Pamiętacie „nielegalne” wesele w pandemii? Sąd nie miał żadnych wątpliwości❗

Sanepid postanowił za wszelką cenę zniszczyć wesele zorganizowane w pandemii. Imprezę z powodu niespodziewanej wizyty inspektorów oraz kilkudziesięciu policjantów przerwano. Administracyjny Sąd Wojewódzki nie podzielił takiej decyzji i ogłosił zwycięstwo restauratora z Malanowa.

 

„🔴WYGRYWAMY W SĄDZIE W SPRAWIE PRZERWANEGO WESELA W MALANOWIE❗️❗️❗️

Sprawa dotyczyła wesela, które zostało zorganizowane w czasie pandemii w kwietniu 2021 r. Wesele zostało przerwane przez policję, która wkroczyła na salę wraz z przedstawicielami sanepidu.

Sprawa znalazła swój finał w Sądzie ⚖️.
✅Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu przychylił się do naszej argumentacji zaprezentowanej w złożonej przez nas skardze i uznał, że decyzje sanepidu – zarówno w Turku, jak i w Poznaniu – w przedmiocie nałożenia kar pieniężnych za niestosowanie się do ustanowionych nakazów, zakazów lub ograniczeń były niezgodnie z prawem i zostały uchylone❗️

✅ Sąd orzekł, iż postępowanie w niniejszej sprawie powinno zostać umorzone, gdyż brak jest podstaw, aby je kontynuować z uwagi na jego bezprzedmiotowość.

✅Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu ma zwrócić skarżącemu koszty postępowania.

W uzasadnieniu wyroku Sąd zważył w szczególności:
❌Brak podstawy prawnej do ograniczania prawa i wolności jednostki. Rozporządzenie wprowadzające zakazy nie posiadało odpowiedniej delegacji ustawowej.

❌ Organy władzy publicznej mają nakaz działania na podstawie i w granicach prawa.

❌Przepisy ograniczające prawa i wolności powinny znajdować się w ustawie, a rozporządzenie powinno regulować jedynie kwestie techniczne.

Wyrok jest nieprawomocny. ”

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

52 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43
6 miesięcy temu

Teraz to już otwarta droga do żądania odszkodowania tak dla restauratora, jak i do organizatora wesela. 🙂

Do Ostrowianka
6 miesięcy temu

Kobieto,lecz się na łupież bo na głowę za późno. Obrażasz wiele osób pod ich komentarzami a nie użyłaś żadnego argumentu. Twój język nienawiści to typowy język „miłosierdzia pisowskiego”.
Czyli typowy język przedstawiany w TVP oraz mediach rodem z Torunia. Widać zatem jaki poziom przedstawia elektorat PIS. Co ma np.covid do PO? Ja sam nie jestem za tą partią a jestem przeciw szczepionkom. Bo mam wybór i takie jest moje zdanie.

Koszałek Opałek
odpowiada  Do Ostrowianka
6 miesięcy temu

To jest twój wybór i twoje święte prawo!!! -ja akurat przyjąłem, ale nie zamierzam nikogo namawiać ani potępiać.

Konfederata
6 miesięcy temu

Nie ma co się czarować, Policja jest na usługach przestępców z Nowogrodzkiej (PiS). Nie chroni obywateli przed przestępcami a chroni przestępców przed obywatelami. Ot i cała prawda o Policji i Sanepidzie. A wystarczy wprowadzić odpowiedzialność indywidualną za łamanie Konstytycji i egzekwować z całą surowością.

Ostrowianka
6 miesięcy temu

PRAWORZĄDNOŚĆ ??? gdzie ??? w łajdackich wyrokach ??? POlityk w todze idz na cmentarz a tam zobacz ile ofiar jest dzięki nigdy nie nażartych a idących PO trupach debili którzy winni siedzieć w celi PO kres ich debilnego żywota . Kolejny raz epidemii leczcie się sami u nie nażartego w knajpie do czasu jak padniecie .

Do Ostrowianka
odpowiada  Ostrowianka
6 miesięcy temu

Jakie leczcie się sami? Konstytucja gwarantuje obywatelom RP bezpłatny dostęp do opieki zdrowotnej. A jak na razie to nikt nie pada bo covid poległ 24 lutego.

***** ***
odpowiada  Do Ostrowianka
6 miesięcy temu

Władimir zakończył tę ciuciubabkę.

Baba Yaga
odpowiada  Ostrowianka
6 miesięcy temu

Kobieto, widać po Twoich komentarzach, że jesteś chora z nienawiści, a jad który sączysz jest gorszy od tego, który zatruł Odrę. Zamilcz lepiej.

Darek
6 miesięcy temu

Tak czytam i przypominam sobie tą sytuacje . I mam nadzieje że pan który poniósł koszta oraz państwo młodzi wraz z rodzicami wniosą oskarżenie o zwrot poniesionych kosztów związanych z przerwaniem uroczystości weselnych . Kolejny raz brawo dla policji . Wy cymbały nie wiecie że te kretyny co wami zarządzają są jak kukiełki . Obudźcie się wreszcie .

michu
6 miesięcy temu

w tym czasie było sporo wesel i było okey
tu jakaś PISowska 60 tka podkablowała ich i tyle
miejmy nadzieję że teraz temu cfelowi 60 jest łyso i głupio

Ostrowianka
odpowiada  michu
6 miesięcy temu

POwiedz to ofiarom które juz nie POwiedzą słowa umierając dusząc się kto ma rację a de facto PRAWORZĄDNOŚĆ o której tyle wrzeszczą antypolskie grupy zwane opozycja i ich fani jak widac i ty też .

Do Ostrowianka
odpowiada  Ostrowianka
6 miesięcy temu

Sama jesteś ofiara ale losu i pisowskiej propagandy. A teraz kaganiec na pysk,do piwnicy i milczeć.

Baba Yaga
odpowiada  Ostrowianka
6 miesięcy temu

Zmień nick bo przynosisz wstyd miastu.

Marcin
odpowiada  Baba Yaga
6 miesięcy temu

zmień nick na: Żoliborzanka bo taki pasuje

Koszałek Opałek
6 miesięcy temu

Brawo Sąd!!! -I dobrze się stało!!! Dowodzący powinni płacić odszkodowanie. A na przyszłość polecam wyciągnąć wnioski ( osobiście szczerze wątpię czy ktoś takowe wyciągnie)

Ostrowianka
odpowiada  Koszałek Opałek
6 miesięcy temu

ODSZKODOWANIE ??? tym co udusili sie umierając tez bo banda debili musiała zarobić a ich POlitycy w togach POprawić !

Koszałek Opałek
odpowiada  Ostrowianka
6 miesięcy temu

Kobieto czy ty jesteś opętana??? -wolni ludzie mają wolny wybór. Nie można wszystkiego zakazywać tłumacząc,, przecież to dla waszego dobra”… Chcesz-zaszczep się, nie chcesz-nie szczep . I nie wyzywaj innych od debili.

Janek
6 miesięcy temu

Ci którzy tam byli to tylko pionki które nic nie mają do gadania-do… ać tym którzy ich tam wysłali.

Tipi
odpowiada  Janek
6 miesięcy temu

Racja, wykonywali tylko rozkaz z góry.

Ostrowianka
odpowiada  Tipi
6 miesięcy temu

Z góry dbaja o życie nie tylko POp***doloonych żądnych kasy PO trupach ale o wszystkich .

POPI
6 miesięcy temu

I TO MA BYĆ SĄD POWIEDZCIE TO TYM CO ZMARLI NA COVID Ż GO NIE BYŁO

tedy
odpowiada  POPI
6 miesięcy temu

zaszczep się 5 dawką i żyj spokojnie
kowid jest był i będzie z nami kolejne 100 lat jak grypa

Ostrowianka
odpowiada  POPI
6 miesięcy temu

TO NIE SĄD A KOLESIE ANTYPOLSKIE NA SMYCZY NIEMCÓW . IM WIĘCEJ POLAKÓW UMRZE TYM LEPIEJ DLA NICH i jak widac dla gnid ostrowskich zwanych opozycja co zycie ludzkie maja w du…. aby PO trupach PO kasę .

Do POPI
odpowiada  POPI
6 miesięcy temu

Nie zmarli na covid tylko z powodu nieudzielonej pomocy na czas. I nie siej fermentu.

75thecrow
6 miesięcy temu

I tradycyjnie blamaż pisowskiej policji która nie zna prawa i łamie je przy każdej możliwej okazji ,tak to jest zamiast chronić praw obywatela do którego została powołana ma go w d… bo ma nad sobą pisowskich komendantów. Miernych ale wiernych ,a gro prawdziwych specjalistów dalo dyla na emerytury jak zobaczyli że znowu firmę zeszmacono, na każdym stołku do którego pisiory się dobrały tylko wstyd i żenada brak wiedzy i kompetencji ale ważne że linia partyjna się zgadza a co do maseczek to tej zimy będziemy nosić ale ze względu na powietrze bo ludzie do pieca będą wpieprzać wszystko bo niestać ich na opał a policja ponownie będzie ścigać za zasłanianie twarzy w miejscach publicznych bo plandemii teraz nie ma

52
0
Napisz co o tym sądziszx