Syn lekarza napadł na kantor. Postrzelił dwie osoby

Dotarliśmy do szczegółów związanych z napadem na kantor, do którego doszło w połowie stycznia w Olsztynie. Jakub D. jest synem lekarza spod Ostrzeszowa, związany jest także z małą miejscowością na terenie powiatu ostrowskiego, a także był w związku ze znaną ostrowską piosenkarką.

35-letni Jakub D. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób z użyciem broni palnej i dokonanie rozboju w kantorze w Olsztynie.

Jakub D. napadł na kantor handlujący Bitcoinami i złotem w centrum Olsztyna. Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 19:00. Mężczyzna postrzelił dwoje pracowników kantoru. Jedna trafiła do szpitala z raną postrzałową brzucha, a druga klatki piersiowej. Stan obu poszkodowanych był określany jako poważny.

Napastnik umówił się w kantorze na dużą transakcję: miał kupić 60 uncji złota o wartości 450 tysięcy złotych. Dla bezpieczeństwa w biurze oczekiwały na niego trzy osoby. Jakub D. wszedł do ośrodka uzbrojony i zamaskowany. Dwoje pracowników postrzelił, a trzeci zdołał uciec i powiadomić policję. Zdaniem szefa kantoru, napastnik prawdopodobnie nie spodziewał się aż trzech osób, bo zazwyczaj obsługiwał punkt jeden pracownik. Poszkodowany, który został postrzelony w klatkę piersiową był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologiczne.

Napastnik uciekł z kantoru ze złotem wartym 450 tysięcy złotych. Sprawcę napadu zatrzymano kilkanaście godzin później w Bydgoszczy. Agresor w prokuraturze zaprzeczył, że działał z zamiarem zabójstwa pracowników kantoru. Od zdarzenia minęło ponad półtora miesiąca. Dopiero teraz dotarliśmy do informacji związanych ze napastnikiem.

Przed napadem wykorzystywał „znajomość” z ostrowską piosenkarką do nawiązywania kontaktów z ostrowskimi biznesmenami. Przedsiębiorcom obiecywał, że może ich wciągnąć do prywatnej grupy. Uczestnicy przedsięwzięcia mieli wpłacać po kilkaset tysięcy, które Jakub D. deklarował zainwestować na giełdzie z zyskiem wynoszącym 20%. Prowizję miał odciągnąć po osiągnięciu sukcesu.

Jedna z hipotez mówi, że napad na kantor mogła być spowodowana zamiarem uzyskania gotówki, którą zamierzał oddać pechowym inwestorom.

CZYTAJ  Kierowca zawodowy oszukiwał

 

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
podobny zupelnie do ciebie fak
3 lat temu

bula metoda na wnuczka jest na bitkoina

kefir
3 lat temu

Co z tego czyj syn. Za dawnych wcale nie tak złych czasów dostałby czapę i sprawa została by zamknięta. Komu przeszkadzała kara śmierci? Ano komuchom, gangsterom i nawiedzonym katolikom.
Tak wiem, pan Komenda. Darujcie se.

Martyna
3 lat temu

A to dzieci lekarzy nie mają pieniędzy? Czy z nudy im się w dupach przewraca?
Ja rozumie biednego że chleb może ukraść z głodu….
Dla mnie złoto nie musi istnieć.. Bieda od dziecka uczy rozumu.

NO RESPECT
3 lat temu

To w Ostrowie są jakieś znane piosenkarki?

Olo
3 lat temu

A jest w ogóle jakaś znana ostrowska piosenkarka?

Goodboy
3 lat temu

Były już prezydent Wrocławia musi być dumny z bratanka

seniortakaprawda
3 lat temu

Co to za inwestorzy co się nabierają na 20%

POganiacz bydła
3 lat temu

Tatuś go wyciągnie…. Sędziowie i prokuratorzy też chorują.

lll
3 lat temu

ciagle mało kasy . wiec ciagle znajdują sie łakomi przedsiębiorcy -matołki . cos mi durni nie szkoda .
Co do tego lekarza co ma d…. do wiatraka .

Elton Mrusk
3 lat temu

Brzmi jak primaaprilis na trzy tygodnie przed.Kantor handlujący bitcoinami…

30
0
Napisz co o tym sądziszx