Mieszkanka krytykuje remont na dworcu PKP

Mieszkanka Ostrowa Wielkopolskiego napisała list do spółki PKP S. A. – oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Poznaniu, gdzie skrytykowała przeprowadzoną modernizację przejścia na perony i same perony na ostrowskim dworcu.

Czytamy:
Uprzejmie informuję, że przeprowadzony remont przejścia podziemnego na dworcu PKP w Ostrowie Wielkopolskim – stacji węzłowej został wykonany niezgodnie z (…) obowiązującymi w XXI wieku standardami dla infrastruktury związanej z komunikacją publiczną.

Po w/w remoncie nie istnieje możliwosć zniesienia i wniesienia bagażu na perony bez uszczerbku na zdrowiu, a jak wiadomo, kolej jest często wybieranym środkiem dalszych i dłuższych podróży – stąd bagaż to zwykle mniejsza lub większa walizka. Brak taśmociągu, windy bądź innego rozwiązania (przed remontem był chociaż podjazd dla walizek lub wózków) powoduje, że podróżni muszą dźwigać bagaże po schodach – po takim zakończeniu podróży dostałam ataku rwy kulszowej.

Stąd mój wniosek, że (…) nie był chyba obecny na żadnym z peronów… Ponadto poziom peronu nie jest dostosowany do stopni w pociągu – co wydawałoby się – powinno być jednym z celów remontu: na większości dworców tak jest, tylko nie w Ostrowie. Poza tym tabor Przewozów Regionalnych na linii Ostrów Wielkopolski – Wrocław jest chyba już zabytkowy, urąga przyjętym obecnie normom i drastycznie różni się od obrazów kolei na reklamach…

Wobec opisanych wyżej warunków panujących na dworcu PKP w Ostrowie Wielkopolskim, może warto byłoby zatrudnić bagażowego, jak w latach jeszcze gomółkowskich. Nawiasem mówiąc nie wiem, jak radzą sobie osoby niepełnosprawne bez pomocy personelu dworca?… – pisze pani Anna.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zorza polarna nad Ostrowem (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

92 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Podróżny
1 miesiąc temu

Podczas tego remontu krawędź peronów nie była odnawiana, także nie rozumiem oburzenia, ze perony nie są na równi z wejściem do pociągu. Po drugie jest również przejście naziemne m.in. dla niepełnosprawnych jednak trzeba się przejść na koniec peronu w stronę wieży ciśnień 🙂

bc
odpowiada  Podróżny
1 miesiąc temu

Przejście jest, ale nie można przejść bez nadzoru pracownika z kolei. Na takiego trzeba czekać, przynajmniej dzień wcześniej zgłosić przejście i być niepełnosprawnym. Wątpię, żeby przysłali pracownika, bo nie chcę narażać kręgosłupa noszeniem walizki po schodach.
Ktoś kto nie przeżył ataku rwy kulszowej, ten nie zrozumie tej Pani.

ZK®️
odpowiada  Podróżny
1 miesiąc temu

Bardzo często na tych torach stoją pociągi towarowe i wtedy co panie wszechwiedzący?

Haiti
1 miesiąc temu

Od wielu lat w Ostrowie robi się byle jak byle ktoś na tym zarobił. Dalej wybierajcie radnych miasta którzy nie mają wykształcenia i pojęcia o kierowaniu miastem. Te wybory pokazują jakie miernoty pchają się do koryta licząc na znajomych i ich głosy…

Anka
odpowiada  Haiti
1 miesiąc temu

A kto rządzi Ostrowem?

Haiti
odpowiada  Anka
1 miesiąc temu

Lewusy i komuchy

Logistyczna siłaczka
1 miesiąc temu

Kolejny utrudnieniem jest podróż z małym dzieckiem. Zniesienie wózka dziecięcego, dziecka oraz bagaży też wymaga logistyki i przede wszystkim dużej ilości siły.
Nie wiem, jak wygląda sytuacja z osobami niepełnosprawnymi i starszymi… Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim, o kulach lub mające problemy z poruszaniem się, również mogą mieć problem.

Przejście
odpowiada  Logistyczna siłaczka
1 miesiąc temu

Na ostrowskim dworcu jest takie coś, jak przejście naziemne, ale komu by się chciało iść na koniec peronu

Ostr
odpowiada  Przejście
1 miesiąc temu

Dowiedz się najpierw kto i kiedy może tym przejściem przechodzic

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

I o śpiącej ochronie

Widz
1 miesiąc temu

Słuszna uwaga

Przedstwsie
1 miesiąc temu

Zgdza sie i stromosc scoow nizym dla milosnikow wspinaczek

Koza
1 miesiąc temu

Ma Pani rację 💪

Z. Smyk
1 miesiąc temu

Złej baletnicy, rąbek u spódnicy przeszkadza. Takich „dogodności”, o których pisze Pani Anna, trudno zauważyć nawet we Wrocławiu, co dopiero w Ostrowie. Podejrzewam, że wszystko zostało wykonane zgodnie z normami. A skąd te normy? Wiadomo.

Misio
odpowiada  Z. Smyk
1 miesiąc temu

Obowiązuje ustawa o dostępności, remont nie został wykonany zgodnie z przepisami dotyczącymi dostępności

From123wstyd!!!
odpowiada  Z. Smyk
1 miesiąc temu

Co wspólnego Wrocław z Ostrowem wlkp, normy wszędzie takie same, tylko wykonawca do niczego,po kosztach, trzeba jeszcze do siebie coś przytulić!!!

ZK®️
odpowiada  Z. Smyk
1 miesiąc temu

Ty byłeś we Wrocławiu? To właśnie we Wrocławiu mają to, o czym ty nawet nie słyszałeś.

abc
odpowiada  Z. Smyk
1 miesiąc temu

Z kolei w Poznaniu mają nawet schody ruchome.

Jacek
1 miesiąc temu

Żenada rządzących, że nie dopilnowali! A skoro nie dopilnowali, to szybciutko ze swoich prywatnych środków (np. z rad nadzorczych) dokończyć, aby się bezproblemowo przemieścić z walizką! Pełne miasto banerów…..jego mać! Ile to kosztowało?!

Asia
1 miesiąc temu

Dokładnie , już nie wspomne że osoby niepełnosprawne nie są wstanie udać się na inny peron

rdfhuvtrfgjh
odpowiada  Asia
1 miesiąc temu

Są w stanie, tylko muszą udać się na koniec peronu w pobliżu wieży ciśnień za pocztą. Tam można przejść zwykłym przejściem przez tory.

gość n
odpowiada  rdfhuvtrfgjh
1 miesiąc temu

a jak będzie ulewa z piorunami albo śnieżyca to też ma przechodzić przez tory?

Tomek
odpowiada  Asia
1 miesiąc temu

Osoby takie mogą w asyście pracownika przejść przez specjalne przejście znajdujące się na poziomie torowiska na inne perony.

bc
odpowiada  Tomek
1 miesiąc temu

Tak, tylko że muszą to WCZEŚNIEJ zgłosić i naczekać się na takiego pracownika.

ZK®️
odpowiada  Tomek
1 miesiąc temu

A jak na tych torach stoją pociągi towarowe (a często stoją), to co mądrala proponuje?

1 2 3 5
92
0
Napisz co o tym sądziszx