Remont kamienicy zaskoczył mieszkańców – elewacja tylko do połowy?

W Ostrowie Wielkopolskim, przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Wolności, zakończył się pierwszy etap remontu elewacji zabytkowej kamienicy. Choć odnowiona część fasady przyciąga uwagę przechodniów swoją estetyką, wśród mieszkańców wzbudziła niemałe zdziwienie – elewacja została bowiem odnowiona… tylko do połowy, licząc od poziomu chodnika.

Wyższe kondygnacje budynku wciąż pozostają w bardzo złym stanie – odpadający tynk, zabrudzenia i pęknięcia kontrastują z dolną, odświeżoną częścią fasady. To wywołało falę komentarzy i spekulacji w mediach społecznościowych. „Wczoraj przechodziłam i podziwiałam, jaka to piękna kamienica. No niestety, efekt końcowy – jeżeli tak zostanie – będzie nie do odzobaczenia” – napisała jedna z internautek. Inni użytkownicy ironizowali: „Dla mnie ta kamienica przedstawia Polskę po wyborach. Ciekawe, gdzie się znajdziemy” czy „Zawsze zaczyna się od góry”.

Na rosnące zainteresowanie mieszkańców zareagowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Beata Klimek. W opublikowanym oświadczeniu uspokajała:

– Otrzymuję od Was wiele pytań dotyczących remontu kamienicy na rogu ulic Wolności i Kolejowej. Chciałabym Was poinformować, że projekt elewacji dla całego budynku został zatwierdzony przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Prace prowadzone są etapami, zgodnie z decyzją konserwatorską. Obecnie realizowana jest tylko część fasady. Zapewniam jednak, że finalnie cały budynek zostanie odnowiony zgodnie z zaakceptowanym projektem – przekazała Klimek.

Mimo zapewnień władz, część mieszkańców nadal wyraża obawy, że remont może pozostać w obecnej, niedokończonej formie, szczególnie jeśli między właścicielami poszczególnych lokali nie ma porozumienia. „Ten nie chce się dołożyć na malowanie, bo ten z dołu nie dołożył się, jak tamten robił dach, bo jemu nie kapie. Proste” – komentował jeden z użytkowników, wskazując na częsty problem w zarządzaniu współwłasnością kamienic.

Zgodnie z deklaracjami władz i konserwatora zabytków, mieszkańcy mogą jednak liczyć na kompleksowe zakończenie prac. Czas pokaże, kiedy cały budynek odzyska dawny blask – od piwnicy po dach.

CZYTAJ  Poważny wypadek motocykla na DK12 w Kościelnej Wsi – dwie osoby ranne
POLECANE NEWSY

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bc
12 godzin temu

Czyli zanim wyremontują górną połowę, to dolna znowu będzie wymagała odmalowania.

Koza
13 godzin temu

Remont dla emigrantów ?? Tak ptaszki ćwierkają

Ponadczasowe
14 godzin temu

Piękne są te stare kamienice, gdyby tylko odzyskały swój blask.

Darek
14 godzin temu

A już myślałem, że górna część została dla tych graficiarzy co nie mogą sobie miejsca znaleźć.

Zbychal
15 godzin temu

Proponuję by „zaniepokojeni mieszkańcy” dołożyli się finansowo. Skoro tak się tym martwią.

ciek
15 godzin temu

Kto jest właścicielem, bądź współwłaścicielami tego budynku?

Kryska
odpowiada  ciek
6 godzin temu

Ja

Obywatel
16 godzin temu

Dotację na całość ale tylko do połowy z frątu z tyłu to jest syf tynk leci ale jak komisja przyjdzie i w kieszeń dostaną

podst
odpowiada  Obywatel
1 godzina temu

Obywatelu z frątu czy z tyłó? Boli od samego czytania.

Ostrowianin
16 godzin temu

Ten co to prowadzi też najpierw myje nogi a potem twarz a na końcu zeby

Janek
16 godzin temu

A może ktoś się e końcu zainteresuje wieża ćisnien w parku 3 maja dach rozebrany niby robią A zrobić nie mogą i już tak dach odkryty jest z rok albo dwa

🤣🤣🤣
odpowiada  Janek
13 godzin temu

Fakt. Miasto ma to w d.. ie.

Kryska
odpowiada  🤣🤣🤣
6 godzin temu

Bo to nie należy do miasta..

Ciepłownik
odpowiada  🤣🤣🤣
3 godzin temu

A skąd to miasto ma na to brać? chyba że chcecie większych podatków. A poza tym jak są prywatni właściciela, to co miasto ma do tego. Socjalizm się skończył już dawno.

ZK®️
odpowiada  Ciepłownik
14 minut temu

To powiedz to właścicielom klubów sportowych.

Kika
16 godzin temu

Bandyckie miejsce

20
0
Napisz co o tym sądziszx