OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Przewoził 3 osoby w bagażniku

Na zlocie miłośników motoryzacji zabrał na pokład ośmiu pasażerów. Pięciu z nich wsiadło razem z kierowcą, a trzech umościło się w bagażniku. Audi jeżdżące z otwartą klapą po parkingu jednego z supermarketów, zwróciło uwagę policjantów drogówki. Bezmyślny 20-latek musi zapłacić mandat, ale co bardziej bolesne – stracił prawo jazdy. – ustalił portal faktykaliskie.pl

Policjanci z kaliskiej drogówki zauważyli osobowe audi, którego kierowca jeździł po parkingu jednego z supermarketów. 20-latek był uczestnikiem zlotu miłośników motoryzacji, który zorganizowano na terenie Kalisza – informuje portal faktykaliskie.pl asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. – Policjanci zauważyli, że auto miało otwartą tylną kalpę bagażnika, wewnątrz którego siedziały trzy osoby. Dodatkowo okazało się, że wewnątrz auta oprócz kierowcy znajdowało się jeszcze pięciu pasażerów.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Dodatkowo 20-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego został ukarany mandatem.

Przewożenie większej ilości osób, niż ta określona w dowodzie rejestracyjnym, może być przyczyną tragedii. Wielu kierowców świadomie nie przestrzega przepisów ruchu drogowego, nie zdając sobie sprawy z zagrożenia, jakie powodują. Każda „dodatkowa” osoba w aucie nie posiada pasów bezpieczeństwa i stanowi tym samym zagrożenie dla siebie, jak i dla innych współpasażerów.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 r. przepisami, kierowca straci prawo jazdy m.in. za zbyt dużą liczbę przewożonych w aucie osób. W praktyce, policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego organu, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma dokument.

Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

POLECANE NEWSY
12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wsiowieszcz
1 miesiąc temu

Kończy się już grzybobranie
Więc ułożę wam równanie.
Dwoje ludzi w radiowozie
Plus audica, wciąż na chodzie.
Osiem osób – cztery zera
I tak prawko się zabiera.
Takich równań jest bez liku,
Niczym osób w bagażniku.

McJ
1 miesiąc temu

Pomijając debilizm 20-latka to parking pod marketem nie jest drogą publiczną, więc na jakiej podstawie wystawiono mandat skoro nie było poszkodowanych?
Równie dobrze mogli sobie jeździć po swojej posesji wokół domu…

Tadziu
1 miesiąc temu

Rozumiem że na zlotach żadne normy i przepisy drogowe nikogo nie obowiązują

Mruk
1 miesiąc temu

No widać że poziom zidiocenia coraz większy 20 latek zachowuje się jak 10 latek mógł na wsi u ojca na podwórku za bramą takie za jazdy odstawiac

kurier
1 miesiąc temu

A już myślałem że nielegalnych imigrantów wiózł.

majster
1 miesiąc temu

Kurła kiedyś do my dużym fiatem w 10 osób jeździliśmy. Nikt mandatów nie dawał.

Mędrca
1 miesiąc temu

Na parkingu… na zlocie…. zabawa musi być… WIDAC ZE TE PAJACE Z POLICJI TO PEDAŁY JAKIEŚ JEBANE SIE NATRAFIŁY. Nikt nie darł opon, nie jeździł jak wariat… był trzeźwy a prawko zabrane. ja pierdole sprzedawczyki jebane. Bez przesady

do Hjd
1 miesiąc temu

Nie do końca, bo wielu zarządców parkingów wiesza tablice, że „Na parkingu obowiązują przepisy ruchu drogowego”.

Hjd
1 miesiąc temu

Parking . Jezelii nie ma znaku strefa ruchu to mozna nawet po pijaku jezdzić i policja nie ma.nic do tego bo ich wladza jest dopiero na drogach publicznych

😁xxx
1 miesiąc temu

Cobulorz wiózł pyry

12
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x