Ekologiczny festyn za nami

Udostępnij
Tweet

W Parku Miejskim odbył się III Ekologiczny Festyn Rodzinny „Razem dla Czwórki” z udziałem RZZO. Wśród atrakcji były ekologiczne warsztaty, loteria fantowa, występy artystyczne dzieci, Panda Recyklinka, atrakcyjne, stoiska ekologiczne spowodowały, że polana Parku Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim była wypełniona.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rolnik stracił rękę
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zosia Boska
9 miesięcy temu

Dlaczego w szkołach uczy się masy pierdół i organizuje d***lne spotkania które tak faktycznie niczego nie wnoszą, a nie tłumaczy podstaw ekonomii? Jakiś czas temu zauważyłam dość „ciekawy” argument. Że rząd wywalił miliardy złotych na TVP, a można byłoby z tego po prostu kupić ludziom piece wyższej klasy. No to kalkulator w rękę i minimum wiedzy o tym, jak to działa, na przykładzie… leków refundowanych. Lek normalnie kosztuje 5 złotych. Rząd nie wydaje swoich pieniędzy, więc ma w dupie to, czy wyda ich za dużo. Więc żeby kupić głosy imbecyli, ogłasza wszem i wobec, że lek za 5 złotych będzie refundowany. Na wieść o tym producent podnosi cenę leku do 15 złotych, bo podstawy popytu i podaży. Imbecyl bez pojęcia o tym, jak to działa, cieszy się, że ma lek „za darmo”. Nie widzi, że płaci za niego 3x więcej. Nagle przychodzi kryzys, rząd obcina finansowanie, lek nie jest już refundowany. Wraca na rynek z ceną 15 złotych. Przenieśmy to teraz na temat pieców. Rząd rzuca te 2 miliardy. Oczywiście na dofinansowanie nie załapią się wszyscy, ale cena automatycznie skoczy z 5 tysięcy do 15 tysięcy. Ci co się załapią, będą się cieszyć, że „żont dał”. Reszta zrobi zrzutkę, bo rząd nie ma pół grosza rezerwy w budżecie. Więc zamiast rozdawać forsę na prawo i lewo, należy dać opcję amortyzacji lub zwolnić z grzywny od dochodu na 15 lat. Kotły grzewcze są opodatkowane 23% VAT. Jeżeli rząd rzeczywiście chciał coś z tym fantem zrobić, obniżyłby VAT do 0.
Ten problem, podobnie jak setki tysięcy innych, rozwiązuje stary, dobry kapitalizm. Jest zapotrzebowanie na tańsze piece? Ano jest. Czy mogłaby powstać firma, która takie piece produkuje? Ano mogłaby. Czy jest jakiś problem, by taką firmę zwolnić na 10 lat z ZUS i podatku dochodowego? Ano nie ma. I zanim jakiś debil strzeli jakiś truizm o tym, że od tego ZUS się zawali – zwykły rachunek zysków i strat. Wystarczy porównać koszty leczenia i tego, ile poszłoby do kibla (na ZUS). Wystarczy to połączyć z ulgami podatkowymi na zakup takich pieców, obniżeniem opodatkowania dobrego opału i wysokimi karami za palenie śmieciami i problem szybko się rozwiązuje. Indywidualne przypadki rozwiązywane na poziomie gmin w tym szczególnie tej zakłamanej ekologicznie mieściny. Da się? Da.

Ekolog
odpowiada  Zosia Boska
9 miesięcy temu

Dosadnie i celnie napisane.

POganiacz bydła
odpowiada  Zosia Boska
9 miesięcy temu

Przestańcie p….. O ekologii bo to co robi kołchoz brukselski nie trzyma się kupy. Niemcy zamykają elektrownie atomowe a otwierają węglowe. Fabryki przenoszą do Azji i w inne rejony świata gdzie można dymić bez ograniczeń. Ile potrzeba energii na wyprodukowanie samochodu elektrycznego.. Który po 4 latach jest kupą złomu trudną do utylizacji. Każdego dnia można przeczytać o promocji na nowe smartfony, bo 3 letnie nie dostaną aktualizacji. Takich przrzykładów są setki. Ludzie puknijcie się w główki wyprane przez lewacką zieloną ideologię. Nawt małe dzieci rozumieją że Europa która emituje ok. 10% gazów nie zbawi świata który nic nie robi w tym kierunku.

kostek88
9 miesięcy temu

Ekologiczny festyn jak rok w 2022 gdzie zostało masę śmieci i bajzlu – ot cała ekologia.

......
9 miesięcy temu

Wielkiej trójki z PiSu nie było ?

POganiacz bydła
odpowiada  ......
9 miesięcy temu

Słyszałem że na festynie był rudy pucybut Merkelowej i Putina.

Marcin Łopian
odpowiada  POganiacz bydła
9 miesięcy temu

Pucybut Putina? Pan K…ki tam był?😂😂

7
0
Napisz co o tym sądziszx