OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ruszyła budowa tężni za ponad 700 tys. zł

W ostrowskim Parku Miejskim rozpoczęła się budowa tężni – to konstrukcja wokół której, dzięki zastosowaniu odpowiedniego gatunku drewna i roztworu soli, tworzy się specyficzny mikroklimat posiadający właściwości lecznicze. Z tężni ostrowianie będą mogli skorzystać już latem tego roku.

+

Miejsce, w którym powstanie konstrukcja zostało ogrodzone, rozpoczęły się prace ziemne. Na miejscu są już zbiorniki, w których znajdował się będzie roztwór solny. Wykonawcą tej inwestycji jest Firma Handlowo – Usługowa BIO – KLIM z Ostrowa Wielkopolskiego. Koszt prac projektowych i budowlanych to 738 897,90 zł.

– Wybudowane zostaną tu ciągi piesze, zamontowane będą stojaki na rowery, nasadzimy rośliny, będą też elementy małej architektury. Nowa miejska inwestycja wzbogaci ofertę rekreacyjną ostrowskiego Parku Miejskiego i stworzy kompozycyjną całość z modernizowanym właśnie amfiteatrem. Dla bezpieczeństwa użytkowników oraz przeciw wandalom obiekt kontrolowany będzie przez kamery monitoringu. To jedna z tych inwestycji, które są w Ostrowie Wielkopolskim mocno oczekiwane, wiele osób dopytuje, kiedy będzie można z niej skorzystać – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to końcówka tegorocznych wakacji.

Miejsca takie cieszą się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców, ponieważ poza pozytywnym wpływem na drogi oddechowe, orzeźwiają w upały i poprawiają samopoczucie. Tężnie są wykorzystywane w profilaktyce i leczeniu m.in. chorób górnych dróg oddechowych, rozedmy płuc, nadciśnienia, zapalenia zatok i alergii.

– W dobie wszechobecnych alergii takie rozwiązanie na pewno poprawi samopoczucie i komfort życia naszych mieszkańców – dodaje Beata Klimek.

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
33
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x