Likwidują 1. ligę żużlową. Co dalej z Ostrovią?

Udostępnij
Tweet

W sezonie 2024 rozgrywki PGE Ekstraligi i nowej Speedway 2. Ekstraligi odbędą się na zasadach znanych z poprzedniego roku, ale już od sezonu 2025 szykuje się radykalna zmiana systemu i 140 meczów w sezonie.

System będzie jednolity dla obu klas rozgrywkowych. Powróci tym samym rywalizacja drużyn w play – off i grup 1-4 po sezonie zasadniczym, a także pojawi się nowy schemat play – down dla zespołów z miejsc 5-8.

Nie przewiduje się poszerzenia PGE Ekstraligi do 10 zespołów, ale wprowadzone zostaną mecze barażowe pomiędzy 2. drużyną Speedway 2. Ekstraligi i 7. PGE Ekstraligi.
Od 2025 roku w sezonie zasadniczym w każdej z ligi rozegranych zostanie 56 meczów w systemie „każdy z każdym” – mecz i rewanż.

Nowe rozwiązanie dotyczące rund play – off i play – down zdecydowanie podniosą rangę każdego z nich, ponieważ po części zasadniczej rozgrywek obie ligi zostaną podzielone na grupy 1-4 i 5-8. Jedyna różnica pomiędzy PGE Ekstraligą a Speedway 2. Ekstraligą będzie polegała na braku w tej drugiej meczu o trzecie miejsce, a także barażu (aktualnie nie jest on przewidywany pomiędzy 7. drużyną Speedway 2. Ekstraligi a 2. drużyną 2. Ligi Żużlowej).

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tir z whisky i kawą w rowie - aktualizacja
Subskrybuj
Powiadom o

29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wyborca
15 dni temu

To dobry moment żeby powiedzieć STOP dla oszołomów na motorkach.
Stadion dostosować do lekkiej atletyki i skończyć z hałasem i smrodem.

Pawlic
odpowiada  Wyborca
15 dni temu

Weź wyjdź i tad i nie wracaj. Najwyższy czas powiedzieć Stop takim właśnie treścią. Ludzie którym nigdy nic nie pasuje to zakała dla ludzkości

Nawet Google wysiada
odpowiada  Pawlic
15 dni temu

Polska język, trudna język
A zwłaszcza ortografia

Pawlic
odpowiada  Nawet Google wysiada
14 dni temu

Znalazł się nauczyciel ortografii z podstawówki ha ha. Proszę jedynkę postawić 🤣🤣🤣

to nie koncert życzeń
odpowiada  Wyborca
14 dni temu

Nie kibicuję, nie chodzę na mecze, itd., a mieszkam w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu.
Nie popieram jednak likwidacji, czegoś co stanowi niepodważalną część historii naszego miasta i to w oparciu o czyjąś zachciankę lub niechęć, przynajmniej częściowo wynikającą z ignorancji. To był i jest stadion żużlowy i takim powinien pozostać, a co najwyżej można go dodatkowo wykorzystać w inny celach.
Jeżeli ktoś na prawdę nie potrafi pogodzić się z faktem, że Ostrów Wielkopolski posiada stadion żużlowy, to są w Polsce setki podobnych miast, które takowego stadionu nie posiadają. Najbliżej jest chyba Kalisz.

P.S.
Mi na ten przykład nie podoba się galeria handlowa. STOP oszołomom z wózkami zakupowymi! Budynek dostosować do zawodów konnych i skończyć z konsumpcjonizmem, prymitywna rozrywką i ogłupianiem ludzi.

29
0
Napisz co o tym sądziszx