Potrącenie rowerzysty na przejeździe (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

Po godzinie 13 doszło do potrącenia 40-letniego rowerzysty na przejeździe rowerowym na ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Samochodem marki Hyundai kierowała 40-latka.

Policja prowadzi czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

61 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Świadek
28 dni temu

To ewidentnie wyglądalo tak,jakby ta kobieta celowo potrącila tego mężczyznę,bo jeszcze przyspieszyła.

JAJ
odpowiada  Świadek
28 dni temu

Może to były mąż?🤣🤦

Janek88
28 dni temu

Powinni wszystkich szkolić z zasad ruchu drogowego.
A tak serio to pieszy, roweżysta powinien mieć najwyższe mandaty i tak serio, bo robią co i gdzie chcą.
Przebiegają tuż przed maską auta.
Roweżysta na skos przez skrzyżowanie.
Dzieci na hulajnogach to utrapienie.

Kierujący autem ma drogę tylko i wyłącznie do poruszania się.
Reszta bezprawie z telefonami przed oczami.
Hulajnogi po 2-3 osoby, a gdzie hamowanie lub zachwianie równowagi.

Rowerzysta na rowerze
odpowiada  Janek88
28 dni temu

A ty powinieneś dostać najwyższy mandat za pisanie z takimi błędami ortograficznymi,ty ,,roweżysto”😂

Gwidon
odpowiada  Rowerzysta na rowerze
27 dni temu

Rzułta rzaba rzarła rzór.

Gwidon
odpowiada  Janek88
27 dni temu

Zastanów się co piszesz. Badż sprawiedliwy. Jeśli pieszy przechodzi w niedozwolonym miejscu to nie mam nic przeciwko żeby go samochód puknął lekko dla nauczki. Ale sprawa na przejściu dla pieszych to zupełnie co innego.

75thecrow
28 dni temu

Przepis dla rowerzysty nadal obowiązuje jeżeli chcesz wjechać na przejazd upewnij się czy nie zbliża się samochód czyli lewo prawo i znowu w lewo i dopiero wjeżdżaj a nie wpier… się na przejście jak głupek bo praw fizyki nie oszukasz i z 1.5 tonowym autem nie masz szans

Ostatnio edytowany 28 dni temu by 75thecrow
Do Wrona
28 dni temu

Bardzo mądra wypowiedź, zgadzam się w 100%. To że rowerzysta ma pierwszeństwo nie znaczy że jest nieśmiertelny, natomiast podejście niektórych kierowców pozostawię bez komentarza.

Zosia
odpowiada  Do Wrona
27 dni temu

Szczególnie kobiet.

Cudok
odpowiada  Do Wrona
26 dni temu

Czyli kto ma większą masę ten wygrywa twoim zdaniem

dociekliwy
28 dni temu

Przepisy stanowią że rowerzysta ma pierwszeństwo dopiero na samym przejeździe rowerowym więc nie może on tak gwałtownie zjechać z chodnika bezpośrednio przed jadący pojazd.

Ostatnio edytowany 28 dni temu by dociekliwy
Cudok
odpowiada  dociekliwy
26 dni temu

Ale samochód może gwałtownie wjechać na przejście dla pieszych.

zyg zag
28 dni temu

Rowerzystów obowiązuje inne przepisy niż pieszych rowerzyści powinni wiedzieć ze oni nie maja pierwszeństwa i kierowca nie ma obowiązku przepuścić rowerzysty gdy on zbliża sie do przejazdu rowerowego. Niedługo kończą remont ronda ale już widać ze kierowcy nie będą potrafili jeździć i do tego jest źle oznakowanie. Jadąc Glogowska w stronę ronda jest oznakowanie pionowe które mówi ze z lewego pasa można jechać w lewo a z prawego w prawo, ja sie pytam z którego pasa można jechać prosto w ul. Wroclawska. Drugie źle oznakowanie to dojeżdżając do ronda od Chopina mamy na wysepkach znaki nakaz jazdy z prawej strony znaku i nakaz jazdy z prawej lub lewej strony znak i jezeli dostosuje sie do znaku nakaz jazdy z prawej lub lewej strony i wybiorę lewa stronę to wjadę pod prad. Dobrze ze już światła na Ledóchowskiego Strzelecka działają cala dobę i oświetlenie pod wiaduktem krotoszynskim zrobili tak jak powinno być https://zapodaj.net/plik-c1ZcNTsWNc

Do zyg zag
odpowiada  zyg zag
28 dni temu

Przesiądź się na MPK póki nie doszło do tragedii…

Cudok
odpowiada  zyg zag
26 dni temu

Puknij się w ten głupi mózg.

Jozef
28 dni temu

Brak słów na temat rowerzystów. Nie patrząc na nic rowerzysta jedzie do przodu czy to jest na przejsciu dla pieszych chodnikach itp.dodatkowo rozmawia przez telefon majac załozone suchawki na uszach.

Gwidon
odpowiada  Jozef
27 dni temu

Samochód też jedzie do przodu i to szybciej z większą masą i też gada przez przez telefon

Wrona
28 dni temu

Ja zawsze jak dojeżdżam do tego przejścia to się zatrzymuję przed nim. Dopiero jak widzę, że auta jadące ulicą zatrzymują się i mają zamiar mnie przepuścić , to dopiero wtedy ruszam wkraczam na te pasy. Nigdy nie wymuszam! Nie jestem idiotą i nie będę ryzykować potrącenia z autem , choćbym nawet pierwszeństwo miał. Zawsze obserwuję zachowanie kierowców i jakie mają zamiary , bo nie raz choć miałem pierwszeństwo , to auta przejeżdżały mi przed samym nosem , więc stosuję zasadę ograniczonego zaufania, bo nie mam zamiaru się użerać z chamami za kierownicą. Dla niewiedzących, są tam pasy dla pieszych i jest obok wydzielony pas dla rowerzystów, więc można przejechać rowerem na drugą stronę bez schodzenia z niego. Znaki pionowe też są wielkie jak byk i jak ktoś ich nie widzi to niech idzie najlepiej do okulisty!

Orędownik orangutanizmu społecznego
odpowiada  Wrona
28 dni temu

Dokładnie tak powinno to działać jak napisałeś. Absolutnie masz rację i nie ma nad czym dyskutować. Ja mam tylko dwa pytania. Ile masz lat i czy poza rowerem jeździsz (oczywiście jako kierowca) również samochodem lub ewentualnie motocyklem?

Lida
odpowiada  Wrona
28 dni temu

Dokładnie. Rowerzysta też ma obowiązek rozejrzeć się czy może bezpiecznie przejechać , tak samo pieszy. Tego uczą już w przedszkolu.

driver
odpowiada  Wrona
26 dni temu

tylko że rowerzysta nigdy nie ma pierwszeństwa przed pojazdem zwłaszcza gdy droga dla rowerów przecina jezdnię. Pomijam różne aspekty ruchu kierowanego itd

A.L
28 dni temu

pewnie wjechał na przejście i sie nawet nie rozejrzał bo to norma w tym kraju, a winny i tak kierowca że nie zatrzymał samochodu w miejscu

Cap3lla
odpowiada  A.L
28 dni temu

Nie do końca z winą tego kierowcy (samochodu), bo to nie jest tak, że kierowca pojazdu mechanicznego jest zawsze i w każdej sytuacji winny.

Gwidon
28 dni temu

Za próbę zabójstwa będzie mandat. Za próbę zabójstwa z innymi narzędziami są już wyższe kary . Czyli gdy chcecie się kogoś pozbyć proponuję samochód kary są bardzo łagodne.

Dendrofil
odpowiada  Gwidon
28 dni temu

Posiadam samochód. Jak mogę się Ciebie pozbyć ze sfery publicznej?

.....
odpowiada  Gwidon
28 dni temu

Odezwał się rowerzysta….który też uważa ,że jest panem na jezdni !!! A do tego id..ta

Pan Japa
odpowiada  Gwidon
28 dni temu

Za próbę zabójstwa to nie należy się mandat, ale wyrok i więzienie… To są inne paragrafy, jednak Gwidon jak zwykle nie przeczytał żadnego przepisu… Ale za to może się udzielać w komentarzach. A jak widać ma dużo czasu, skoro komentuje każdy przypadek zdarzenia: rowerzysta samochód. Może w końcu znajdzie czas na lekturę. Polecam ustawę Prawo o ruchu drogowym na początek 🙂

61
0
Napisz co o tym sądziszx