Centrum Przesiadkowe nie będzie już niszczone?

Udostępnij
Tweet

Koniec z wandalizmem na Centrum Przesiadkowym w Ostrowie Wielkopolskim. Wraz z nowym rokiem obiekt zyska ochronę. Dzięki temu pasażerowie będą mogli czuć się bezpieczniej.

Regularne kontrole straży miejskiej i policji nie przyniosły oczekiwanego efektu. W Centrum Przesiadkowym regularnie dochodziło do dewastacji i wandalizmu obiektu. Wraz z nowym rokiem to się zmieni. Ochrona obecna będzie w obiekcie przez siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia Centrum, a więc od 6.30 do 23.30.

– W budżecie miasta mamy zarezerwowane środki na ten cel. To około 300 tysięcy złotych. Wandalizmowi mówimy stanowcze: NIE. Naszym priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców, w tym przypadku pasażerów Centrum Przesiadkowego. Nie ma naszego przyzwolenia na niszczenie i dewastowanie wspólnego dobra – podkreśla Mikołaj Kostka z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W przyszłym roku pomieszczenia w Centrum Przesiadkowym zostaną odnowione. Będą to przede wszystkim toalety i poczekalnia.

Przypomnijmy. Centrum Przesiadkowe oficjalnie otwarto w styczniu 2019 roku. Jest to inwestycja w dużej mierze sfinansowana dzięki funduszom europejskim. To część dużego projektu wartego ponad 42 miliony złotych – „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi”. Dofinansowanie, które pozyskał Ostrów to blisko 32 miliony złotych.

Centrum Przesiadkowe to przede wszystkim skupienie ruchu autobusowego w jednym miejscu, w dogodnej lokalizacji w centrum miasta. Znajduje się w bliskiej odległości od dworca kolejowego, z którego pociągi kursują w kierunku Leszna, Poznania, Wrocławia, Łodzi, czy Katowic.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Wypadła z drogi. To nie jej wina?
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
John
13 dni temu

Zatrudnia rencistę który będzie bał się interweniować będzie udawał że nic nie widzi a ktoś kasę będzie brał

Autobus
2 miesięcy temu

O 23 to tam jest wszytko zamknięte i ludziska stoją na dworze

Gimbo
2 miesięcy temu

Ja bym proponował aby Osoba która coś zniszczyła nie tylko CP powinna na własny koszt szkodę naprawić

Ostrowianka
2 miesięcy temu

I niech wandale za zniszczenia płacą z własnej kieszeni ,a nie ludzie za sponsora .

Tomek
odpowiada  Ostrowianka
2 miesięcy temu

A jaki Ty jesteś sponsor ??? Tak chcecie w łostrowie się pozbyć UE a doić to chcecie ? Precz łapy od dofinansowań Unijnych dla łostrowa . Patola tam mieszka i nic więcej . Kaczor wam da .

Ostrowianka
odpowiada  Tomek
2 miesięcy temu

A co lubisz bazgrać po czym się są ,to już wiadomo do kogo się zwrócić o zwrot za zniszczenia ,ludzie chcą załatwić w czystym pomieszczeniu z ich kasy .dzieciaki na rozrabiają a rodzice zapłaci zamiast po kasie tracić za każdy wybryk .

Adam
2 miesięcy temu

Patrzę po komentarzach i niektórzy naprawdę nie wiedzą co się tam odp***dala. XXD

Mlody
2 miesięcy temu

Już jest ogłoszenie Pana L z firmy jalm.x przyjmiemy reciste emeryta na stanowisko dozorca uwaga za 13zl brutto tak ludzi robią oszuści

Baba Yaga
2 miesięcy temu

Tam powinny być kamery, a zdjęcia wandali powinny wisieć na wszystkich bilbordach w mieście…

miejscowy
2 miesięcy temu

Powinien by czytnik i do tego aplikacja gdzie wszystkie dane osoby otwierąjacej drzwi i możliwość zgłoszenia bałaganu wtedy wiadomo kto był ostatni-sprawdzane są osoby z wąskiego grona przed i po.Dziś od najmniejszego idzie z telefonem..Osobie starszej bez aplikacji może ktoś z młodzieży otworzyć dostęp..Tak działają drzwi w sklepach samoobsługowych.Młodzież ma tyle aplikacji że jedna wiecej nie robi problemu tym bardziej jak na wejściu jak do pobrania informacja. W kwarantannie trzeba było nawet swoje zdjęcie pokazać;)

Max
2 miesięcy temu

To jeszcze tylko trzy miesiące brudu i smrodu? Naprawdę suuuper pomysł ;(;(;(

Urszula
odpowiada  Max
2 miesięcy temu

Tacy co niszczą i piszą po blokach to nie da się patrzeć takie osoby powinny być karane i za swoje pieniądze niech odnawiają by się nauczyli ile to kosztuje.

23
0
Napisz co o tym sądziszx