Mieszkańcy nie będą jeździć tymi autobusami

Udostępnij
Tweet

Gmina i Miasto Raszków zrezygnowała częściowo z przewozów realizowanych przez MZK Ostrów Wlkp., od poniedziałku do piątku po godzinie 16.00 oraz całkowicie z kursów w soboty. Wycofane kursy, wykonywane dotąd przez MZK Ostrów Wlkp. przejmuje inny przewoźnik.

W związku z rosnącymi z roku na rok kosztami funkcjonowania komunikacji na terenie Gminy i Miasta Raszków, ograniczone zostaną kursy realizowane przez dotychczasowego przewoźnika. Poniżej przedstawiamy koszty związane z komunikacją, które Gmina ponosiła w ostatnich latach, płacąc przewoźnikowi, jakim jest Miejski Zakład Komunikacji Ostrów Wlkp.:

2016 rok – 124.749 zł

2017 rok – 499.000 zł

2018 rok – 600.000 zł

2019 rok – 812.860 zł

2020 rok – 904.030 zł

2021 rok – 906.780 zł

2022 rok – 951.473 zł

2023 rok prognoza – 1.373.000 zł.

Gmina pozyskała na organizację kursów autobusowych dotację od Wojewody Wielkopolskiego, która pozwoli realizować dotychczasowe kursy przez innego przewoźnika. Posunięcie to ma ograniczyć ciągle rosnące koszty komunikacji publicznej realizowanej przez MZK Ostrów Wlkp. i ograniczy wielkość dotacji na rok 2023 rok z 1.373.000 zł na 1.053.000 zł.

U nowego przewoźnika bilety dla mieszkańców będą na opisanych wyżej kursach znacznie tańsze niż w autobusach MZK Ostrów Wlkp.

Od poniedziałku do piątku po godzinie 16 mieszkańcy zapłacą za przejazd symboliczną złotówkę, ale ci do 20. roku życia i w wieku powyżej 50 lat nic nie zapłacą. Wszystko za sprawą otrzymanej dotacji.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gimbo
1 rok temu

Nie znam się na Ekonomi ale czy czasami Inflacja to nie wymysł Bogatych aby jeszcze większe zyski osiągać bo są takie towary i Usługi że Ludzie kupić lub zapłacić muszą a każdy Rząd czy obecny czy poprzedni czy za rok radę sobie da a szara eminencja niech sobie radzi a co do Tematu to co raz mniej korzysta z Komunikacji i gdyby nie Młodzież i Starsi Ludzie to by Autobusy wozili powietrze

Kris
1 rok temu

Przecież większość ludzi jest zadowolona z pisiorow więc w czym problem

Gimbo
odpowiada  Kris
1 rok temu

Każdy ma jakiego ma i nawet też Kobiety bo Przyrodzenia i Rodziców wybrać nie można sobie

Kris
odpowiada  Kris
1 rok temu

W tym jest problem że ty jesteś normalnym cham psełdo kris pajac jesteś i nic więcej.

Nick
1 rok temu

Po tych kwotach widac jaka jest inflacja w Polsce. Najbardziej mnie rozwala jednak jak w tvp przechwalają się o ile to zwiększyli wydatki na to i owo. Ja na ogrzewanie w tym roku wydaje 300% więcej to jest dopiero sukces.

Gimbo
odpowiada  Nick
1 rok temu

Zachowaj cierpliwość bo idą słuchy że po Nowym Roku będą przedterminowe Wybory i Król Kaczystanu odda Koronę drugiemu Kaczorowi z Krainy Pokemostanu i wtedy koszyk podstawowych artykułów będzie kosztował tylko 120 euro

Ziom
1 rok temu

Idioci czytać nie potrafią a wyraźnie jest napisane że otrzymali dotacje….

IGA
1 rok temu

A w gminie Nowe Skalmierzyce? Podobnie będzie?

Adrianna.
odpowiada  IGA
1 rok temu

Walczak pierniki piecze, nie ma czasu.

kit
1 rok temu

No i brawo. w końcu ktoś przekalkulował koszty i zrobił prawidłowe posuniecie.

Hania
odpowiada  kit
1 rok temu

No zobaczymy ile też inwestycji zrobi Pan burmistrz za zaoszczędzone pieniądze, które nie powalają na kolana. Ponadto poczekamy co zrobi Pan Burmistrz jak skończą się dopłaty 😀

Kris
odpowiada  kit
1 rok temu

No burmistrz ładnie bawi się w gospodarza gminy. Pięknie rozlicza się z budżetu tylko jakoś do dzisiaj nie pochwalił się ile kosztowało odnowienie kilku przystanków autobusowych które dwa lata temu jakiś delikwent przyozdobił hasłami oczerniającymi Pana burmistrza

Obszczymurek
1 rok temu

Autobusy powinny być za darmo, tak samo kibel na rynku. W końcu płacimy wszyscy podatki !!!

Ostrowiak
odpowiada  Obszczymurek
1 rok temu

I ten w parku też. Jak to w ogóle jest, że nie wolno szczać w miejscu publicznym, a darmowej wersji legalnego ulżenia potrzebie nie ma?

Flow
1 rok temu

Brawo Raszków!, komuś chciało się sprawdzić, policzyć i poszukać oferty z korzyścią dla mieszkańców. Teraz przekażcie namiar innym gminom i info jak to się robi.

Alina
odpowiada  Flow
1 rok temu

Z korzyścią to będzie jak połowa się do tego busika nie dostanie i trzeba będzie czekać ponad godzinę na kolejny kurs. Tak to jest jak się oszczędza na komunikacji i ja jako osoba niepełnosprawna nie będę po godzinie 15 mogła wrócić do Raszkowa

oko
1 rok temu

a kierowcy w mzk ile zarabiaja slyszalme ze kiepsko to na co ta kasa idzie , to wywalic prezesa czas

bus
odpowiada  oko
1 rok temu

kierowcy zarabiają tyle ile potrafią …a z ich jazdą bywa różnie…

Pytam się
1 rok temu

Co to za przewoźnik, jak nazywa się?

Hiko
odpowiada  Pytam się
1 rok temu

A.S. Bytom

Spełnienie marzeń
odpowiada  Pytam się
1 rok temu

Młot-pol przewóz zwierząt.

Nowy
odpowiada  Pytam się
1 rok temu

EUROMATPOL

27
0
Napisz co o tym sądziszx