Seniorka dała się nabrać i straciła pieniądze

Niestety w ostatnim czasie doszło do kolejnego oszustwa seniora. Tym razem metodą na policjanta Centralnego Biura Śledczego. 82-letnia ostrowianka straciła blisko 10 tysięcy złotych.
Kilka dni temu na telefon stacjonarny 82-letniej mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego zadzwonił mężczyzna, który podawał się za przedstawiciela Poczty Polskiej. Mężczyzna tłumaczył kobiecie, że nie odebrała przesłanych listów i zadeklarował dostarczenie ich przez listonosza.

Chwilę po zakończeniu pierwszej rozmowy do seniorki zadzwonił inny mężczyzna – podając się za funkcjonariusza CBŚ. Przestępca poinformował kobietę o tym, że jest potencjalną ofiarą oszustwa. Tłumaczył, że poprzednia rozmowa telefoniczna była próbą wyłudzenia pieniędzy. Oszust poprosił kobietę o pomoc w prowadzeniu sprawy i wypłatę wszystkich oszczędności jakie posiada w banku a następnie przekazanie ich funkcjonariuszom. 82-latka zgodnie z prośbą mężczyzny wypłaciła pieniądze z banku. Rozmawiając przez cały czas z oszustem poszła we wskazane przez niego miejsce i przekazała nieznajomemu mężczyźnie pieniądze.

Łącznie kobieta straciła blisko 10 tysięcy złotych.

Sprawcy oszustw wywierają na ofiarach presję czasu. Nie dają chwili na zastanowienie się, czy sprawdzenie informacji o dzwoniącym. Przekonują starsze osoby, że ich pieniądze pomogą w schwytaniu przestępców. Mówią, że gotówka przechowywana na koncie nie jest bezpieczna, a oszust ma do nich łatwy dostęp. Przestępcy podając się za funkcjonariuszy, grożą konsekwencjami prawnymi, jeżeli ich rozmówca nie będzie współpracował.

„Fałszywy funkcjonariusz” podaje często wymyślone nazwisko, a nawet numer odznaki, prosi aby nie przerywać rozmowy telefonicznej i wybrać numer na Policję. Wtedy inny głos w słuchawce przekonuje ofiarę, że bierze udział w akcji rozpracowania oszusta.

Kolejny raz apelujemy do starszych mieszkańców powiatu ostrowskiego o ostrożność.

Historii związanych z oszustwami na wnuczka czy policjanta jest wiele. Są podobne i doprowadzają niestety do osobistego przekazania gotówki przestępcom lub przelewu na wskazane konta. Policjanci wciąż przypominają, aby zachować rozsądek. Ofiarami przestępstw na wnuczka czy policjanta są zazwyczaj osoby starsze. Dlatego ostrzegajmy bliskich czy samotnie mieszkających sąsiadów. To może uchronić ich w przyszłości przed oszustami.

POLECANE NEWSY
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Beniu "Komuna wraca"
1 rok temu

A będzie jeszcze gorzej.

Świat się kończy
1 rok temu

Czasy ostateczne , więc nie dziwcie się kochani , że tak się dzieje.

Babcia
1 rok temu

Bezduszne , obrzydliwe wykorzystywanie starszych bezbronnych osób. Takie bydle to nie człowiek tylko najgorsza hiena bez zasad moralnych . Pytanie czysto teoretyczne czy takie bydle ma rodzinę czy to możliwe żeby miało bydlę uczucia??

Emerytura
1 rok temu

Nie pierwsze nie ostatnie , to się nigdy nie skończy.

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x