Chcą powstania kociarni

Udostępnij
Tweet

Władze miasta, radni, architekt, lekarz weterynarii, kierownik schroniska oraz sympatycy zwierząt spotkali się w ostatni piątek, aby rozmawiać nad budową kociarni w Ostrowie Wielkopolskim. Już na początku dyskusji ustalono, że wszystkie przybyłe środowiska są zgodne co do tego, że taki obiekt musi powstać. Największy problem stanowiła lokalizacja przedsięwzięcia.

+

– Liczę na spokojną, merytoryczną rozmowę. Cel mamy jeden, wspólny, którym jest powstanie kociarni w Ostrowie Wielkopolskim. Różnimy się jedynie koncepcją – powiedział na początku Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

To właśnie miejsce lokalizacji kociarni okazało się przyczynkiem do dyskusji. Architekt Marek Nadachowski poinformował, że kociarnia ma powstać przy Schronisku dla zwierząt w Wysocku Wielkim. Miłośnicy zwierząt obawiają się, że sąsiedztwo psów może powodować stres u kotów.

– Planujemy zbudować niezależnie działające miejsce, ale jednak dobudowane do obecnego schroniska. Ma powstać miejsce tzw. kwarantanny, miejsce typowo dla kotów, miejsce adopcyjne – wyjaśnił.

Obawy przeciwników budowania kociarni w pobliżu schroniska próbował rozwiać także zastępca Powiatowego Inspektora Weterynarii Krzysztof Składnikiewicz.

– Nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, by kociarnia powstała przy schronisku dla psów. Nie zmienia to faktu, że niezaprzeczalnie takie miejsce jest w Ostrowie Wielkopolskim potrzebne – zakomunikował.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Zwolnione z pracy za brak staników
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Do @Kit
5 lat temu

A na co sobie źyczyc aby wydac Twoje podatki? Uzasadnij.

Osw
5 lat temu

Dajcie mi zezwolenie na 1dzien Hycel zniknie po co go utrzymywac

jacek placek
5 lat temu

Nie wiem komu zależy na budowie kociarni na pewno nie mi wiem ze pewien Radny na siłe próbuje zbudować nową kociarnie a mnie sie wydaje ze wystarczy dobudować w schronisku obecnym a jak słysze o stresie kota aż mnie smiech bierze hahhahaha 2 mln na siłe chce ktoś wydać zeby zostac nowym naczelnikiem kociarni myśle ze pozostali radni mają troche oleju w głowie i pamietajcie ze kot to zwierze wolno żyjące chodzi swoimi scieżkami mieszkam na osiedlu jana pawła i jakoś kotów tam nie widać a szczury owszem pozdrawiam pseudo kociarzy

max
5 lat temu

HYCEL – ciesz się, że są koty bo myszy i szczury dawno by Cię zżarły. a co do lokalzacji kociarni, w kaliszu jest w centrum schroniska i koty dobrze się tam mają, nie widać żeby były zestresowane obecnością psów

Ziomek hycla
5 lat temu

Brawo hycel ! Popieram twoją propozycje w 100%.Szkoda kasy na te siersiuchy

kociara
5 lat temu

Jak najszybciej niech w końcu ta kociarnia powstanie. Tyle kotów ,głodnych wałęsa się po miescie , miedzy blokami na osiedlach , na działkach .żal patrzeć zimą na koty. Koty potrzebują ciepła. Niech w końcu znajda swój ciepły kącik , ale jak najdalej od psów, bo ,jedni i drudzy będą w ciagłym stresie .

Kit
5 lat temu

Kto chce kociarni nie ja utrzymuje i buduje. Czemu z moich podatków mam utrzymywać koty czy psy.

DOZER
odpowiada  Kit
5 lat temu

Bo niestety, ale to źli ludzie zgotowali tym biednym zwierzakom tak smutny los …

Tom i Jerry
odpowiada  Kit
5 lat temu

Twoje PODATKI idą na zakup oleju do Twojej pustej głowy 😀

....
5 lat temu

Do hycel. Brzydzę się takimi ludżmi co ty.

Pani
odpowiada  ....
5 lat temu

Hycel brzydzi się kotami a nie ludźmi.

Cham -tak będzie !
odpowiada  ....
5 lat temu

Hycel ma rację ! Sierściuchów będzie przybywać,nikt nie opanuje rozrodu i porzuconych ! Prędzej czy później utylizacja konieczna ! Schronisko jest przepełnione,zwierząt przybywa,do pracy brak ludzi ! Wolontariusze pojawią się dzień dwa i znikają – szybko im się znudzi smród ! Tylko przy komputerach mnóstwo miłosiernych a w realu brak czynów. Wpisów po kilkadziesiąt a adopcji brak,lub znikoma ilość ! A spacerek ze smyczą – to małostkowy snobizm ! Gdybyście ,,DUPKI,, a jest Was po kilkadziesiąt, pod każdym pojawiającym się artykułem o schronisku – ZAADOPTOWALI po JEDNYM zwierzaku – schronisko byłoby PUSTE ! Najłatwiej się wymądrzać w ciepełku z d*pskiem w fotelu przy komputerze ! Medialni hipokryci !

Wolontariuszka
odpowiada  ....
5 lat temu

Do Cham – tak będzie. Jakoś ja jestem wolontariuszką w schronisku od 14 lat i jeszcze mi się ten „smród” nie znudził. ;).

p.
5 lat temu

Brać się w końcu za budowę a nie dyskutować tyle. Bo kolejna zima Was zastanie. Ile czasu już te biedne bezdomne kotki czekają na tą kociarnię. A to że bezdomne to wina tylko podłych ludzi. Biorą potem wyrzucają gdzie się da. Albo na potęgę rozmnażają nie myśląc o sterylizacji.

Jo
odpowiada  p.
5 lat temu

W pełni popieram! Tylko, że obecna władza piąty rok nam to obiecuje i w piątek zapowiedziała, że powstanie w tej kadencji … 4,5 roku ma czasu! A póki co, nawet corocznych pieniędzy na sterylizacje nie dała … Oto cała prawda !

Natalia
5 lat temu

Świetny pomysł, mam nadzieje ze będzie szybko zrealizowany

hycel
odpowiada  Natalia
5 lat temu

Dać mi zezwolenie – w 2 tygodnie koty znikną w Ostrowie ! Koszt jednorazowy a nie latami utrzymywać sierściuchy z naszych podatków !!!

32
0
Napisz co o tym sądziszx