Tragiczna droga. Kierowcy uszkadzają koła aut

Skontaktował się z nami pan Maciej, który „na własnej skórze” przekonał się o tragicznym stanie drogi powiatowej pomiędzy Gutowem, a Gałązkami Wielkimi. Największym problemem jest uskok pomiędzy asfaltem, a poboczem. Ten jest istotny z powodu braku możliwości minięcia się dwóch aut na nawierzchni asfaltowej.

Jak wskazuje pan Maciej, „wiele osób zniszczyło sobie na tym odcinku koła”. Taki los spotkał i jego.

Kropką zaznaczyłem miejsce mojego zdarzenia. Prostokąt pokazuje drogę w stanie agonii.

Jak udało się ustalić ten odcinek będzie gruntownie wyremontowany jeszcze w tym roku. Przetarg ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach. Następny odcinek jest pomiędzy miejscowościami Gutów i Kotowiecko. Tutaj Powiatowy Zarząd Dróg próbuje pozyskać dofinansowanie z funduszu stworzonego dla rozwoju terenów, gdzie funkcjonowały PGR-y. Wkrótce okaże się czy w tej czy w następnej edycji pojawią się pieniądze. W najgorszym przypadku dopiero w przyszłym roku będzie ten odcinek zmodernizowany.

Trzeci i ostatni fragment drogi łączy się z drogą krajową nr 11. Kwestią do rozważenia jest czy teraz planować tu remont, ponieważ w niedalekiej przyszłości ten odcinek będzie przecinał się z drogą S11. A jak można się domyślać powstanie zapewne wiadukt.

Wracając do sprawy pana Macieja. Drogowcy mówią, że na wąskich drogach o wątpliwej jakości nawierzchni powinniśmy znacząco ograniczyć prędkość przejazdu. Podczas mijania się dwóch aut jedno z nich (to mniejsze) powinno niemalże zatrzymać się na poboczu.

POLECANE NEWSY

31 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Drogowcy
2 miesięcy temu

A kogo obchodzą te wasze trumny na kółkach? 🤣

Tom
2 miesięcy temu

Droga Różopole – Rozdrażewek ( częściowo gmina Krotoszyn i Rozdrażew) istny koszmar. Kto chce cofnąć się w czasie może się tamtędy przejechać.

Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Droga Sadowie same dziury

Rosolak
2 miesięcy temu

Jeżdżę tamtędy często rowerem. Mijają mnie auta i tak na oko mało kto jedzie wolniej niż 60 km/h. Niektórzy zapieprzają i ponad setką. Ciężarówki i traktory też jeżdzą tam szybko. A ruch całkiem spory jak na takie odludzie.

Drogowcy
2 miesięcy temu

Droga Świeca-Boników również tragedia nikt za to się nie bierze a droga coraz bardziej wyglada jak ruina

Krytyk
odpowiada  Drogowcy
2 miesięcy temu

Mistrzu, Ty chyba riuny drogowej nie widziałeś.

Domino12
2 miesięcy temu

Między moszczanką a szczurawicami to samo tragedia totalna

Poszkodowany
odpowiada  Domino12
2 miesięcy temu

Zgadza się, raz skasowałem tam 2 felgi i 2 opony.

Audi a1
2 miesięcy temu

Ul kompaly. W Ostrowie przy hotelu komeda to samo

Łukasz
2 miesięcy temu

Jeżdżę tą drogą prawie codziennie od trzydziestu jeden lat i fakt, faktem jest w opłakanym stanie, ale jeszcze nigdy nie skrzywiłem felgi, ani nie przebiłem opony. Tak skromnie zapytam. Jak bardzo trzeba przeładować auto lub jak szybko jechać żeby tak wyciąć felgę?

Rico
2 miesięcy temu

„Kwestią do rozważenia jest czy teraz planować tu remont, ponieważ w niedalekiej przyszłości ten odcinek będzie przecinał się z drogą S11.” Niedalekiej przyszłości S11 🤣🤣🤣, minimum 10 lat

Hehee
2 miesięcy temu

Mniejsze auto się powinno zatrzymać na poboczu – kto to powiedział.?.

KubA
odpowiada  Hehee
2 miesięcy temu

Zdrowy rozsądek?

31
0
Napisz co o tym sądziszx