OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Poznaliśmy nowego właściciela pałacu w Mojej Woli

Unikatowy pałac w Mojej Woli (gm. Sośnie) oficjalnie ma nowego właściciela. Przez ostatnie długie lata obiekt należał do domu maklerskiego IDM, który ogłosił upadłość, a w kolejnych latach rozpoczął proces restrukturyzacji. Na hipotece posiadłości był wpis na kwotę około 6 milionów zł. Kim jest nowy właściciel?

Pałacyk w Mojej Woli powstał w 1852 roku. Po około 50 latach został rozbudowany. Po II Wojnie Światowej został przejęty przez Skarb Państwa i przekształcono go na Technikum Leśne. Pod koniec XX wieku obiekt został sprzedany przez włodarzy gminy za symboliczną kwotę. Wierzono, że inwestor zmodernizuje obiekt  i ożywi ruch turystyczny w gminie. Tak się jednak nie stało.

Przez ostatnie lata pasjonaci i instytucje próbowały doprowadzić do zabezpieczenia obiektu przed jego degradacją. Pewne prace poczyniono, ale zdaniem wielu były one niewystarczające.

Nowym właścicielem wpisanym do hipoteki jest spółka Pasaż Handlowy Rawicz S.A. z siedzibą w Warszawie przy ulicy Płochocińskiej 65. Biuro znajduje się w dość starym i mało reprezentatywnym budynku.

Osobami występującymi w spółce są bracia Gregorczyk Jerzy i Zbigniew. Według KRS są kojarzeni ze spółkami:

Jerzy Gregorczyk: Max – Inwestycje, ID Fresh, MIXT Zbigniew Mazurkiewicz Jerzy Gregorczyk, Galicyjska Spółka, MAX – TECH, Apartamenty Wilanów, FORECO, SUPERNOVA IDM MANAGMENT, SKY CLUB.

Co ciekawe w Apartamentach Wilanów wspólnikiem jest Grzegorz Leszczyński, który był odpowiedzialny za IDM (dotychczasowy właściciel pałacyku).

Na co można liczyć po zmianie właściciela? Gdyby inwestor chciałby przekształcić pałacyk w apartamenty, to na niekorzyść przemawia lokalizacja pałacyku. Jej nieatrakcyjność polega na fakcie, że w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się budynki mieszkalne. Dodatkowo wszelkie prace musiałyby otrzymać aprobatę wojewódzkiego konserwatora zabytków. Dlatego nie dziwi, że często biznesmeni stawiają tego typu budowle od zera, a nie z ograniczeniami wynikającymi z ochrony konserwatorskiej.

Sympatycy pałacyku zamierzają spotkać się z nowym właścicielem 10 września. Najbardziej liczą na zabezpieczenie obiektu przed niszczeniem.

POLECANE NEWSY
17 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
SmutnePOLIN
3 miesięcy temu

Czyli WŁAŚCIECIEL Polski – Zyd.

XYZ
3 miesięcy temu

Wilanów…warsiawka sitwa od szambonurka

Bobo
3 miesięcy temu

Taki piekny palacyk ,niszczeje i nikt nie ma na to sposobu jak zrobic z niego cacko .To jest inwestycja ktora musi sie zniszczyc wtedy powstanie osrodek wypoczynkowy z prawdziwego zdarzenia.

Ładacznica proboszcza
3 miesięcy temu

Dac ksiedzu. Bedzie wiedział jak zagospodarowac ten przybytek. Bedzie mnie tam chędożył

Mateuszek z Sośnie
3 miesięcy temu

Dżon dobrze mówisz były wojewoda Pan Łukasz to jedynie co potrafił zrobić to dobre wrażenie nic po za tym . Psełdo pałac budował a zabytki rujnował . Jak by to mój dziadek powiedział . Dziod i tyle 😀

normalny
3 miesięcy temu

ale wy jestescie naiwni !!! spolka x dostala ten obiekt prawie za darmo wiec sie cieszyla ze na nim zarobi odsprzedajac. gmina sie cieszyla bo pozbyla sie klopotu i konserwatora. spolka x upadla ( co mnie nie dziwi) i wladza spolki otworzyla nastepna lub sie dogadala ze bedzie w zarzadzie spolki kolegi ktory pojdzie na uklad i w zamian aby nie przepadl dar dostanie go w prezencie z nadzieja ze na niej zarobi. final pewno bedzie taki ze spolka upadnie albo z braku chetnych na ten dar za chocby 100000zl palac zapewne splonie i zostanie do opitolenia ziemia ktora juz nie podlega w calosci konserwatorowi. Ci co mysla że palac zostanie odbudowany to ludzie mega naiwni. Tyle w temacie

Mruk
3 miesięcy temu

Prezes taki owaki a to zwykle kalafiory co nawet nie wiedzą gdzie są te Sosnie

Matylda
3 miesięcy temu

Palacyk to unikat zwaszcza pokrycie kora dębu elewacji obiekt jest jeszcze do uratowania ale trzeba się spieszyć bo jak dach zacznie się walić to będzie szybki koniec budynku

szkoda gadac
3 miesięcy temu

Co ciekawe w Apartamentach Wilanów wspólnikiem jest Grzegorz Leszczyński, który był odpowiedzialny za IDM (dotychczasowy właściciel pałacyku). ——========= PRZEKRETY !!! I NIC Z TEGO NIE BEDZIE !!!!!

Tadeusz
3 miesięcy temu

No i kogo tu obwiniać . Włodarze sprzedali aby nie mieć problemu jak pewnie większość w tej gminie . Bo Gmina biedna a morze zle zarządzana ? Trudno dochodzić gdzie popełniono błąd . Ale z drugiej strony brak kontroli ze strony władz gminy , bo gdyby była kontrola to nie było by tak zdewastowane . Szkoda bo piękny obiekt ale nikt tego nie wyremontuje do stanu używalności . No chyba że obajtek kasę z Orlenu sypnie jak by nie było w powiecie magazyn Orlenu jest .

17
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x