Rolnicy będą protestować na trasie Ostrów – Kalisz. Powód zaskakuje❗

Udostępnij
Tweet

Rolnicy po długiej przerwie ponownie będą protestować na trasie Ostrów Wielkopolski – Kalisz. Tym razem akcja nie ma nic wspólnego z Agrounią i postulatami środowiska rolniczego.

Ciągniki wyjadą na drogę krajową nr 25 w dniu 15 grudnia 2022 r. Akcja rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa kilka godzin.

Jak informuje sołtys wsi Boczków:

w imieniu mieszkańców Gminy Nowe Skalmierzyce oburzonych wynikiem posiedzenia Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych GDDKiA uprzejmie informuję, że 15 grudnia br. o godz. 10:00 przy restauracji “Osada” w Skalmierzycach (woj. wielkopolskie, powiat ostrowski, gmina Nowe Skalmierzyce) odbędzie się zgromadzenie – AKCJA PROTESTACYJNA.

Jako główny powód organizacji wskazujemy na niekorzystny i całkowicie niezgodny z prawem protokół z posiedzenia KOPI w dniu 30.09.2022 r., w którym wskazano Wariant 5 do dalszych prac co jest sprzeczne z ustaleniami i przebiegiem gdzie wskazano Wariant 6. Protokół, który powinien być odzwierciedleniem posiedzenia został całkowicie zmanipulowany.

Wariant 5 jest dla nas od samego początku nieakceptowalny, dzieli nasze ziemie, niszczy melioracje i nawadnianie, pozbawia nas środków do życia i utrzymania naszych rodzin. Jest on również wybrany wbrew ustaleniom i wbrew opinii wyrażonej w zbieranych przez nas ankietach. Wariant kompromisowy (tzn. 6) po tylu latach uzgodnień został tym protokołem zniweczony.

AKCJA PROTESTACYJNA będzie trwała ok. 3 godz. i polegać będzie na kilkukrotnym przejeździe ciągników ze Skalmierzyc do Fabianowa. Proszę w imieniu mieszkańców o udział w ww. wydarzeniu i jego rozpropagowaniu.

Wierzymy, że w ten sposób zostaniemy zauważeniu a nasz postulat sprostowania protokołu (przestrzegania prawa) i wyboru Wariantu 6 będzie spełniony. Za pomoc w nagłośnieniu problemu oraz udział z góry dziękujemy.

W imieniu mieszkańców Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

Paweł Świderski
Sołtys wsi Boczków

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Instrukcja jazdy po nowym Rondzie Bankowym
Subskrybuj
Powiadom o

107 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gimbo
1 rok temu

Przecież Boczków nie jest położony na DK 25 więc dlaczego na tej krajówce Ruch spowalniają

Tajemniczy
odpowiada  Gimbo
1 rok temu

Ale Boczków pochodzi z Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. I z tego co mi wiadomo Boczków też ucierpi na wariancie nr 5. A większość ludzi ze wsi żyje z rolnictwa więc inaczej trzeba wyrazić zdanie skoro zdanie mieszkańców gminy jest niezauważone

Cwaniak
odpowiada  Tajemniczy
1 rok temu

Hej w Boczkowie jest tylko 7 gospodarstw które żyją z rolnictwa a ziemie maja wariancie 5 i jaki 6

wiec którym nie przeszkadza , więcej tu chodzi o Biskupiaków którzy wysługują się Swidrem który u nich pracuje w polu

Tomasz
1 rok temu

Milionerzy którzy mają po kilkadziesiąt ha ziemi płacą KRUS 400 zł na kwartał a małe jednoosobowe płaca na miesiąc za chwilę będzie 1650 zł .Gdzie tu sprawiedliwość?Jeszcze teraz będą im podnosić o wiele więcej niż przedtem.Z naszych zusowskich skladek cześć idzie na ich emerytury.Czy ktoś się za to w końcu weźmie żeby rolnicy nas nie okradali z naszych skladek?

Emanuel
odpowiada  Tomasz
1 rok temu

Kredytów nabrali robić się nie chce a teraz przyszło spłacać to na ulicę może się uda

Dawid
odpowiada  Tomasz
1 rok temu

Tacy z nich milionerzy jak z Ciebie znawca…nie wiem ale się wypowiem na temat krus i tego jak im dobrze tylko zapomniałaś dodać jak na tej działalności koszty idą Ci w górę to podnosisz swoje a ci MILIONERZY jak to mówisz już na to wpływu nie mają……..

gall anonim
odpowiada  Tomasz
1 rok temu

nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj, owszem składki są niższe ale nie 400zł. na kwartał, a już na pewno nie są dofinansowane ze składek ZUS, bo to ta instytucja grabi zatrudnionych i pracodawców. Rolnicy płacą małe składki i takie też otrzymują świadczenia czyli jałmużnę a nie godziwe pieniądze za niezdolność do pracy, chociażby

Jan Podolsky
odpowiada  Tomasz
1 rok temu

Dopłaty z budżetu państwa , mimo wyższych, od ubezpieczonych w ZUSie są wyższe niż dopłaty do KRUSu .
Na ponad 2 mln gospodarstw w KRUSie jest ubezpieczonych 1 – 1, 2 mln rolników .
Ja mam gospodarstwo i muszę być w ZUSie .
Każdy może żyć tak luksusowo i poszukać rolnika beż następców , zaopiekować się nim i prowadzić dalej gospodarstwo .
Albo je kupić .

Rolnik
odpowiada  Tomasz
1 rok temu

Taki kumaty Janusz jak Ty to pewnie już wykminil że kupi 1ha ziemi 6b kl za 20 k czyli tyle ile roczny ZUS i już może KRUS opłacać prowadząc 1 osobowa dzialalnosc

Nieroby
1 rok temu

Kierowcy, którzy w powyższy sposób utrudniają jazdę innym kierowcom, muszą liczyć się z możliwością otrzymania mandatu. Według taryfikatora mandatów z 2022 roku za tamowanie lub utrudnianie ruchu grozi mandat w wysokości nie niższej niż 500 zł. A policja jeszcze ich eskortuje, jadą z taką samą prędkością jak oni nie posiadając włączonych sygnałów swietlno-dzwiekowych czyli też powinni zostać ukarani za taką jazde.

Rolnik
odpowiada  Nieroby
1 rok temu

Kto tu ruch tamuje jadąc z max prędkością czyli np 20 km/h? Od dziś wg ciebie każdy rowerzysta powinien dostać mandat bo nie jeździ 50 km/h??

Kacper
1 rok temu

Niech jadą protestować pod GDDKiA

Un
1 rok temu

Niezorentowanym w temacie wyjaśnię że widoczne na zdjęciu ciągniki to odpowiedniki samochodów Mercedes, Audi czy BMW w motoryzacji. Niemal wyłącznie klasa premium. Nie kosztowały 100 czy 150 tys zł tylko dużo dużo więcej. A ciągnik to i tak tani zakup przy kombajnie.
Reasumując ci rolnicy wcale nie mają źle i droga nie wpłynie na ich życie tak mocno jak dramatyzują. Podejrzewam iż chodzi o to że niektórzy mieli w planach porobić działki budowlane. Z tego powodu rolnicy z sąsiedniej wioski walczą z wiatrakami…

Ozzy
odpowiada  Un
1 rok temu

Dokładnie cwaniaczki kupili ziemię po 10 zł za metr kwadratowy a teraz chcieliby sprzedać za 100zl … tych wszystkich pseudo rolników cwaniaków to bym pozamykał

Pan
1 rok temu

Widać że bieda przyjechała na strajk.

Przedstaw się*
1 rok temu

Zima jest, w polu nie ma co robić, to z nudów protesty sobie robią 😂😂😂

Tajemniczy
odpowiada  Przedstaw się*
1 rok temu

Jak nie wiesz co robią rolnicy ziemią to zapraszamy na wieś poznasz smak życia rolnika.

De javu
1 rok temu

Zadziwiające komentarze. Nie jestem rolnikiem, ale popieram ich protest. Kocham jeść chleb, ziemniaki, kapustę,buraki, cebulę itd. A to wszystko dzięki ich ciężkiej pracy. Przypuszczam, że większość komentujących nie jada polskich produktów,bo przecież w marketach można kupić warzywa z Hiszpanii i innych krajów.

mariano
odpowiada  De javu
1 rok temu

Pomyśl zanim coś głupiego napiszesz Polskie śliwki wyprodukowane tuż za rogiem kosztują 9 zł a banany sprowadzone z drugiego końca świata 4 złote , a takich kwiatków jest dużo więcej dlaczego rolnicy polscy produkują tak drogo ???

Miastowy
odpowiada  De javu
1 rok temu

Lepsze z Hiszpani niż od tych buraków!!!! Widły w dłoń i do gnoju a nie na ulicę

Bing
1 rok temu

Jak zwykle zima brak zajęcia czemu nie protestują w lipcu ??? Wszystko im się należy na wszystko dotacje i jeszcze im mało

Kolo
1 rok temu

Miastowe lenie mają najwięcej do gadania

mariano
odpowiada  Kolo
1 rok temu

Gdyby nie ci miastowi to do dzisiaj radłem byś ziemie uprawiał a do orki kobietę swoją zaprzęgał …

Melisa
odpowiada  Kolo
1 rok temu

Prostak jesteś, ludzie żyjący w miastach według ciebie nic nie robią?

107
0
Napisz co o tym sądziszx