Niemiecka gospodarność. Dali uchodźcom tyle co kot napłakał

Ostrów Wielkopolski ma w Niemczech miasto partnerskie Nordhausen. W miniony weekend przyjechali specjalnie do naszego miasta Kathleen Scholz i Thomas Joachimi z biura nadburmistrza Nordhausen. Koniecznie chcieli przekazać osobiście środki zebrane dla podczas zbiórek zorganizowanych dla ukraińskich uchodźców, którzy schronienie znaleźli w Ostrowie Wielkopolskim. W efekcie władze Ostrowa odebrały 300 Euro ze zbiórki organizowanej przez Koło Przyjaciół Nordhausen – Ostrów Wielkopolski i 750 Euro od pracowników Urzędu Miejskiego w Nordhausen.

Kwota wydaje się kontrowersyjna, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę spory koszt przejazdu z Nordhausen, co daje 1200 kilometrów w dwie strony. Powstaje pytanie czy urzędnicy z niemieckiego miasta pobrali diety i kto ich utrzymywał. Przy okazji załapali się na Międzynarodowy Przegląd Wszyscy Śpiewamy na Rockowo, który jest organizowany w Ostrowie Wlkp.

POLECANE NEWSY
67 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Marenka
2 miesięcy temu

Ci ktorzy pomagają nie liczą na oklaski. Moja córka z przyjaciółmi z pracy na pomagają regularnie i nie ważne czy bedzie mieć zdjęcie i pochwalę to tylko kurierzy i moi sąsiedzi wiedzą ile busów poszło na dla dzieci z Lwowa. A tez mieszka i pracuje w De

Konfederata
2 miesięcy temu

A w imię czego mieli dać więcej? Dali ile uznali za stosowne. Podarowanemu koniowi nie patrzy się w zęby jak mówi przysłowie, tz że są mądrzejsi jak te barany z Pisdu, P.O i brudnej lewicy.

Dworzanin
2 miesięcy temu

Przyjechali i przywieźli ! Nic mi nie wiadomo aby Euro miało pokrycie w złocie a i kurs wzrósł wielokrotnie. Jednak gdyby tak było to miałoby to sens bo gęstość złota wynosi 19,28 g/cm3 i znacznych jego ilości nijak nosić się nie da. Jednako biorąc pod uwagę realia a nie literaturę science fiction ten przyjazd to żenada. Mogli chociaź trochę starych rzeczy z wystawek ulicznych przywieźć.

Jurand ze Składowej
2 miesięcy temu

No przecież Helga ma wypisane na twarzy:750€ przywiezłam i teraz prosze mi się do stóp kłaniać. Szkop to szkop. Wielka feta bo dał euro centy a jak będzie trzeba to pierwszy sztylet polakom wbije… Gn*je, najpierw uregulujcie fakturę za zniszczenie Polsku, a potem mi tu na integre przyjeżdzać

albert
odpowiada  Jurand ze Składowej
2 miesięcy temu

helga potrzebowała pośrednika

Jasio
odpowiada  Jurand ze Składowej
2 miesięcy temu

Najpierw za 1sza wojnę a później pomyślimy dalej

Gość
odpowiada  Jurand ze Składowej
2 miesięcy temu

Zamiast ubliżać i obrażać, proponuję zajrzeć najpierw do książek związanych z polityką

ja....pi..................................
2 miesięcy temu

Jakie miasto i prezydent tacy partnerzy, zenada.

Jacek
2 miesięcy temu

Dla leniwych i wypasionych BYCZKÓW znalazły się w UL (lewackiej) MILIARDY, a dla matek z dziećmi? G***O! To jest ta ŁUNIA LEWACKA JEGO M*Ć!

polska
2 miesięcy temu

a w czym zdziwienie ? niemiecki szwab, jak zawsze w historii zdradził kolejny raz. zdradził UE, zdradził Ukrainę, i zdradził RP – blokując wsparcie finansowe dla Ukraińców mieszajacych w RP.
Polskie parobki, na kolanach zapierdalają na szwaba, a on wali ich w wypięte d/// . A polaczek wstaje z kolan i udaje,że nie rozumie niemieckiego gestu. Takie są Niemcy. Nic sie nie zmienili i nie zmienia od lat 30.
Szwab jak zawsze dzisiaj i w 1939 z kim sie skumał – z ruskimi . Jeden wart drugiego.

przymuś
2 miesięcy temu

Pani Klimek czy herb Ostrowa Wielkopolskiego został … ? Pani ma ową kartkę w dłoni a wiemy że Ostrowianie …..! więc reklama osoby.

marcisz
2 miesięcy temu

a pani ubrana na czerwono i z cyrylowym nakryciem to kto?

Jacek
2 miesięcy temu

Załenski POkazał niemieckiemu prezydentowi gdzie jego miejsce! Szacun!

67
0
Napisz co o tym sądziszx