Będą 14. emerytury. Co na to inflacja?

Udostępnij
Tweet

Przedstawiciele władzy często powtarzają w swoich wypowiedziach, że głównym sprawcą inflacji jest Putin, a właściwie jego decyzja o ataku na Ukrainę. Ekonomiści wskazują jednak, że wpuszczanie do obiegu miliardów „pustych” pieniędzy również się do niej przyczynia.

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o 14. emeryturze. Trafi ona do około 9 milionów osób. Aż 7,7 mln z nich otrzyma świadczenie w pełnej wysokości, a 1,3 mln w pomniejszonej. Koszt wypłaty czternastek to 11,4 mld zł. Czternaste emerytury będą wypłacane od 25 sierpnia do 20 września 2022 roku.

– Dotrzymaliśmy słowa danego Polakom. To ważna informacja dla polskich seniorów. Dodatkowe pieniądze trafią do nich już wkrótce. W dobie inflacji, która wynika przede wszystkim z napaści Rosji na Ukrainę, robimy, co w naszej mocy, by jej skutki były jak najmniej dotkliwe dla Polaków. To m.in. obniżka podatków, dodatek osłonowy w ramach rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, ale to także czternasta emerytura – wskazała minister rodziny Marlena Maląg, ostrowianka.

Maląg zaznaczyła, że osoby pobierające świadczenia emerytalno-rentowe w wysokości nieprzekraczającej 2900 złotych otrzymają czternastkę w pełnej wysokości, czyli 1338,44 zł.

Za przyznaniem świadczenie głosowali posłowie z PiS, Koalicji Obywatelskiej (poza ośmioma), Lewicy, a przeciwni byli w całości tylko posłowie Konfederacji.

Ciekawostką jest, że w Polsce składki odprowadza około 16 milionów obywateli, a pozostali z nich korzystają. (źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie-rynek-pracy-emeryci-ile-osob-na,184,0,2149816.html)

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Leciał na złamanie karku
Subskrybuj
Powiadom o

58 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konfederata
1 rok temu

14 emerytura co to oznacza? Nic innego jak wydruk pustych pieniędzy. To przestępstwo NBP (Gapiński) wzmagające inflacje. Ręce opadają mając przestępców w całym rządzie i osłów pisowskich w ławach poselskich.

Bezpartyjny
1 rok temu

To co nasi dziadkowie wywalczyli w wojnę to my rozpier….my od początku komunizmu po dzisiejszy dzień bez wyjątku na partię rządząca.potrafia tylko obiecywać a potem mają nas w dupie i tak to następnych wyborów. Najlepiej kupić sobie wyborców dając im kasę za nic. Tylko z kad na to brać? W chwili obecnej jesteśmy najbardziej zadłużonym krajem napewno w Europie. Nie spłacimy tego przez kilka dekad. Poprostu trzeba iść na wybory. naszym największym problemem jest frekwencja. Pokażmy na co nas stać a nie tylko stoimy z boku przyglądamy się i narzekamy. Moim marzeniem jak i chyba wszystkich jest to żeby żyło się lepiej co nie znaczy żeby brać kasę za nic bo to do niczego dobrego nie doprowadzi. Także apeluje idźmy na wybory

58
0
Napisz co o tym sądziszx