały komfort życia. Teraz jednak nadchodzą pozytywne zmiany – miasto i odpowiednie służby wprowadzają konkretne rozwiązania, które mają na celu przywrócić spokój i bezpieczeństwo w śródmieściu!

Impulsem do podjęcia działań była interpelacja radnego Łukasza Jędrzejaka. – Zjawisko to obserwuję na co dzień i bardzo często jest to zgłaszane do mnie przez współmieszkańców ze Śródmieścia. Problem nasila się szczególnie wiosną i latem, w weekendowe wieczory. Kierowcy samochodów i motocykli dla popisu gwałtownie przyspieszają, stwarzając realne zagrożenie bezpieczeństwa oraz generując hałas w godzinach nocnych – tłumaczy radny.

Władze miasta szybko zareagowały. Sprawa została skierowana do jednostek odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego. Straż Miejska przypomniała, że zgodnie z przepisami nie ma uprawnień do zatrzymywania pojazdów w ruchu, dlatego kontrola prędkości i emisji hałasu będzie zadaniem policji. Pismo w tej sprawie trafiło już do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, która dysponuje odpowiednim sprzętem i uprawnieniami.

Na tym jednak nie koniec! Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie zapowiedział działania techniczne, które wymuszą redukcję prędkości. W pierwszej kolejności powstaną wyniesione elementy jezdni w rejonie skrzyżowania ulic Wrocławskiej i Staszica. – Tego typu rozwiązania to skuteczny sposób na zdyscyplinowanie kierowców, a jednocześnie są one dostosowane do potrzeb służb ratunkowych i utrzymania dróg – czytamy w oficjalnej odpowiedzi podpisanej przez zastępcę prezydenta Ostrowa, Mikołaja Kostkę.

Dzięki wspólnym działaniom radnych, władz miasta, policji i drogowców mieszkańcy mogą liczyć na wyraźną poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia w sercu Ostrowa. To ważny krok ku temu, by centrum miasta było miejscem przyjaznym i bezpiecznym – zarówno dla pieszych, jak i kierowców, którzy poruszają się zgodnie z przepisami.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
99 komentarzy
Kakun
10 miesięcy temu

Tym mieszczuchom to wszystko przeszkadza kopciuch nie lututu samochodem nie traktor czy kombajn z hederem też nie blokersy typowe co pod blokiem małpki ciagna

Mareczek
10 miesięcy temu

Banda snobów w autach za tatusiowe pieniądze. Myślą że są fajni bo muszą na siebie zwrócić uwagę. Przyjdzie dzień dostanie jeden z drugim w cymbał i się nauczą hałasować po obwodnicy z daleka od cywilizacji a nie wkur***c ludzi którzy chcą odpocząć w domu albo usypiają dziecko

takie życie
10 miesięcy temu

droga techniczna w Czekanowie przy DAF to istny horror ! Motocykliści robią co chcą…policja nie robi nic pomimo zgłoszeń….! Jak to się ma do tej sprawy ? proszę o komentarze…dziękuję

Syn Gromu
odpowiada  takie życie
10 miesięcy temu

Policji w tym kraju już nie ma.

Adaś
odpowiada  takie życie
10 miesięcy temu

Rozumiem, że dla Ciebie by było lepiej jakby pałowali te motocykle między autami na obwodnicy? Nie widzę problemu, żeby się spotykali i bawili na tej drodze bocznej. Robią to zazwyczaj weekendami kiedy ruch jest znikomy. Typowy polaczek

Syn Sołtysa
odpowiada  Adaś
10 miesięcy temu

Jaki ty A..ś g…i jesteś

bc
odpowiada  Adaś
10 miesięcy temu

Adaś, a może niech się spotykają pod twoimi oknami?

motoZgred
odpowiada  takie życie
10 miesięcy temu

Mieszkasz przy technicznej?Przeszkadza Ci, że młodzi wariaci upalają sprzęty w polach, praktycznie poza ruchem ulicznym?

Olek
10 miesięcy temu

Traugutta bez progów kole szkoły i Ok k.oty prują do galery jak tralala

hadwao
10 miesięcy temu

Ograniczenie prędkości do 30 km/h i radary ,radary, radary, radary

Dziura w tłumiku
odpowiada  hadwao
10 miesięcy temu

I cyk sprzęgło i łututututututututu
A jechał tylko 20 🙂

Tomasz
odpowiada  hadwao
10 miesięcy temu

W centrum jest strefa zamieszkania, więc można tam jechać do 20 km na godzinę…

Mieszczuch
10 miesięcy temu

Na Strzeleckiej nie lepiej-zrobić spowalniacz taki jak na Jasnej😀😀😀😀

strażnik
10 miesięcy temu

Teraz się obudzili, po sezonie,

bc
odpowiada  strażnik
10 miesięcy temu

Przecież zanim zrobią, to będzie następny. A tak w ogóle, to im nie podpowiadaj, bo znowu skończy się tylko na obietnicach.

Ania
10 miesięcy temu

Po Kościuszki tez hałasują.

Obywatel 84
10 miesięcy temu

W centrum….? Zapraszam policjantów na Grunwaldzką, Limanowskiego, Osadniczą, Kujawską… Notoryczne przyspieszanie autem tylko po to by narobić hałasu!!! M.in granatowe BMW, I NIE TYLKO

Slawo
odpowiada  Obywatel 84
10 miesięcy temu

Na Osadniczej? Przecież ta ulica to ruina jak tam można przyspieszyć?

jeżdzę przepisowo
odpowiada  Slawo
10 miesięcy temu

Torowa, przedłużenie Osadniczej

Luu
odpowiada  jeżdzę przepisowo
10 miesięcy temu

Kamera na rondzie Piaski

Nadgranatnik komendancki
odpowiada  Obywatel 84
10 miesięcy temu

Zapraszać to możesz szwagra lub kolegę na piwo, a policję się wzywa cepie.

Tom
10 miesięcy temu

Fotoradar na alejach Słowackiego albo częsty patrol drogówki a nie prog zwalniający na wrocławskiej/ Staszica – tam nikt szybko nie jeździ, koło szpitala jest ” tor wyścigowy „.nic mądrego te tumany z władz nie potrafią wymyśleć sensownego

Chateu de Jabol
odpowiada  Tom
10 miesięcy temu

Nikt szybko nie jeździ? Zapraszam w weekend i nie tylko, nawet w środku dnia zdarzają się wyścigi.

Geodeta
odpowiada  Tom
10 miesięcy temu

To ile tych alei jest w Ostrowie?

bc
odpowiada  Tom
10 miesięcy temu

A co Ci nie pasuje ten próg? Właśnie bardzo się ucieszą jak będzie, bo nocą w weekendy rzeczywiście „nikt szybko nie jeździ” tylko co chwilę ktoś gna na łamanie karku.

99
0
Napisz co o tym sądziszx
×