3-latek o krok przed tragedią, inny był pod opieką pijanej matki

Gorąca aura na dworze sprawia, że ludzie tłumnie poszukują ochłody nad wodą. Jednym z takich miejsc jest plaża w Gołuchowie. Niestety, oprócz chwili przyjemności, nadal zdarzają się niebezpieczne zdarzenia. W czwartek, 21 lipca Ratownicy WOPR Gołuchów brali udział w dwóch akcjach.

Do dwóch nieodpowiedzialnych zachowań plażowiczów doszło w czwartek 21 lipca. Na plaży w Gołuchowie musieli interweniować ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 13:00.

– Jedna z osób przebywających na plaży w Gołuchowie zgłosiła dyżurującym ratownikom, że na plaży przebywa od dłuższego czasu niespełna 3 letnie dziecko bez opieki i ciągle płacze. Natychmiast nasi ratownicy udali się na plażę potwierdzili informację o dziecku. Zapewniono komfort termiczny i wsparcie psychologiczne dziecku razem ze świadkami zdarzenia. W oczekiwaniu na patrol Policji i Zespół Ratownictwa Medycznego jedna z pań wypoczywających wcieliła się w rolę „mamy” przez co maluch przestał płakać- relacjonują ratownicy z WOPR Gołuchów

Dalsze czynności prowadziła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego i funkcjonariusze Policji.

Do drugiego zdarzenia doszło dwie godziny później, około godziny 15-ej na niestrzeżonym odcinku plaży.

Obcokrajowiec (kobieta) pod znacznym wpływem alkoholu, przebywając na dmuchanym kole z dzieckiem początkowo nie reagowała na prośby ratowników, dopiero po wymianie zdań z ratownikami i plażowiczami postanowiła wyjść z wody. Natychmiastowa reakcja plażowiczów i ratowników prawdopodobnie zapobiegła tragedii – opisują ratownicy z WOPR Gołuchów na łamach faktykaliskie.info

Alkohol to główny „grzech” wczasowiczów nad wodą. Jego obecność w organizmie powoduje zaburzenie równowagi i niewłaściwą ocenę sytuacji i możliwości. W połączeniu z wodą stanowi śmiertelne zagrożenie.

Ratownicy dziękują plażowiczom za ich świadomą i odważną postawę.

Jesteśmy skłonni powiedzieć że plażowicze to byli dzisiaj dodatkowym ratownikiem, informowali i pomagali. Brawa dla Was – napisali ratownicy WOPR w Gołuchowie.

Zdjęcie poglądowe

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Knorke kolores
1 rok temu

Tak sie bawią nie u siebie… A ludzie glupi i kosze jedzenie dla Ukrainy zapelniane. Przed sklepami i nie tylko zbiorki z czego 20% faktycznie idzie na pomoc a reszta w kieszenie prezesow i organizatorów akcji. Wladza pozwala a wkrotce będzie gorzej niz na zachodzie bo oni do zniszczonej ukrsiny nie wrócą.

Witia
1 rok temu

Trzeba być ślepym żeby nie zauważyć że ta swołocz ze wschodu sobie w hoooja leci na każdym kroku! Jeszcze trochę i będą mieli więcej do gadania niż my Polacy…Won z naszego kraju nikt was tu nie chce pasożyty!

nolkoment
1 rok temu

nie ma tak a zwykła patuska

Wróć do szkoły
odpowiada  nolkoment
1 rok temu

Patusiarstwem to jedzie na odległość z twojego stylu wypowiedzi.

Marian
1 rok temu

Patologia żyją za nasze podatki bawią się i mają wszystko w dupie a my musimy zapi***alac w robocie gdzie jest sprawiedliwość

BMW5
1 rok temu

Każdy widzi że mają lepiej niż my . Taka prawda… ….

Ostatnio edytowany 1 rok temu by BMW5
Vera
1 rok temu

Dziś byłam z dzieckiem na Piaskach, to co zobaczyłam, strasznie mnie zirytowało. W okolicy placu zabaw, pod drzewami całe rodziny Ukraińców łamią wszelkie zasady: pikniki z alkoholem, wódka 0,7 legalnie stoi na kocyku, palone ogniska, a co za tym idzie – wypalona trawa, grillowaniew temperaturze powyżej 30 stopni! Czy ktoś w ogóle ma nad tym kontrolę? Gdzie nasze służby?! Jak tak można?!

city
odpowiada  Vera
1 rok temu

Nasze służby mają zakaz interwencji w stosunku do ukraińców.Oni mogą więcej od Polaków, mandatów czy zatrzymań nie wolno stosować wobec nich.Takie ciche rozporządzenie..

Groszek
1 rok temu

Normalnie głupsza baba

estera
odpowiada  Groszek
1 rok temu

naucz sie polskiego

osw
1 rok temu

Obcokrajowiec (kobieta) tak sie ukraina u nas bawi ……..

ZK
1 rok temu

Pytanie: „Obcokrajowiec (kobieta) pod znacznym wpływem alkoholu” – jakiej narodowości jest obcokrajowiec?

Paweł
odpowiada  ZK
1 rok temu

a co Cię to obchodzi? 😀

Zdzira Sławomira
1 rok temu

Zimne piwko to najlepiej w cieniu pić.

15
0
Napisz co o tym sądziszx