Kibice z Ostrowa zatrzymani w Łodzi. Był pościg

Ogólnopolskie media obiegła informacja o pseudokibicach, którzy udali się do Łodzi celem zemszczenia się za ukradzione flagi Lecha Poznań przez łódzkich kiboli. Wśród zatrzymanych pojazdów znajduje się bus z ostrowskiej wypożyczalni.

+

[fvplayer src=”https://www.ostrow24.tv/wp-content/uploads/2018/11/poscig-lodz.mp4″ width=”640″ height=”360″ controlbar=”yes”]

Ponad miesiąc temu fanom Lecha Poznań skradziono kilka flag. Sprawcami byli chuligani z Widzewa Łódź. Urządzili oni wówczas zasadzkę na grupę ultrasów, niosących banery do magazynu. Środowisko kibicowskie nie wybacza takich incydentów i wiadomym było, że należy spodziewać się rewanżu. Grupa kibiców Lecha Poznań przy okazji pojechała do Łodzi, wracając z marszu niepodległości i meczu w Białymstoku.

– W nocy z 11 na 12 listopada 2018 roku między innymi na terenie Łodzi prowadzone były policyjne działania związane z przejazdami licznych grup wracających z marszu w Warszawie. Już po północy w mieście zlokalizowano co najmniej kilkanaście pojazdów na poznańskich tablicach rejestracyjnych. Ze spływających informacji wynikało, że osoby poruszające się tymi autami mają kominiarki, maczety i inne niebezpieczne narzędzia. Kilka z tych samochodów na ulicy Warszawskiej nie zatrzymało się do kontroli – poinformowała łódzka policja.

Kilka radiowozów włączyło się do pościgu. Dopiero blokada utworzona w Zgierzu pozwoliła zatrzymać chuliganów. Wśród zatrzymanych pojazdów był bus Opel, Renault i Audi. Wylegitymowano kibiców w wieku od 19 do 51 lat, a zatrzymani zostali kierujący pojazdami w wieku 29, 31 i 32 lat. Za niezatrzymanie do kontroli grozi im 5 lat więzienia.

Ze zdjęć wynika, że bus marki Opel pochodzi z wypożyczalni w Ostrowie Wielkopolskim.

– 27-letni pasażer audi odpowie za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali także prawa jazdy. Ukarali mandatami m.in. za używanie słów wulgarnych podczas interwencji. Auta zabezpieczono na policyjnym parkingu, a po oględzinach wydano użytkownikom. Niemalże w tym samym czasie , w nocy, na terenie Łodzi zatrzymano czwarty pojazd, który wcześniej odłączył się od ściganej ekipy. 37-letni kierujący Peugeotem jechał z 3 pasażerami. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych – relacjonowała mł. insp. Kącka.

CZYTAJ  Potrącenie rowerzysty na przejeździe (ZDJĘCIA)

Ostrowscy kibice tłumaczyli się, że wracali z meczu w Białymstoku i myśleli, że policjanci ich eskortowali. Po zajechaniu im drogi byli zdziwieni sytuacją.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

50 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowy
5 lat temu

Każdy taki cwaniak w tych komentarzach, to dlaczego nie podejdziecie I nie powiecie tego w twarz tylko co drugi to cwaniak w komentarzach tak zwani „jednostrzalowcy”, kozak w necie pizda w świecie, co wy wiecie siedząc w domu i grzejąc pizde, a co drugi spierdala na trawnik, każdy umie pisać ale wiecie co każdy sra na to co wy powiedzie. Liczy się odwagą to co powiesz w oczy a nie to co napiszesz . Tyle mam do powiedzenia pizdo-kleszczy.

driver - ten prawdziwy driver
5 lat temu

Czy zatrzymani kierowcy byli trzeźwi?

NO RESPECT
5 lat temu

Stanowczo protestuję przeciwko nazywaniu stadionowego bydła szukającego jedynie zadymy (piszę ogólnie, a nie pod adresem „bohaterów” artykułu, o których nie ma wiedzy) „KIBICAMI”. Takie zachowanie nie jest kibicowaniem. „PSEUDOKIBICE”, „KIBOLE”, „STADIONOWI ZADYMIARZE” – ok, ale nie „KIBICE”.

Ostr
odpowiada  NO RESPECT
5 lat temu

Kibol to w grzarze poznańskiej kibic. Ale co Ty możesz wiedzieć oglądając tvn….

Sebolos
5 lat temu

Ach te nasze pseudopenerki vel kibole ostrowskie. Prawda taka ze te nasze Waldki z Harcerskiej nie potrafią nawet muchy w kiblu ubić. Chwała bohaterom :-))

Do stary wiarus
5 lat temu

Pełna zgoda z Tobą! Wtedy Ostrovia miała prawdziwych kiboli; wyjazdy na 2 ligę pewna grupa a teraz bujają się cioty po okolicznych wsiach w 5 lidze i pełno tam konfidentów i zwykłych parówek…

RTS Widzew
5 lat temu

Co wy chcieliście osiągnąć w Łodzi? Chyba tylko dostać oklep od Widzewa 🙂

Weterynarz
5 lat temu

Policjanci tacy chorowici wiecznie na L4, a zatrzymanych trzymają na gołej ziemi, chyba po to, żeby wilka złapali.

sport
5 lat temu

polskie klubowe bydło tak wglada – młodziez powinna sie uczyc na tej wocie . ojcowie powinni dzieciom pokazywac jak wyglada hamskie bydło ktore zwi sie kibicem- sympatykiem sportu . wstyd dla matki i ojca jak na to patrza . Ojcec do matki mówi tam lezy sympatyk sportu nasz syn.
A teraz ew. komentatorzy z tego srodowiska – mozecie nas pocał. w d… ew. nic tutaj nie pisac.

Tylko Widzew
5 lat temu

I z czym oni do Widzewa?

RTS WIDZEW
5 lat temu

Nawet nie macie pojęcia ilu kibiców Widzewa jeździ z Ostrowa. Kibiców, nie bandytów.

50
0
Napisz co o tym sądziszx