Będą 14. emerytury. Co na to inflacja?

Przedstawiciele władzy często powtarzają w swoich wypowiedziach, że głównym sprawcą inflacji jest Putin, a właściwie jego decyzja o ataku na Ukrainę. Ekonomiści wskazują jednak, że wpuszczanie do obiegu miliardów „pustych” pieniędzy również się do niej przyczynia.

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę o 14. emeryturze. Trafi ona do około 9 milionów osób. Aż 7,7 mln z nich otrzyma świadczenie w pełnej wysokości, a 1,3 mln w pomniejszonej. Koszt wypłaty czternastek to 11,4 mld zł. Czternaste emerytury będą wypłacane od 25 sierpnia do 20 września 2022 roku.

– Dotrzymaliśmy słowa danego Polakom. To ważna informacja dla polskich seniorów. Dodatkowe pieniądze trafią do nich już wkrótce. W dobie inflacji, która wynika przede wszystkim z napaści Rosji na Ukrainę, robimy, co w naszej mocy, by jej skutki były jak najmniej dotkliwe dla Polaków. To m.in. obniżka podatków, dodatek osłonowy w ramach rządowej Tarczy Antyinflacyjnej, ale to także czternasta emerytura – wskazała minister rodziny Marlena Maląg, ostrowianka.

Maląg zaznaczyła, że osoby pobierające świadczenia emerytalno-rentowe w wysokości nieprzekraczającej 2900 złotych otrzymają czternastkę w pełnej wysokości, czyli 1338,44 zł.

Za przyznaniem świadczenie głosowali posłowie z PiS, Koalicji Obywatelskiej (poza ośmioma), Lewicy, a przeciwni byli w całości tylko posłowie Konfederacji.

Ciekawostką jest, że w Polsce składki odprowadza około 16 milionów obywateli, a pozostali z nich korzystają. (źródło: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bezrobocie-rynek-pracy-emeryci-ile-osob-na,184,0,2149816.html)

POLECANE NEWSY

58 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konfederata
3 miesięcy temu

14 emerytura co to oznacza? Nic innego jak wydruk pustych pieniędzy. To przestępstwo NBP (Gapiński) wzmagające inflacje. Ręce opadają mając przestępców w całym rządzie i osłów pisowskich w ławach poselskich.

Bezpartyjny
3 miesięcy temu

To co nasi dziadkowie wywalczyli w wojnę to my rozpier….my od początku komunizmu po dzisiejszy dzień bez wyjątku na partię rządząca.potrafia tylko obiecywać a potem mają nas w dupie i tak to następnych wyborów. Najlepiej kupić sobie wyborców dając im kasę za nic. Tylko z kad na to brać? W chwili obecnej jesteśmy najbardziej zadłużonym krajem napewno w Europie. Nie spłacimy tego przez kilka dekad. Poprostu trzeba iść na wybory. naszym największym problemem jest frekwencja. Pokażmy na co nas stać a nie tylko stoimy z boku przyglądamy się i narzekamy. Moim marzeniem jak i chyba wszystkich jest to żeby żyło się lepiej co nie znaczy żeby brać kasę za nic bo to do niczego dobrego nie doprowadzi. Także apeluje idźmy na wybory

Anty PIS
3 miesięcy temu

W 2021 roku w Polsce zmarło 519 tysięcy osób, najwięcej od 2 wojny światowej. Urodziło się 331 tysięcy osób, również najmniej od 2 wojny światowej. Polska się wyludnia, ale jest super, wystarczy włączyć TVP i odebrać 14 emeryturę. W normalnym kraju premier już by tłumaczył się przed kamerami z tych statystyk, ale my niestety normalnym krajem nie jesteśmy. A paradoksalnie sytuacja na świecie jest na rękę pisiorom – zawsze zwalają na pandemie lub wojnę, a głupi naród wierzy i cieszy się z ochłapów i inflacji. Polak zawsze był głupi po szkodzie, dlatego życzę wszystkim szybkiego przejrzenia na oczy i więcej obiektywizmu. Wyłączmy TV – włączmy myślenie!!!

lucka
odpowiada  Anty PIS
3 miesięcy temu

Na calym swiecie kryzys wywolany przez pandemie i wojne na Ukrainie trabia o tym wszystkie telewizje na swiecie tylko u ciebie wszystkiemu winny jest PIS. PISto jednak silny rzad co on robi z tym swiatem i mozgami takich ludzi jak ty

Anty PIS do lucka
odpowiada  lucka
3 miesięcy temu

Wyłącz TV, włącz myślenie. Właśnie mój mózg jest otwarty na wiedzę i dlatego nie wierzę oszolomom i nie słucham oszołomów. Dla was TV, dla nas normalność. Ciekawe że „na całym świecie inflacja i wojna (prawda) ale np. stopy procentowe w bankach idą tylko w jednym kierunku – odsetki tak, lokata nie” . I euforia wśród pisiorow jak Pinokio odtrąbi kolejny sukces. Przejrzyj kobieto na oczy i przestań się ośmieszać bo tacy jak Ty to są ludzie cierpiący na syndrom sztokholmski.

lucka
odpowiada  Anty PIS do lucka
3 miesięcy temu

Wylacz TVN i WP a wlacz myslenie ile kasujesz za wypisywanie tych bredni ile Ci placa

wolny od bredni
odpowiada  lucka
3 miesięcy temu

kryzys masz tylko w twojej TVP

Konfederata
odpowiada  lucka
3 miesięcy temu

@ lucka riposta.
Leci od ciebie przestępców narracją.
Nie zabieraj głosu i zejdź z oczu zdrowo myślącym obywatelom.

Kom
odpowiada  Anty PIS
3 miesięcy temu

TVP już dawno dorównała tv rosyjskiej. Tylko niektórzy tego jeszcze nie widzą albo nie chcą wiedzieć bo się sprzedali

Cola
odpowiada  Anty PIS
1 miesiąc temu

Proponuję oglądać trzy dzienniki : tvn, polsat i tvp. Wtedy może włączy się samodzielne myślenie :)))

lucka
3 miesięcy temu

Tylko dzieki naszemu rzadowi PIS jeszcze POLSKA jest POLSKA

Do lucka
odpowiada  lucka
3 miesięcy temu

To poczytaj sobie o powiązaniach Macierewicza i Morawieckiego z obcym wywiadem. Pod przykrywką haseł patriotycznych kręcą swoje wałki za naszymi plecami, tylko WTV się o tym nie dowiesz (nie mam na myśli TVN bo telewizji od kilku lat nie oglądam w ogóle i dobrze na tym wychodzę). Większość polityków będących dłużej przy władzy przechodzi na usługę obcych wywiadów, a Polska to już jest tylko w nazwie, państwowe spółki są w rękach zachodnich koncernów.

Zenek bębenek
3 miesięcy temu

Jeszcze 15 16 17 18 19 20 trzeba elektoratu na wybory kupić. ŻENADA

Cola
odpowiada  Zenek bębenek
1 miesiąc temu

zenek bębenek, który pobiera 500+ na dzieci, wyprawkę do szkoły i inne programy socjalne lub ma dzieci, które ukończyły szkołę i do 25 lat nie płacą podatków. Korzysta z obniżek podatków w ostatnich 7 latach ostatecznie w chwili obecnej jest to 12%,
z wszelkich obniżek w benzynie, prądzie, gazie a jego rodzice cieszą się bo mogą wreszcie nie wybierać czy kupić lekarstwa czy jedzenie. A może się denerwuje bo Polacy, którzy pracowali za granicą wracają w dużej ilości, bo mają teraz lepsze warunki do pracy i na założenie rodziny. Więcej empatii polecam ci zenku bębenku bo czas szybko leci i za chwilę ty będziesz się cieszył, ze dostałeś jakieś dodatkowe pieniądze do emerytury

miasto
3 miesięcy temu

a ja po 40 lat pracy mam emeryturę wyzszą i czuje się ukarany . albo 100% emerytów dostanie 14 albo tych co od 15 toku przez 40 lat palcili skaldki zostana ukarani orzez rzad PIS. dlaczego nieroby co pracowaly przez 4-6 lat a pozostałe dochody pod stołem,albo przy wywozie obornika jak kmi*** maja dostac 14 a udciwy podatnik NIE . wiec PIS nie dostanie głosu od tych 2 ml wyborców

Przedstaw się
odpowiada  miasto
3 miesięcy temu

Dostanie. Rzucą 17 emeryturę a jak będzie trzeba to 20. Na PiS głosuje najgłupsza część społeczeństwa, oni nie rozumieją skąd bierze się bogactwo., myślą, że politycy mają hałdy pieniędzy tylko niektórzy nie chcą się dzielić z narodem, a inni chętnie rozdają:)

Tumany
3 miesięcy temu

Wolicie kolorowych w Polsce ,zamiast POLSKICH dzieci. 500+ jest ,żeby NASZYCH, POLSKICH dzieci przybywało. Niemcy mają , a polskie dzieci GORSZE ? Moje dzieci niestety nie żyją, ale cieszę się widząc POLSKĄ dużą rodzinę z latoroślami.

Rafał Baron
odpowiada  Tumany
3 miesięcy temu

Dobrze się podpisałeś . TUMAN . Barani łubie . Co mają Niemieckie dzieci do Polskich . Ośle Niemcy są bogatym krajem bo są gospodarni i nikt nie okrada obywateli . Za każdą usługę wystawiasz rachunek i odprowadzasz do finanzamu czyli do skarbówki . A u nas byle hadra coś zrobi i pyta z rachunkiem czy bez . Żyj uczciwie i na pewno nikt nie będzie narzekał . Złodziejska partia pis okrada Polaków na potęgę powiększając swoje majątki . A pusta malągowa opowiada wam bzdury wieśniaki Ostrowskie i Powiem do puki te moherowe berety będą żyły to Państwo będzie kulało . Odsunąć debili od władzy wybrać młodych bez pokrewieństwa z osłami dzisiejszymi i możliwe że zmieni się . A jak debile będą rządzić Polską nigdy nie będzie dobrze . Mam na myśli Kaczyńskiego bo to skończony dureń .

Do Rafał Baron
odpowiada  Rafał Baron
3 miesięcy temu

Zgadzam się z tobą w 100 %. Tylko takim możesz młotkiem do głowy wbijać i nie wytłumaczysz. Tuba Kurskiego sprawnie działa. Jest dobrze, jest super!

Cymbale
odpowiada  Rafał Baron
3 miesięcy temu

TUMANY, napisał. NIE Tuman. Ale taki TUMAN, jak ty, nie umie czytać ze zrozumieniem.

Cola
odpowiada  Rafał Baron
1 miesiąc temu

Chyba mało śledzisz co się w europie dzieje ostatnio.
Scholz jest zamieszany w aferę na miliardy złotych. Rozumiem, że tak szczekasz bo ciągnie swó do swego :))))

Elektor
odpowiada  Tumany
3 miesięcy temu

Z całym szacunkiem…i współczuciem! Ale…gdyby rządowi zależało żeby dzieci przybywało to sa na to zupełnie inne sposoby. 500+ służyło jako kiełbasa wyborcza. I zadziałało! Lud wybrał PiS. Dzieci nie przybywa, bo od tego na pewno nie przybędzie. Najpierw okraść rodziców a później oddac im część ukradzionych pieniędzy (owe 500zł). Tak to nie działa.

Rafał Baron
odpowiada  Elektor
3 miesięcy temu

Dokładnie . A jak ktoś myśli że rząd ma pieniądze i rozdaje je to musi być nie złym tłukiem . Rząd nie Produkuje niczego , nie jest firmą usługową , nie ma żadnych dochodów zarządzać nie swoimi pieniążkami każdy by chciał . Ale wydać te pieniążki realnie to widać nie lada wyzwanie . Ale jak Kaczyński od urodzenia był nieudacznikiem to obstawił się nieudacznikami i teraz jest to co jest .

Cola
odpowiada  Rafał Baron
1 miesiąc temu

Ma dochody np. podatek vat i inne :)))

Cola
odpowiada  Elektor
1 miesiąc temu

I dlatego obniża podatki dla wszystkich ? Mam już dzieci po studiach, które nie załapały się na 500+, wyprawki itd., ale cieszę się, że je wprowadzili bo pamiętam te żenująco niskie zasiłki rodzinne, wysokie podatki, umowy śmieciowe itd. Cieszę się, że ktoś wreszcie zadbał o osoby, które startują od zera. BRAWO !!!

.urwa mać !!!!!
3 miesięcy temu

Emeryci dzisiejsi ,pracowali za nędzne pensje i płacili na ówczesnych emerytów !!!! .Poprzednie rządy miały ich w życi. Wy ,krytykujący 13 i 14 tki , macie starych rodziców ?!!! Wy też ,jak dożyjecie ,będziecie emerytami, to wam się zmieni punkt widzenia. A jak wróci TFU, do władzy banda Tyfuska, to wyzdychacie na emeryturach.

seniortakaprawda
3 miesięcy temu

Ci co zasuwali po 45 i więcej lat, mają wysokie emerytury to 14 się nie należy. Dlaczego? Emeryci zasuwajcie dorabiajcie do emerytury lub jej nie pobierajcie, prędzej się wykończycie.

Dominik
3 miesięcy temu

Mam 28 lat i dzieci nie mam i przez najbliższe 5 lat nie planuje. Bo patrząc na to jak jest w polsce. Nie chcę żeby mojemu dziecku ciężko się żyło. Albo się coś zmieni albo wolę nie mieć dzieci. Chyba że za granicą

Lepsze czasy
odpowiada  Dominik
3 miesięcy temu

Czekaj czekaj przyjdzie inna ekipa pozabiera wszystkie dodatki na dzieci to na pewno będzie Ci się lepiej wychowywać. Ja mam dzieci dorosłe i pamiętam jak ciężko było je chować z jednej wypłaty. Moje dzieci mają teraz dzieci i na pewno jest im trochę lżej z tymi dodatkami

Rafał Baron
odpowiada  Lepsze czasy
3 miesięcy temu

Ale ty pierd…. Znam osobę która wychował dziesięcioro dzieci i tak nie biadoliła jak Ty . Ja się wychowałem bez 500+ moje dzieci wychowałem bez 500+ a Twoje dzieci nie potrafią . Boś wychowała w bloku kolejowym za darmo danym od Państw Nieudaczników którzy nie potrafią sobie poradzić w życiu . Ty się zastanów jaki los teraz sprawiacie swoim dzieciom i wnukom . Wierząc partii złodziei I oszustom ? Tak obejrzy telewizje a nie kurvizje , Poczytaj trochę informacji niezależnych źródeł a przekonasz się jak jest naprawdę . Ale nie przecież ten gość pisze brednie . Właśnie tacy jesteście dawaliście sobie kopać po dupie przez 70 lat i teraz też dajecie . Komuchy schowane niby za pis .

Cola
odpowiada  Rafał Baron
1 miesiąc temu

Jak komuś się nie podoba niech pojedzie do krajów europy zachodniej, mlekiem i miodem płynących. droga wolna. Jesteśmy mieszkańcami Unii Europejskiej. :)))

Cola
odpowiada  Dominik
1 miesiąc temu

Jesteś za młoda, żeby pamiętać jak było za rządów po i psl. Zasiłek rodzinny był taki, że starczyła jedynie na kupno 1 litra mleka przez 30 dni.Teraz mając dzieci masz 500+ a jeszcze możesz sobie dorobić jak są małe do 1500 zł i nie płacisz podatku. Programy mieszkaniowe itd. A kto to myślał o obniżce vatu i akcyzy w rachunkach za prąd, gaz czy benzynę. Jak komuś się nie podoba niech pojedzie do krajów europy zachodniej, mlekiem i miodem płynących. droga wolna. Jesteśmy mieszkańcami Unii Europejskiej. :)))

58
0
Napisz co o tym sądziszx