Protest rolników za nowej władzy

Udostępnij
Tweet

Wczoraj w całej Polsce odbyły się protesty rolników. Nie inaczej było w południowej Wielkopolsce. Do Kotlina zjechało kilkadziesiąt rolników, którzy ustawili się wzdłuż drogi krajowej nr 11. Tam z flagami Polski oraz transparentami pokazywali, że mają dość.

Organizator protestu w Kotlinie Waldemar Janowski mówi, że są główne dwa postulaty. 1 – nielegalny handel zbożem oraz innymi towarami spożywczymi z Ukrainy. Towary nie są w żaden sposób przebadane. To nie są towary zwykłych Ukraińców, tylko wielkich korporacji, oligarchów. Drugi to Zielony ład – Unia Europejska wprowadza nam chore i śmieszne przepisy tj. utrzymywanie na niskim poziomie naszych gospodarstw, żeby wielkie korporacje na tym skorzystały. Nasze gospodarstwa są rodzinnymi i tak powinno pozostać. Chcemy, żeby ten zielony ład całkowicie zmieniono lub zlikwidowano.

Kolejny z protestujących Andrzej Mizerkiewicz uważa, że problemem w rolnictwie są zbyt niskie ceny zbóż i żywca. Rynek jest rozregulowany. Rolnicy nie osiągają przychodzą, które powinni. Protesty powinny być co miesiąc, żeby władza zrozumiała że należy zadbać o dochody rolnika.

Z kolei Stefan Niewiadomski mówił, że rolnicy protestują, żeby gospodarce się powodziło. Te wszystkie organizacje rolnicze działają z miłości do koryta. Gdy są jakieś wybory to umieją się pokazać. A jak się dostaną to później tam sobie sieją i opowiadają głupoty. Trzeba się zabrać za kółka rolnicze, które tylko się pokazują z wieńcem na dożynkach. Stara klika siedzi przy korycie i ma rolników gdzieś. Ceny maszyn poszły 100% do góry, natomiast ceny w skupach spadły. 10-15 hektarowe gospodarstwa znikną z planety, to już jest zaplanowane.

Na koniec spalił kamizelkę z nazwą Agro-Unii, której zarzucił, że zaprzedała swoje idee. Przypomnijmy, że Michał Kołodziejczak wszedł w koalicję z Donaldem Tuskiem i otrzymał tekę wiceministra rolnictwa. Do niedawna to on był kojarzony z protestami rolniczymi w Polsce.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

73 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ww
4 miesięcy temu

W pełni popieram rolników bo to co odwala unia i rząd (stary i nowy) sprawiło by że nawet Bareja z wstydem uznałby swą niższość w kontekscie absurdu:
1tzw Zielony wał… dlaczego wał?? bo cała UE generuje 5-7% światowego zanieczyszczenia i sama próbuje zmienić świat, zapominając że pozostałe 90% jak np. Chiny, indie, USA Mają to w głębokim poważaniu, przez co my mamy mieć dowalone podatki, opłaty, itp. nie uzyskując nic a kasa tylko wpływa do Europosłów, którzy na tym się bogacą
2 Ceny zbóż Co się dziwić rolnikom że protestują jeśli przykładowo koszt 1 tony uwzgledniając cenę nasion, wody, kontrole sanepidu, paliwa, legalnych oprysków nie szkodzących zdrowiu, (wgUE) jakiś opłat po drodze wynikających z expoatacji maszyn, prądu itp. to np. 1000 zł, a uwzględniając jakiś min zysk to np. 1100..a rolnik na skupie dowiaduje się że kupią po 950 bo za tyle Ukraińcy im sprzedają nie patrząc na skład tego zboża itp…tymczasem od państwa dowiadują się że będą dopłaty do kwoty 1050…Za co później będą hejtowani w komentarzach że ile to oni nie zarabiają

Mój znajomy aby zacząć sezon musi mieć min 1mln zł na koncie na wstępny zakup wszystkiego a ile finalnie potrzebuje to tylko on wie z tym że pracuje od poniedziałku do niedzieli często po 12h, gdyż nikt za niego obory nie wyprzątnie nikt nie nakarmi świń i kurczaków 🙁 Wiec jeśli uważacie że polski rolnik to milioner co siedzi na tyłku i protestuje to polecam wizytę w gospodarstwie i staż przez tydzień 😛 podejrzewam że 99% nawet za mlrd dolarów nie chciało by takiego życia i kariery zawodowej 😛 wiem bo sam spróbowałem 🙁

True
4 miesięcy temu

Do protestu dołączyli Francuzi. Rolnicy przeciwko przepisom unijnym!!! Dlaczego media o tym nie mówią?

Martyna
odpowiada  True
4 miesięcy temu

W Republika mówili

Ben
4 miesięcy temu

Janowski nie jest mądry. Niech znajdzie sobie klientów i jeśli tacy się znajdą to za chów tradycyjny zapłacą więcej niż w markecie. Problem ze ten Pan sypie pasze do koryta i chce jak za cenę chowu tradycyjnego…

Ja
4 miesięcy temu

Nowa władza a problemy po starej władzy.

True
odpowiada  Ja
4 miesięcy temu

A od kiedy to unia sie zmieniła skoro cały czas większość mają tam komuchy i lewaki?

Szok
4 miesięcy temu

Jeden k**ot wczoraj powiedział w telewizji, ze chcą im zabrać 4% ziemi. To tak jakby wam ludziom z miasta zabrali 4% wypłaty. Tłuki chyba nie wiedza, ze jak to nazwał ludzie z miasta za swoją prace maja odciągane duże podatki, które wynoszą więcej niż 4%

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu by Szok
Zabiorę ci 4% wszystkiego co masz
odpowiada  Szok
4 miesięcy temu

4% ziemi to jak by ci w zakładzie pracy ze stu stanowisk państwo zlikwidowało cztery, jakimś durnym nakazem, i tylko dlatego że może zmniejszając dochód twojemu pracodawcy i uszczęśliwiając cztery osoby, które pozostają wtedy bez pracy, a nie z mniejszą o 4% pensją.

Osw
4 miesięcy temu

A co ma nowa władza dopiero do tego jak jest dopiero od 2 miesiecy

Vbn
odpowiada  Osw
4 miesięcy temu

To ze w dwa miesiące można wiele zrobić.

stary
4 miesięcy temu

narzekacie na rolników a co będzie przemysł produkował jak rolnik przestanie kupować maszyny

Samurai
odpowiada  stary
4 miesięcy temu

Maszyny rolnicze to kilka procent przemysłu a Polscy rolnicy wolą niemiecki sprzęt co widać na polu i protestach tak stary coś nie do pary

A ty jakim samochodem jeździsz i dlaczego?
odpowiada  Samurai
4 miesięcy temu

Podaj mi jakiś polski ciągnik produkowany w tym kraju.
Podaj mi polski samochód, motor, chociaż rower.

Samurai
odpowiada  stary
4 miesięcy temu

Piszę ponownie większość maszyn i ciągników jest produkcji niemieckiej więc jaka mowa o naszym przemyśle

Straszne
4 miesięcy temu

Przecież docelowo hodowle chcą Uniokraci ZLIKWIDOWAĆ . To nie tajemnica. PiS się migał od wprowadzania tych bzdur , jak mógł. Choć ze skutkiem , nie zawsze dobrym . Kary nam UE soliła za to. TERAZ , będzie robione wsio , co UE zechce. Robaki zamiast mięsa dostaniemy ? Jako dodatki dla zwierzą już są ? Dla nas pewnie wkrótce .Migranci do tego i raj w Polsce , jak w Paryżu.

You
odpowiada  Straszne
4 miesięcy temu

Nie nazywaj tego czegoś mięsem, co w sklepach sprzedawają, to zlepek antybiotyków, chemi, itp

Gość
4 miesięcy temu

A ten pajac jak dostał się w objęcia Tuska jest za a nawet przeciw rolnikom a nie tak dawno wywalał obornik na ulicach Warszawy wiecie o kim piszę.

Śmiech
4 miesięcy temu

Wieśniakom zawsze źle, przecież mamy nową władze

73
0
Napisz co o tym sądziszx