Miasto przygotowuje się na TEN scenariusz

Trwa kompleksowa analiza oraz ewidencja miejsc, które mogą posłużyć jako schrony w przypadku sytuacji kryzysowych. – informuje prezydent Beata Klimek.

– Rok po roku konsekwentnie modernizujemy scentralizowany system alarmowy. Kilka tygodni temu zakończyliśmy prace przy kolejnym punkcie – na Wenecji.
Mamy przeszkolonych ponad 700 osób, które znają swoje zadania w przypadku zagrożenia. Zmagazynowaliśmy m.in. 200 łóżek szpitalnych, tzw. pierwszy rzut pakietów żywnościowych, agregaty, zapory przeciwpowodziowe, maski gazowe. – wymienia Klimek.

W ostatnich latach był dokonany zakup sprzętu i szkolenia dla jednostek ratowniczych: Państwowej Straży Pożarnej, OSP Ostrów Wielkopolski, WGPR – Wielkopolska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, grupy Szukamy i Ratujemy oraz WOPR Ostrów Wielkopolski.

Pamiętając o naszych doświadczeniach podczas pandemii COVID-19, czy konfliktu na Ukrainie, wszyscy wiemy, jak istotna jest gotowość do działania w obliczu kryzysu. Tamte egzaminy zostały przez nas zaliczone. Na inne ewentualne wyzwania również będziemy gotowi.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia
Subskrybuj
Powiadom o

42 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Darek
1 miesiąc temu

Ruski przez Ostrów jak i cały kraj przeszli by sobie spacerkiem.

sympatyczny romek
1 miesiąc temu

Ja się schowam do kościoła. Rakieta chyba ominie dom Boży. Już dobry Pan o to się postara.

Syn gromu
1 miesiąc temu

Nie dajcie się nabrać. Ostrów jest totalnie nieprzygotowany jeśli chodzi o Ochronę Cywilną.

Ostrowianka
1 miesiąc temu

Ostrów to miasto tak lewackie że aż mdli od dexxxxzmu !!! Wasz Tusk zrównał z ziemią tysiące miejsc pracy , same ZNTK 12 000 !!! Gówniarze mają w 4 literach miasto jak i Polskę , dla was to wolność znaczy róbta co chceta ! Żenada !!! Dorośnijcie bo głupie lata mijają i pozostaje życie , odpowiedzialność ale i to macie w dxxie bo rudy wam dał tabletkę PO i mordowanie waszych dzieci . Każdy od Tuska – Urbaniak – Paduch to ludzie co was mają w ….. Patriotyzm to dla was coś co nigdy nie mieliście i nie będzie mieć bo to wynosi się z domu . Zera do zbierania szparag i ucierania du…. mordercom waszych przodków szykuje Tuska a wy cieszycie się jak dxxile za których was ma . Każdy będący ZA POLITYKĄ TUSKA JEST ZDRAJCĄ POLSKI I POLKAÓW !!!

To Ja ***** ***
odpowiada  Ostrowianka
1 miesiąc temu

Głupi jesteś jak ten Twój Kaczyński. Skoro Tusk zlikwidował tyle miejsc to dlaczego przez osiem lat pisiorów nie odbudowali tego wszystkiego ??? Nie bo woleli okradać Polaków ze wszystkiego . Dziś aby po tych świniach naprawić coś to potrzeba będzie dziesięciu lat . Złodzieje typu Maląg i cała banda złodzieji gdzie są dziś . Schowani i czekają na rozliczenie . Jak żyje ponad pięćdziesiąt lat w tym kraju takich złodzieji nie było . Po może i sprzedało wiele zakładów zachodnim firmą ale gdyby tego nie zrobili to dziś w ostrowie to tylko smród by był . Bo nic by nie było . A za pisorow to rozdawnictwo więc dobrze że bandę debili odsunęli od koryta a w szczególności idiotę czarnka .

TYLKO PiS
odpowiada  To Ja ***** ***
1 miesiąc temu

Odbudowali i odkupili !!!!! Co tylko mogli . Kłamiesz PODŁE .

Jola
odpowiada  Ostrowianka
1 miesiąc temu

Zgadza się w100% masz rację tylko deb…om to trudno zrozumieć,rośnie nam głupie społeczeństwo

#13
1 miesiąc temu

Miasto nie radzi sobie z zadłużeniem, opadami deszczu i penerami w centrum, więc z pewnością Beata przygotuje nas wzorowo do wojny…
Będziemy chować się w garażach pod starostwem i racjami żywnościowymi rzucać we wroga.

Michel
odpowiada  #13
1 miesiąc temu

Ja tam w nikogo nie będę niczym rzucał, biorąc pod uwagę, że gorszych złodziei i bandytów niż obecne rządy nie może już byc to ewentualnych wyzwolicieli będę witał chlebem, solą i kwiatami

Weteran
1 miesiąc temu

Czy na prawdę nikttego nie widzi, że Polska szykuje się na atak ze wschodu?Obecnie Ukraina traci kolejne elektrownie. Maj i połowa czerwca będzie Mega ofensywą na UA. Zachód i NATO nic nie zrobi bi są w stanie wojny. Zobaczymy co zrobią jak Putin przejmie Czarnobyl i zacznie działania na Zachód. Ludzie otwórzcie umysły i planujcie relokację na Skandynawię i Szwajcarię…

Michel
odpowiada  Weteran
1 miesiąc temu

A po co? Wystarczy zacząć współpracę z wyzwolicielami spod jarzma unii europejskiej i będzie dobrze. No oczywiście jak jakaś grupa fanatyków albo najemników oplaconych przez zachodnie holdingi zacznie stawiać opór no to bedzie krwawa jatka.

Jozef
1 miesiąc temu

Podczas przed wyborczych deklaracji na Zebcowie nie smierdzialo. Teraz od kilku dni smierdzi tzw.odor ,okna mamy zamkniete ,bo nie wiemy kiedy smieciowisko da mam znowu czadu.

ilu
odpowiada  Jozef
1 miesiąc temu

akurat nie tylko w zębcowi śmierdzi, Pamiętaj ze tam są pola rolnicy obecnie nawożą obornik. smierdzi tez na wysocku, Lewkowie czy Zacharzewie to dość daleko od wysypiska. Ale prawda jest taka ze Pani przezyden nie robi nic aby wysypisko przenieść a do tego che budowy spalarni w centrum miasta

Ostrowianka
odpowiada  Jozef
1 miesiąc temu

Pytanie kto wam kazał budować w strefie przemysłowej ktora była w planach przed 1990r !!! Władze rozboju w Polsce robiło co chciało i tak tereny przeznaczone na firmy stały się pod zabudowę niską . Nikt przy zdrowych zmyslach nie buduje się w takim miejscu jak rejon Staroprzygodzki .

ilu
1 miesiąc temu

No wiesz serem do mieszkańców, a w dupie będzie mieć nas po wyborach

Jola
odpowiada  ilu
1 miesiąc temu

Tak ale nie ma na kogo głosować ,zostały tylko dwa d…ki

42
0
Napisz co o tym sądziszx