Kierowca zawodowy oszukiwał

Kontrola ciągnika siodłowego przeprowadzona przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy kierowcy prowadzącego zestaw. Podczas analizy wydruku aktywności kierowcy, sprawdzania zapisów z tachografu okazało się, że kierujący rejestrował odpoczynek, choć w rzeczywistości cały czas jechał. Za złamanie obowiązujących przepisów zostało zatrzymane kierowcy prawo jazdy. Ponadto kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych.

10 kwietnia br., po 12:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli drogowej pojazd ciężarowy z naczepą. W trakcie czynności funkcjonariusze skontrolowali czas pracy kierowcy. Mundurowi zrobili wydruk zapisów tachografu. Podczas analizy wydruku aktywności kierowcy z 10 kwietnia okazało się, że zamiast jazdy pojazd rejestruje odpoczynek, co potwierdziło sprawdzenie karty w programie.

Policjanci znaleźli w samochodzie urządzenie pozwalające na nierejstrowanie aktywności jazdy. Po podłączeniu urządzenia tachograf mógł nawet w trakcie jazdy rejestrować fikcyjny odpoczynek. Tak było w przypadku zatrzymanego przez policjantów kierowcy ciężarówki 48-latka z województwa mazowieckiego. Mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych. Zostało mu też zatrzymane prawo jazdy.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację z kontroli wraz z załącznikiem do protokołu kontroli oraz listę stwierdzonych naruszeń. Dokumentacja ta zostanie przesłana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu, który będzie prowadził dalsze postępowanie administracyjne.

Oprócz tego zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przewoźnika- ten musi liczyć się z finansowymi konsekwencjami nawet do 10 tysięcy złotych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowy sekretarz Urzędu Miejskiego
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gwidon
1 miesiąc temu

To są skutki antenatów którzy przekazali geny następnym pokoleniom . Kierowca z Mazowieckiego jest na pewno potomkiem Polaków którzy żyli przez 123 lata pod zaborem rosyjskim . Dla porównania potomkowie ludzi żyjących w zaborze niemieckim genetycznie posiedli cechy pracowitości i uczciwości . Czy m dalej na wschód tym więcej łapownictwa cwaniactwa oszustwa i przekrętów .

Stifler
1 miesiąc temu

Jechał na spiocha

BAG
1 miesiąc temu

No to się szef dziad trans na pewno przejął tym mandatem jak wszystkie chłopaki mają to zamontowane. Dziad trans dzięki temu miał miesięcznie 100.000zł profitu a chłopakom dał po 400zł więcej do wypłaty. Brawo krokodyle… 😉

Obywatel
1 miesiąc temu

Mieszkaniec Mazowsza z krainy UA???

Jarek
1 miesiąc temu

Ale głupek narażał się dla szefa stracił prawko robotę a szef tylko 10tys śmiech na sali

gość n
odpowiada  Jarek
1 miesiąc temu

do 10tys.

Andrzej
1 miesiąc temu

I bardzo dobrze. Jak ma w tym kraju być lepiej skoro wszyscy żyją jeszcze systemem z lat 80. i oszukują. Mógł być takim samym zagrożeniem jak pijany kierowca.

mieszkaniec
odpowiada  Andrzej
1 miesiąc temu

Dla niektórych kasa jest najważniejsza, a nie zdrowie czy życie innych ludzi.

Gwidon
odpowiada  mieszkaniec
1 miesiąc temu

O tym właśnie zawsze mówię ale mało kto wierzy .

Niestety
1 miesiąc temu

No a zaś za kierownicą zasypiają i się ro…….lają

To Ja ***** ***
1 miesiąc temu

Brawo Policja . Proponuję więcej takich kontroli w szczególności przyjrzeć się pojazdą ciężarowym przewożących materiały sypkie typu piasek w okolicach Ostrowa . Popatrzyć na prędkość z jaką jeżdżą na stan techniczny tych pojazdów . Oraz na tych którzy przemieszczają się po obwodnicy czy wszystko jest na co prawie . Policja niech działa bo na ITD nie można liczyć . Z dawnych lat pamiętam jak ITD było w Ostrowie to kierowcy ciężarówek częśli portkami aby nie było kontroli. A dziś samowola co chcą to robią i tu właśnie przykład . Jeszcze raz kontrolę i kontrolę .

Vini
odpowiada  To Ja ***** ***
1 miesiąc temu

Znam co odjeżdża przez Dębnica i Ludwików jak stoją na strugach

Xyz
odpowiada  To Ja ***** ***
1 miesiąc temu

Ty zbawco wszelakich tematów od 8 gwiazdek. Uważaj żebyś się nie zesrał

Gwidon
odpowiada  To Ja ***** ***
1 miesiąc temu

Nie wiadomo jakie tam jest powiązanie z tym piaskiem przewożonym . Może właśnie policja ma przymykać oczy . Policja powinna być nie partyjna nie słuchająca cywilów . Władzę nad policja powinien objąć komendant główny który powinien podlega pod Prezydenta RP . Żadnych ministrów cywilów . My chcemy mieć Policję a nie Kierwicje. Lekarz jest ministrem MONu to może oficer WP będzie ordynatorem w szpitalu

Egon O.
1 miesiąc temu

wielkie halo

Vini
1 miesiąc temu

Dlaczego prawo jazdy zatrzymali?

Błażej
odpowiada  Vini
1 miesiąc temu

Ponieważ miał ukraińskie

Króżganek oświaty bąkiewicza (celowo z małej )
odpowiada  Vini
1 miesiąc temu

Żeby zrobił sobie odpoczynek
To Ja ***** *** co to znaczy(częśli)bo nie znam takiego słowa?

To Ja ***** ***
odpowiada  Vini
1 miesiąc temu

Jak dlaczego ? No zacofany . Za co nie przestrzeganie przepisów i narażenie innych uczestników poruszających po drogach na utratę życia lub zdrowia . I jeszcze mógł by tu przytoczyć sto paragrafów . Przykro mi takich powinni karać jak bandytę który napad na kantor .

Jaca
odpowiada  To Ja ***** ***
1 miesiąc temu

No z tym narażeniem życia masz rację. Jakby zasnął za kierownicą TIRa i władował się w jakąś osobówkę to by była tragedia. Odpoczynek musi być. Nie ważne czy chcesz czy nie chcesz. Nawet jak nie możesz usnąć a leżysz z zamkniętymi oczami to mózg twój i organizm wypoczywa.

Xyz
odpowiada  Jaca
1 miesiąc temu

Tak tak wypoczywa jak robisz pauzę w dzień a pozniej trzeba nockę jechać

Xyz
odpowiada  To Ja ***** ***
1 miesiąc temu

Uważaj bo już płyną ci id 7 gwiazdek i zrobią ci kontrolę akuku 😭

Xyz
odpowiada  To Ja ***** ***
1 miesiąc temu

No ciebie naraził

23
0
Napisz co o tym sądziszx