Policjanci na rowerach. Czy to dobry pomysł?

W Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęły służbę policyjne patrole rowerowe. Funkcjonariusze na jednośladach będą czuwać nad bezpieczeństwem w centrum miasta oraz na terenach rekreacyjnych w rejonie Zalewu Piaski-Szczygliczka. Taka forma pracy pozwala szybko reagować w miejscach, do których dojazd radiowozem jest utrudniony, a tym samym realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej.

Wprowadzenie patroli rowerowych to inicjatywa Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Michała Grzelak. WORD w Kaliszu sfinansował zakup rowerów, które trafiły do ostrowskich policjantów.

Patrole rowerowe będą nie tylko kontrolować przestrzeganie przepisów prawa, reagować na wykroczenia i udzielać pomocy potrzebującym, ale również prowadzić działania profilaktyczne. Funkcjonariusze przypominają o zasadach bezpiecznej i kulturalnej jazdy rowerem, które są kluczowe dla ochrony zdrowia i życia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

3
Czy rowery to dobry środek transportu po Ostrowie? x

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
CZYTAJ  Usunięto TYLE azbestu
48 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Biniu
3 miesięcy temu

Jak spotkam policję bez dzwonka to sami sobie wypiszą mandat.

Determin
3 miesięcy temu

A sygnały dźwiękowe ijo… ijo ma?

Piotr
3 miesięcy temu

Ten w okularkach jakby w lampę dostał to od razu miałby szkła kontaktowe, kto takich przyjmuje do policji, zresztą wygląda jakby sam potrzebował ochrony policji bo na jego widok – tusza i twarz to pospolity blokers dostaje zajadów ze śmiechu i nie wie czy mu przylać czy nie bo niepełnosprawnych się nie bije

Konfederata
odpowiada  Piotr
3 miesięcy temu

Pojeździ to schudnie. Takie patrole są potrzebne choć nie wiem po co ta baba kabaret z tą milicją jest już lepiej drugi tucznik ale facet. No ale takie czasy.

Ostatnio edytowany 3 miesięcy temu by Konfederata
obywatel
odpowiada  Piotr
3 miesięcy temu

kolejny szczyl mądry w internetach, jedź na piaski i podskocz „face to face”

On
3 miesięcy temu

Ciekawe czy oni potrafią na rowerach jeździć??

tyr
3 miesięcy temu

patrole piesze w dzien i w nocy to podstawa prewencji w kazdym miescie

Luzik
3 miesięcy temu

Już widzę te szalone pościgi.

Daro
3 miesięcy temu

A umieją jeździć? Bo to same nieroby i nieudaczniki co nie umieją gwozdzia do deski wbić…

Syn gromu
odpowiada  Daro
3 miesięcy temu

Cywilizowani ludzie wbijanie gwoździ zostawiają robolom albo imigrantom, dziadzio lata 70 były prawie pół wieku temu.

Sportowiec
3 miesięcy temu

Bardzo dobrze. Jeszcze piesze niech wrócą szczególnie w centrum gdzie żulernia ostro działa

babcia
odpowiada  Sportowiec
3 miesięcy temu

żule to już prawdziwa plaga w Ostrowie służby nic w tej sprawie nie robią .

Chłopak z Górzna
3 miesięcy temu

Ten na głównym zdjęciu (po lewej) wygląda jak nasz wójtek Dariusz / dla naszego radnego Darek . To już chlopaka eliminuje z wszystkiego.

ZBIGNIEW ZIBI
3 miesięcy temu

elektryki by im kupili

48
0
Napisz co o tym sądziszx