Na wiecu Trzaskowskiego byli przeciwnicy. Mieli mocne banery (ZDJĘCIA)

Na placu św. Józefa w Kaliszu, miejscu dotychczas kojarzonym głównie z uroczystościami organizowanymi przez sympatyków Prawa i Sprawiedliwości, odbył się otwarty wiec wyborczy Rafała Trzaskowskiego – kandydata na prezydenta RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Wydarzenie, które przyciągnęło około 500 osób, wywołało niemałe poruszenie wśród mieszkańców i zgromadziło zarówno zwolenników, jak i przeciwników polityka.

To jedno z pierwszych spotkań Trzaskowskiego, które odbyło się w przestrzeni publicznej, w centrum miasta, a nie – jak dotąd – w zamkniętym, zabezpieczonym miejscu. Taka forma wydarzenia przyciągnęła nie tylko wyborców, ale i krytyków, którzy licznie wyrazili swój sprzeciw wobec jego działalności politycznej.

W tłumie pojawiły się transparenty o wyraźnie negatywnym wydźwięku: „Tęczowy Rafał – Ręce precz od DZIECI”, „Boże chroń nas przed Trzaskowskim” czy „Trzaskowski: 1) Pierwszy aborcjonista 2) Lewakiem, którego pragnieniem są śluby dla par jednopłciowych”. Część protestujących podnosiła argument, że plac św. Józefa to miejsce o charakterze religijnym i że obecność kandydata o liberalnych poglądach jest tam nie na miejscu.

Pomimo napiętej atmosfery, Trzaskowski przemawiał bez zakłóceń. W swoim wystąpieniu odniósł się do aktualnych problemów gospodarczych i geopolitycznych. – Świat staje się coraz bardziej nieprzewidywalny – mówił. – Widać to chociażby po napięciach handlowych. Cieszę się, że prezydent Trump na razie wstrzymał się z nakładaniem ceł na Europę. Jako Unia Europejska i jako Polska musimy mieć na to sensowną odpowiedź – podkreślał.

W dalszej części przemówienia kandydat Koalicji Obywatelskiej zwrócił uwagę na lokalne przykłady współpracy międzynarodowej. – Tu w Wielkopolsce widać, jak w soczewce, co powinniśmy robić. Firma Pratt & Whitney w Kaliszu pokazuje, że inwestorzy z USA i Kanady są zainteresowani naszym rynkiem. Tworzymy miejsca pracy, rozwijamy nowe technologie i budujemy bezpieczeństwo kraju poprzez rozwój własnego przemysłu – mówił Trzaskowski.

CZYTAJ  Jak dobrać odblaski z logo do profilu działalności firmy?

Wiec zakończył się bez incydentów, choć emocje – zarówno po stronie sympatyków, jak i przeciwników – były wyraźnie odczuwalne.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 18 maja. Ewentualna druga tura została zaplanowana na 1 czerwca.

Śledź nas w Google News!

Zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami i informacjami.

Obserwuj nas w Google News
Subskrybuj
Powiadom o
97 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
patryjota
18 dni temu

teczowy wafel fuj

oo
odpowiada  patryjota
18 dni temu

„patryjota” no typowy wyborca pisu , dodaj jeszcze do tego że jesteś jedynym prawilnym katolikiem ,a wszyscy co nie po myśli pisu, to zdrajcy i niewierni!!

BożyDar
18 dni temu

Przecież widać że ten facet z kartką jest podstawiony i on tego nie napisał i pewnie sam nie wiedział co tam jest napisane.Dostał 20 zł na wino i stał tam jak statysta.

udthg
odpowiada  BożyDar
18 dni temu

pis przywiózł autokarem

PiS PO jedno zło
odpowiada  udthg
17 dni temu

Całkiem możliwe. Tak jak kandydat pan Trzaskowski swoich przywozi. Zauważcie ze na zlotach kandydatow PiS i PO nie ma zwykłych ludzi. Tylko urzędnicy, sztabowcy, ochrona i paru ludków. Kandydatami na których spotkania ludzie sami chętnie chodzą są panowie Braun i Mentzen. Nie trzeba nikogo przywozić.

Da
18 dni temu

„Łapy przecz od dzieci”, a chwilę wcześniej był artykuł jak to w kościółku organista spuszczał się na obraz JP i molestował chłopców. No ale to Trzaskowski chce ich dzieci🤣

oo
odpowiada  Da
18 dni temu

To jest właśnie logika pisiorów! Tego nie zrozumiesz.

Da
odpowiada  oo
18 dni temu

Bo co prawda molestują, ale robią to po bożemu. Księdzu wolno.

Jo
odpowiada  Da
18 dni temu

Wyborcza coś wypocila o molestowanyh dzieciach pani poseł z po?

Da
odpowiada  Jo
17 dni temu

Nie śledzę kto tam molestuje dzieci, a kto nie. Zwracam jedynie uwagę na hipokryzję tych ludzi. Jakoś nie widzę ich pod kościołem z transparentami „łapy precz od dzieci”.

brawo
18 dni temu

brawo oni

Mariusz
18 dni temu

Zgadzam się, ręce precz od dzieci! Precz z klerykalizmem!

strażnik
18 dni temu

Znowu PISIORY przegrają.

■■■■■
odpowiada  strażnik
18 dni temu

Jak przegrają to tobie ci z Afryki rów zorają

bartek
odpowiada  strażnik
18 dni temu

a kiedy przegrali-tandeto

GEKON
18 dni temu

Mocno się uśmialiśmy z rodziną. 😂
Nie wszyscy emeryci noszą na głowach mocherowe berety. To co widzimy, to jest zdecydowana mniejszość, tyle że głośna.😒

Ostatnio edytowany 18 dni temu by GEKON
Ostrowiak
odpowiada  GEKON
18 dni temu

Masz sieczke w głowie lewaku

Xyz
18 dni temu

Stare mohery . Czego tu się można spodziewać.

kaliszak
odpowiada  Xyz
18 dni temu

A wiesz ze na Rafałka głosują głównie stare baby , które są w nim zakochane, uważają go za bożyszcze i nie znają ani jednej jego obietnicy, im wystarczy, że jest „taki ładny”. Druga grupa to stare dziady. Wystarczy popatrzeć na to kto przychodzi na spotkania z nim.

nie ubliżaj
odpowiada  Xyz
18 dni temu

też będziesz starym moherem za chwilę ,pięknie cię rodzice mohery wychowali

Widz
18 dni temu

Co za ciemnota.

Brat mały
odpowiada  Widz
18 dni temu

Aż taki opalony to on nie jest

Filip
18 dni temu

Mohero-media robią świetną robotę dla Jarosława „wielkiego” Podłego – jajecznicę z resztek mózgów pato-emerytów.

1 2 3 5
97
0
Napisz co o tym sądziszx