Wzywają nastolatków przed komisję wojskową

Udostępnij
Tweet

W bieżącym roku kwalifikacja wojskowa na obszarze województwa wielkopolskiego odbędzie się okresie od dnia 1 lutego do 30 kwietnia 2024 roku.

W Ostrowie Wielkopolskim kwalifikacja odbywać się będzie między 5 lutego, a 19 marca, w godzinach od 8:30 do 16:30 przy ulicy Limanowskiego 17.

Do stawienia się do kwalifikacji wojskowej wzywa się:

1) mężczyzn urodzonych w 2005 r.;

2) mężczyzn urodzonych w latach 2000-2004, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej;

3) osoby, które w latach 2022-2023:

a) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

b) zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły wniosek o zmianę kategorii zdolności, o którym mowa w art. 64 ust. 4 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, przed

c) dniem zakończenia kwalifikacji wojskowej;

4) kobiety urodzone w latach 1997–2005 posiadające kwalifikacje przydatne do służby wojskowej, które nie stawały jeszcze do kwalifikacji wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2023/2024 kończą studia na kierunkach lub kończą naukę w zawodach, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 60 ust. 7 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny;

5) osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej;

6) osoby o nieuregulowanym stosunku do służby wojskowej do końca roku kalendarzowego, w którym kończą 60 lat życia, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej i zgłosiły się do kwalifikacji

CZYTAJ  Mieszkańcy walczą o kapliczkę. Zaczęli protestować

Więcej na stronie: https://www.poznan.uw.gov.pl/kwalifikacja-wojskowa

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
69 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Młodzież górą
6 miesięcy temu

Co z tą praworządnością uśmiechnięte koalicji 13 grudnia? Pan Bodnar odwołuje prokuratora krajowego bez zgody prezydenta a co mówi ustawa? Niech każdy sobie przeczyta. Ewidentnie łamią prawo. Każda władza prędzrj czy później się skończy a wtedy odpowiecie przed prawem za jego ostentacyjnie łamanie!

USTAWA z dnia 28 stycznia 2016 r. Prawo o prokuraturze

Art. 14.  [Powołanie i odwołanie Prokuratora Krajowego oraz pozostałych zastępców Prokuratora Generalnego]

§ 1. Prokuratora Krajowego jako pierwszego zastępcę Prokuratora Generalnego oraz pozostałych zastępców Prokuratora Generalnego w liczbie nie większej niż 7 powołuje spośród prokuratorów Prokuratury Krajowej i odwołuje z pełnienia tych funkcji Prezes Rady Ministrów na wniosek Prokuratora Generalnego. Prokuratora Krajowego oraz pozostałych zastępców Prokuratora Generalnego powołuje się po uzyskaniu opinii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a odwołuje za jego pisemną zgodą.

Becia
odpowiada  Młodzież górą
6 miesięcy temu

A co to ma wspólnego z artykułem?

Zosia.
odpowiada  Młodzież górą
6 miesięcy temu

Całkiem nie na temat, jak to niektórzy, nie potrafią czytać.

Barbie
6 miesięcy temu

Influencery,tiktokery i inne rurkowate na soji pasione …do woja marsz!

Mika
odpowiada  Barbie
6 miesięcy temu

To idź! Nikt ci nie broni. Daj przyklad.

Syn Gromu
6 miesięcy temu

Najwięcej do powiedzenia mają stare pryki co wojsko ich nauczyło być mięsem armatnim. Dwie lewe ręce to wy macie, ani rachunków nie potraficie płacić przez internet, a zamkną wam Com40 czy inna fabrykę smrodu to tragedia bo nic w życiu nie umiecie poza obsługi taśmy produkcyjnej.

Do Syn Gromu 🙊
odpowiada  Syn Gromu
6 miesięcy temu

A ty gdzie pracujesz, czym możesz się poszczycić,synu gromu i błyskawicy? Nick jak wódz Apaczów 🤦 a w realu kozak w necie – pi… w świecie.

syn gromu
odpowiada  Do Syn Gromu 🙊
6 miesięcy temu

Prawda boli jak widać.

Mondry
odpowiada  Syn Gromu
6 miesięcy temu

A to, że będą umieć robić coś innego niż pracować na taśmie to znaczy że wojny może nie być? Zwolnij trochę, bo inteligencja za Tobą nie nadąża. A Ty gwoździa potrafisz wbić telefonem, czy młotkiem.

Do Mondry
odpowiada  Mondry
6 miesięcy temu

Inte… co? Za mocne słowa dla analfabety 🤣🤣🤣. Gościa zjada frustracja bo jest nieudacznikiem na utrzymaniu rodziców, czyli gniazdownikiem😁🙆

syn gromu
odpowiada  Mondry
6 miesięcy temu

Naucz się czytać ze zrozumieniem i poczytaj komentarze tutaj. Wyzywacie młode pokolenie od najgorszych a jak coś złego się powie o was to zaraz oburzenie. Święci nie jestescie. A ty niżej więcej płaczących emotek daj i wielokropków bo jeszcze za słabo witać że klawiatura twoim przyjacielem nigdy nie była.

Do Syn gromu
odpowiada  syn gromu
6 miesięcy temu

Niestety ale ja mam przyjaciół w realu. W przeciwieństwie do ciebie, tacy jak ty nawet dzieci myszką muszą robić i dlatego mamy to co mamy, czyli pokolenie rurkowców.

Zosia.
odpowiada  Syn Gromu
6 miesięcy temu

I po co tyle jadu, co Cię boli?

Szlachta nie pracuje, bo w MOPSIE baluje
6 miesięcy temu

Dorobkiewicze niech się biją. Nażebrali socjalu to niech się wykażą. W życiu nie manic za darmo. Chociaż oni twierdzą że im się należy!!!

Patriota
6 miesięcy temu

Sądząc po niektórych komentarzach można dojść do wniosku że w obronie ojczyzny jedynie będzie można liczyć na kiboli którzy może aniołkami nie są ale mają swoje zasady i potrafią być lokalni. A cioteksy w rureczkach jak się w Polsce nie podoba to droga wolna – zachód czeka. Tylko proszę pamiętać że tam też z czasem mogą powiedzieć „dlaczego nie walczycie za swój kraj tylko tu siedzicie?” Tak już zrobili nam Anglicy po wojnie.

Ja...
odpowiada  Patriota
6 miesięcy temu

Rozumiem, że na ciebie Patrioto będzie można liczyć. Zapewne zgłosisz się jako pierwszy.

Baba
odpowiada  Patriota
6 miesięcy temu

Rozumiem, że na ciebie, Patrioto, będzie można liczyć. Jako pierwszy zgłosisz się na ochotnika do walki z najeźdźcą.

Do Baba
odpowiada  Baba
6 miesięcy temu

Oczywiście,a co,mam siedzieć bezczynnie? A ty nie będziesz się bronić jak będzie trzeba,? Nie ma co, faktycznie mamy pokolenie zniewieściałych rurkowców…

Heygshdh
6 miesięcy temu

Większego gówna jak wojsko to nie m. W sam raz dla półinteligentów piszących tu komentarze wychwalające

Jurand
6 miesięcy temu

Informacja dla przeciwników rejestracji/poboru do wojska: w Szwajcarii osoba o nieuregulowanym stosunku do służby wojskowej nie może objąć żadnego ważnego państwowego stanowiska oraz stanowiska kierowniczego w firmie (wyjątkiem jest zwolnienie lekarskie z powodu zdrowia).

Jolanta
odpowiada  Jurand
6 miesięcy temu

Jesteśmy w Polsce baranie

Do Jolanta
odpowiada  Jolanta
6 miesięcy temu

No ty raczej na Marsie. Zresztą baby powinny milczeć na ten temat.

Baba
odpowiada  Do Jolanta
6 miesięcy temu

Odwal się od bab.

Do Baba
odpowiada  Baba
6 miesięcy temu

Bo taka prawda. Baby do garów i milczeć 🤣

Ostrowianka
6 miesięcy temu

Nauczą i na prostują młodych z rozpuszczonych z dwoma lewymi rękami nauczą wszystkiego i kultury bo sposób w jaki z sobą rozmawiają i odzywają do innych to same wulgaryzmy .

Karolka
odpowiada  Ostrowianka
6 miesięcy temu

No tak, bo przecież w wojsku się nie przeklina. Tam służą sami grzeczni chłopcy, ministranci. Kobieto, właśnie tam nauczą się chlać tanie wińska , palić i cholera wie, co jeszcze.
A odbiegając od tematu, pisze się naprostują a nie na prostują.

Ostrowianka
odpowiada  Karolka
6 miesięcy temu

Jest coś takiego jak maszynowe pisanie i jest możliwość dokonania błędów,tego też tam uczą od higieny ,kształcenie tych którzy nic nie mają ,różne kursy także prawo jazdy ,komputerowe ,mechaników,itd.i nauczą maminych synów buty wiązać ,bo tam z takich ciepłych kluch wyprostują na chłopa .

Karolka
odpowiada  Ostrowianka
6 miesięcy temu

To sama się zgłoś. Może ciebie wyprostują. Może zrobisz jakiś kurs poprawnego pisania, bo zdania budujesz fatalnie, niestylistycznie, bez sensu.

Sum
6 miesięcy temu

Wojny wywołują politycy wiec sami niech na nie idą a z drugiej strony jeśli nikt na wojnę nie przyjdzie to wojny nie będzie

kosi
odpowiada  Sum
6 miesięcy temu

Dokładnie!
Nawet ustawami i przepisami zwolnili siebie i rodziny z udziału w tym cyrku. Ma za nich walczyć szary kowalski.

Adam
6 miesięcy temu

Ciotexy w rureczkach już płaczą🤣

Baba
odpowiada  Adam
6 miesięcy temu

Rozumiem, że ty już jesteś gotowy do walki. Nie martw się, jak dojdzie do wojny to i ciebie wezwą. Zobaczymy kto wtedy będzie płakał.

Adam
odpowiada  Baba
6 miesięcy temu

Ja byłem we wojsku i wiem co to znaczy…Dlatego widząc dzisiejszych zniewieściałych rurkowych ” mężczyzn” śmiech mnie ogarnia🤣🤣🤣

69
0
Napisz co o tym sądziszx