Nagrodzono mundurowych, którzy uratowali mieszkańców

Mówią, że nie czują się bohaterami, że na ich miejscu każdy zrobiłby podobnie, czyli w kryzysowej sytuacji potrafił opanować nerwy i wykazać się reakcją, która pozwala uratować ludzkie życie, często mienie lub po prostu nie być obojętnym gdy ktoś potrzebuje pomocy.

+

W Starostwie Powiatowym po raz kolejny odbyło się spotkanie Starostów z przedstawicielami służb mundurowych, którzy wykazali się wyjątkową postawą w stosunku do drugiego człowieka.

– „Spotykamy się z ludźmi, którzy w swojej karierze zawodowej chcieli wybrać to, co jest dobre dla drugiego człowieka nie bacząc na zagrożenie swojego życia. Jednego roku jest to kilkanaście osób, innego kilka, ale te wspólne spotkania to nasza tradycja. Panowie komendanci możecie być dumni, że macie takich podwładnych’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Spotkanie ze zwyczajmymi niezwyczajnymi w Starostwie Powiatowym.

Wśród tegorocznych zwyczajnych niezwyczajnych znaleźli się: policjanci Wydziału Ruchu Drogowego: asp. Dawid Czaja oraz sierż. Michał Michalski

We wrześniu ub. roku patrolując ulice miasta zauważyli pożar pomieszczenia budynku mieszkalnego. Funkcjonariusze natychmiast powiadomili dyżurnego i sami ruszyli z pomocą. Postanowili sprawdzić czy w budynku nie znajdują się żadne osoby, których życie mogło być w tej sytuacji zagrożone. Udało im się wybudzić ze snu 62-letnią kobietę, którą ewakuowali w bezpieczne miejsce i sprawdzili wszystkie pomieszczenia upewniając się, czy na pewno nikt nie został w środku.

-„Ratowanie życia to nasz obowiązek. Tak samo było tamtego dnia. Zauważyliśmy dym wydobywający się z poddasza. Powiadomiliśmy służby. Przystąpiliśmy do działania. Wyprowadziliśmy nieświadomą sytuacji kobietę, która nie uległa zaczadzeniu lub nie zginęła w płomieniach’’ – powiedział D. Czaja, od 17 lat w „drogówce’’ ale pierwszy raz w takiej sytuacji.

Ponad dwudziestoletnim stażem może poszczycić się strażak PSP w Ostrowie st. asp. Roman Pawlak. Jadąc samochodem w czasie wolnym zauważył na drodze leżącego potrąconego mężczyznę. Natychmiast zatrzymał się na miejscu zdarzenia i podjął działania zmierzające do przywrócenia czynności życiowych u poszkodowanego, aż do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. Na uwagę zasługuje także jego udział we wcześniejszej akcji ratowania mężczyzny przysypanego w głębokim wykopie.

CZYTAJ  Pan Józef - najstarszy maturzysta w Polsce

-,,Jesteśmy dobrze wyszkoleni i potrafimy działać w różnych sytuacja. Zawsze działamy tak samo ratując ludzkie życie gdziekolwiek byśmy się znaleźli. Nie czuję się bohaterem, bo każdy zrobiłby na moim miejscu to samo’’ – powiedział skromnie R. Pawlak.

Oprócz podziękowań mundurowcy otrzymali od obu starostów drobne upominki.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Audi
5 lat temu

Protokół napisali nagrodę dostali
Babę wyciągnęli i na fajerwerki patrzyli

RychuPeja
5 lat temu

Hmmm gratuluję, dla panów którzy postąpili według przyciegi którą składali, przystępując do słuzb mundurowych. Zwykły obywatel też był by zobowiązany do pomocy w takich sytuacjach bo inaczej mogł by być ukarany przez ,,literę prawa,, myślę iż autor tekstu zbyt wyniośle okresił ten tekst bohaterstwa. A zamiast robić niepotrzebne spotkania dla statystyk, opinii publicznej itp, dajcie tym mundurowym premię finansową..

RychuPeja
5 lat temu

Gratuluję, dla panów którzy postąpili według przyciegi którą składali, przystępując do słuzb mundurowych. Zwykły obywatel też był by zobowiązany do pomocy w takich sytuacjach bo inaczej mogł by być ukarany przez ,,literę prawa,, myślę iż autor tekstu zbyt wyniośle okresił ten tekst bohaterstwa. A zamiast robić niepotrzebne spotkania dla statystyk, opinii publicznej itp, dajcie tym mundurowym premię finansową..

olo
5 lat temu

towarzystwo wzajemnej adoracji

Ciepłownik
5 lat temu

M43- ciebie to by można w wodzie święconej wykąpać w całości i tak by na głupotę nie pomogło.

tygrys
5 lat temu

super panowie tak trzeba są jeszcze ludzie co się nie boją tylko działają doświadczenia wam nie brakuje powodzenia w dalszej służbie .

kot
5 lat temu

no juz przestancie z tymi sopkami – policjant, starzak ma wkalkulowane w z akres obowiazków stac na strazy zycia, mienia, i porzadku publicznego. Za to dostaje wynagrodzenie miesieczne . Jeszcze dodatkowo nagrody ? dajcie spoko . To ze ,przyjad do słuzby i realizuja ustawowe zadania słuzbowe
beda dwa razy wynagradzani. To jest ich psi obowiazek .

ABC
odpowiada  kot
5 lat temu

A jaki to zawód STRARZAK??????????????

.
odpowiada  kot
5 lat temu

dokladnie to tak jakby zrobic szopke i sensacje i wreczac nagrody piekarzowi za to ze chleb upiekl albo kierowcy za to ze ten chleb zawiozl do sklepu zalosne

roman
odpowiada  kot
5 lat temu

To jak np przez cały miesiąc nikogo i nic nie ratują to dostają tylko tzw. „postojowe”?

mi
odpowiada  kot
5 lat temu

Wyraźnie napisano „w czasie wolnym” – dotyczy strażaka, a policjanci weszli do palącego się budynku, chociaż do ich obowiązków to nie należy. A wy z pewnością przejechalibyście potrąconego, a co najwyżej pomyślelibyście „pijany” i pojechalibyście dalej. A pożar? Ale się jara! Pełno gapiów. Ciekawe czy uratują kogoś…

Łukasz
5 lat temu

Może niech jeden zostanie komendantem a drugi jego zastępca zamiast obsadzac te stanowiska ludźmi z rządzącej partii politycznej.

Klawisz
5 lat temu

Brawo Panowie

M43
5 lat temu

I to tak zwyczajnie,bez kropidła?
Panowie,zadziwiacie mnie.Tak trzymać.:))

M43
odpowiada  M43
5 lat temu

A na stole to „woda święcona”? :))

16
0
Napisz co o tym sądziszx