Pamiętacie „nielegalne” wesele w pandemii? Sąd nie miał żadnych wątpliwości❗

Udostępnij
Tweet

Sanepid postanowił za wszelką cenę zniszczyć wesele zorganizowane w pandemii. Imprezę z powodu niespodziewanej wizyty inspektorów oraz kilkudziesięciu policjantów przerwano. Administracyjny Sąd Wojewódzki nie podzielił takiej decyzji i ogłosił zwycięstwo restauratora z Malanowa.

 

„🔴WYGRYWAMY W SĄDZIE W SPRAWIE PRZERWANEGO WESELA W MALANOWIE❗️❗️❗️

Sprawa dotyczyła wesela, które zostało zorganizowane w czasie pandemii w kwietniu 2021 r. Wesele zostało przerwane przez policję, która wkroczyła na salę wraz z przedstawicielami sanepidu.

Sprawa znalazła swój finał w Sądzie ⚖️.
✅Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu przychylił się do naszej argumentacji zaprezentowanej w złożonej przez nas skardze i uznał, że decyzje sanepidu – zarówno w Turku, jak i w Poznaniu – w przedmiocie nałożenia kar pieniężnych za niestosowanie się do ustanowionych nakazów, zakazów lub ograniczeń były niezgodnie z prawem i zostały uchylone❗️

✅ Sąd orzekł, iż postępowanie w niniejszej sprawie powinno zostać umorzone, gdyż brak jest podstaw, aby je kontynuować z uwagi na jego bezprzedmiotowość.

✅Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu ma zwrócić skarżącemu koszty postępowania.

W uzasadnieniu wyroku Sąd zważył w szczególności:
❌Brak podstawy prawnej do ograniczania prawa i wolności jednostki. Rozporządzenie wprowadzające zakazy nie posiadało odpowiedniej delegacji ustawowej.

❌ Organy władzy publicznej mają nakaz działania na podstawie i w granicach prawa.

❌Przepisy ograniczające prawa i wolności powinny znajdować się w ustawie, a rozporządzenie powinno regulować jedynie kwestie techniczne.

Wyrok jest nieprawomocny. ”

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

52 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43
1 rok temu

Teraz to już otwarta droga do żądania odszkodowania tak dla restauratora, jak i do organizatora wesela. 🙂

Do Ostrowianka
1 rok temu

Kobieto,lecz się na łupież bo na głowę za późno. Obrażasz wiele osób pod ich komentarzami a nie użyłaś żadnego argumentu. Twój język nienawiści to typowy język „miłosierdzia pisowskiego”.
Czyli typowy język przedstawiany w TVP oraz mediach rodem z Torunia. Widać zatem jaki poziom przedstawia elektorat PIS. Co ma np.covid do PO? Ja sam nie jestem za tą partią a jestem przeciw szczepionkom. Bo mam wybór i takie jest moje zdanie.

Koszałek Opałek
odpowiada  Do Ostrowianka
1 rok temu

To jest twój wybór i twoje święte prawo!!! -ja akurat przyjąłem, ale nie zamierzam nikogo namawiać ani potępiać.

Konfederata
1 rok temu

Nie ma co się czarować, Policja jest na usługach przestępców z Nowogrodzkiej (PiS). Nie chroni obywateli przed przestępcami a chroni przestępców przed obywatelami. Ot i cała prawda o Policji i Sanepidzie. A wystarczy wprowadzić odpowiedzialność indywidualną za łamanie Konstytycji i egzekwować z całą surowością.

Ostrowianka
1 rok temu

PRAWORZĄDNOŚĆ ??? gdzie ??? w łajdackich wyrokach ??? POlityk w todze idz na cmentarz a tam zobacz ile ofiar jest dzięki nigdy nie nażartych a idących PO trupach debili którzy winni siedzieć w celi PO kres ich debilnego żywota . Kolejny raz epidemii leczcie się sami u nie nażartego w knajpie do czasu jak padniecie .

Do Ostrowianka
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

Jakie leczcie się sami? Konstytucja gwarantuje obywatelom RP bezpłatny dostęp do opieki zdrowotnej. A jak na razie to nikt nie pada bo covid poległ 24 lutego.

***** ***
odpowiada  Do Ostrowianka
1 rok temu

Władimir zakończył tę ciuciubabkę.

Baba Yaga
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

Kobieto, widać po Twoich komentarzach, że jesteś chora z nienawiści, a jad który sączysz jest gorszy od tego, który zatruł Odrę. Zamilcz lepiej.

Darek
1 rok temu

Tak czytam i przypominam sobie tą sytuacje . I mam nadzieje że pan który poniósł koszta oraz państwo młodzi wraz z rodzicami wniosą oskarżenie o zwrot poniesionych kosztów związanych z przerwaniem uroczystości weselnych . Kolejny raz brawo dla policji . Wy cymbały nie wiecie że te kretyny co wami zarządzają są jak kukiełki . Obudźcie się wreszcie .

michu
1 rok temu

w tym czasie było sporo wesel i było okey
tu jakaś PISowska 60 tka podkablowała ich i tyle
miejmy nadzieję że teraz temu cfelowi 60 jest łyso i głupio

Ostrowianka
odpowiada  michu
1 rok temu

POwiedz to ofiarom które juz nie POwiedzą słowa umierając dusząc się kto ma rację a de facto PRAWORZĄDNOŚĆ o której tyle wrzeszczą antypolskie grupy zwane opozycja i ich fani jak widac i ty też .

Do Ostrowianka
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

Sama jesteś ofiara ale losu i pisowskiej propagandy. A teraz kaganiec na pysk,do piwnicy i milczeć.

Baba Yaga
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

Zmień nick bo przynosisz wstyd miastu.

Marcin
odpowiada  Baba Yaga
1 rok temu

zmień nick na: Żoliborzanka bo taki pasuje

Koszałek Opałek
1 rok temu

Brawo Sąd!!! -I dobrze się stało!!! Dowodzący powinni płacić odszkodowanie. A na przyszłość polecam wyciągnąć wnioski ( osobiście szczerze wątpię czy ktoś takowe wyciągnie)

Ostrowianka
odpowiada  Koszałek Opałek
1 rok temu

ODSZKODOWANIE ??? tym co udusili sie umierając tez bo banda debili musiała zarobić a ich POlitycy w togach POprawić !

Koszałek Opałek
odpowiada  Ostrowianka
1 rok temu

Kobieto czy ty jesteś opętana??? -wolni ludzie mają wolny wybór. Nie można wszystkiego zakazywać tłumacząc,, przecież to dla waszego dobra”… Chcesz-zaszczep się, nie chcesz-nie szczep . I nie wyzywaj innych od debili.

52
0
Napisz co o tym sądziszx