Szczegóły protestu rolników! Tu będzie Armagedon

Udostępnij
Tweet

Zamierzacie jutro jechać autem lub autobusem? Wasza podróż może się znacząco wydłużyć. Wszystko za sprawą dużego protestu rolników organizowanego m.in. w Ostrowie Wielkopolskim.

Traktorzyści będą jeździć ulicami Ostrowa już od godziny 10 rano. Wcześniej zapewne będą dojeżdżać na miejsca zbiórki, stąd utrudnień można spodziewać się wcześniej. Protesty mają trwać do godzin wieczornych.

Ostrowscy policjanci postarają się kierować normalnych uczestników ruchu na alternatywne ulice, które w danym momencie będą bardziej przejezdne.

Protest rozpocznie się o godzinie 10:00 na drodze krajowej nr 25 (ul. Kaliska) na wysokości skrzyżowania z drogą nr S11. Planowany jest przejazd ulicami miasta Ostrowa Wlkp.

Znaczące utrudnienia w ruchu mogą wystąpić w następujących lokalizacjach:

1. Rondo Broniwój-Orlińskiego- Galeria Ostrovia

2. W obrębie Starostwa Powiatowego

3. W obrębie Urzędu Miasta

4. ul. Rynek

5. Rondo Bankowe

6. Rondo Sybiraków

7. Rondo Zacharzewskie

Rolnicy mają się podzielić na kilka grup. Pierwsza wyjedzie spod galerii do ronda Kozi Borek. Drugi będzie podążać drogą Ostrów Wlkp. – Kalisz. Trzecia pomiędzy wiaduktem krotoszyńskim, a Rondem Zacharzewskim. Delegacja ma wjechać pod starostwo powiatowe oraz na ostrowski Rynek.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji (np. Mapy google, Yanosik, Waze) informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca.

Relację z poprzedniego protestu obejrzycie tutaj:

Zadyma na proteście rolników (nowe zdjęcia)

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Policja nie odpuszcza. Hałasujący motocykliści i kierowcy quadów wkrótce wpadną
Subskrybuj
Powiadom o

230 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
2 miesięcy temu

Ponad dwie godziny blokowali obwodnicę. W miedzy czasie jechała karetka na sygnale i marnowała cenne minuty żeby przecisnąć się przez ten korek.Ludzie wściekli zawracali i pod prąd po obwodnicy. Jakaś masakra. Odwrócić sytuacje zablokować im dostęp do gospodarstw do by widłami nas potraktowali i ciągnikami staranowali. Co oni chcą od zwykłych ludzi ???

Bezrolny
2 miesięcy temu

Zapomnijcie małorolni, że kupię od Was jeszcze jakiś towar. Pisorów nie blokowaliście, gdy uchwalali złe prawo i jeszcze się tym chwalili…

Loki
odpowiada  Bezrolny
2 miesięcy temu

Taki elektorat

Mariusz
2 miesięcy temu

Pracownikom transportu przypominam, że po żniwach wsiadamy do TIRów i blokujemy dojazdy do punktów skupu! Niech sobie wysypią to zboże na ulicę – to akurat umieją.

Kier.
odpowiada  Mariusz
2 miesięcy temu

Proponuję blokować dojazd na pola podczas żniw

Samurai
odpowiada  Kier.
2 miesięcy temu

Parę stalowych prętów w pszenicy też pomoże kombajn do serwisu a kmxxty za kosę

Miejscowy*
2 miesięcy temu

Zwykli ludzie nie dotarli do pracy,kto im pokryje koszta oraz zwróci urlop? Rolnik?nie..dzieci nie dotarły do szkół bo nie pojechały autobusy..rozum Kalego i tyle..bo w tym samym czasie w alternatywnej rzeczywistości politycy kraju i Uni zakładaj nogi na stół,odpalają cygaro,popijają whiskey i mówią aby do wiosny bo trzeba siać i orać..taka jest wasza rzeczywistość..popierałem protest ale teraz to jest wymierzony w Waszych klientów,a klient na rynku jest wybredny..może ziemniaki z Hiszpanii..?

Inżynier
odpowiada  Miejscowy*
2 miesięcy temu

Protest zaczął się o 10, więc dzieci spokojnie mogły dojechać do szkoły jak i Ty do pracy.

Iza
odpowiada  Inżynier
2 miesięcy temu

Myślący ludzie planują jeszcze powrót panie miejscowy…Panu najwyraźniej wyobraźni i rozumu zabrakło w tej kwestii.

Wkurzona
2 miesięcy temu

Gdzie rolnicy byli przez osiem lat ??? Czy ktoś blokuje im wjazd na pole??? Jak długo będą utrudniać życie zwykłemu człowiekowi??? Oby się nie zdziwili latem i jesienią jak tirowcy, przedsiębiorcy i zwykli ludzie nie mogący przez nich dojechać do pracy i normalnie funkcjonować zablokują im wjazdy na pola , wielki czas na to! Mam tych pseudo rolników coraz bardziej dosyć!

Josuf
2 miesięcy temu

ZOMO Tuska już w Sycowie zablokowało rolników.Za granicą nikt nikogo nie blokował,policja przyglądała się tylko.13 grudnia wrócił do naszego kraju system.Zomo /Stasi

Paweł
2 miesięcy temu

Za dużo dopłat mają, kto wogóle wydaje zgodę na ten burdel

Oburzony klient rolnika
2 miesięcy temu

Gdy przyjedzie czas pac polowych, żniw czy innych zbiorów plonów, reszta społeczeństwa powinna zorganizować protest i zablokować dojazdy rolnikom na pola, tymi protestami rolnicy denerwują nie decydentów ale swoich potencjalnych klientów na ich płody rolne.
Zgadzam się z postulatami rolników ale nie z formą ich protestu

Ona
2 miesięcy temu

Na pole niech jadą a nie utrudniają życie zwykłym ciężko pracującym ludzia których nie stać na samochód wartości 1/4 ich pojazdu.

tad123
2 miesięcy temu

Mają dopłaty na paliwo to sobie jeżdżą

Do tad 124
odpowiada  tad123
2 miesięcy temu

Tak na ścisłość to mają tylko zwrot akcyzy,a ilość zwrotu uzależniona jest od obrabianego areału.

230
0
Napisz co o tym sądziszx