OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Orły Platformy?!

Pierwszy “orzeł” – Radny, z wykształcenia nomen omen prawnik, skazany w procesie karnym za… pomówienie! Drugi orzeł – Kandydat na prezydenta, winny zachowania sprzecznego z zasadami etyki adwokackiej. Tak w pigułce można podsumować młode orły Platformy Obywatelskiej Jakuba Paducha oraz Damiana Grzeszczyka.

+

Spostrzegawczy mieszkańcy Ostrowa przemierzając ulice naszego miasta mogą dojrzeć twarz Jakuba Paducha widniejąca na bilbordach w jakże ciekawym towarzystwie pani Krystiany Drozd. Ta kandydatka jest znana głównie ze swojej szumnej działalności w KS STAL. Prywatnie jest siostrą obecnego radnego Andrzeja Kornaszewskiego. To w trakcie prezesury Drozd w KS Stal sprzedano K1 prywatnej spółce. Sprawą K1 żywo interesował się także w mijającej kadencji radny Paduch, składając m.in. interpelacje w tej sprawie. Główne bilbordowe przesłanie duetu Drozd-Paduch brzmi “gramy zespołowo”. Aż strach pomyśleć na czym ta gra zespołowa miałaby polegać. Dodajmy na koniec tego wątku, że drużyna KS Stal przestała istnieć.

W kończącej się kadencji radny Paduch zasłynął z tego, że już jako młody prawnik został uznany winnym przez Sąd Okręgowy w Kaliszu za pomawianie pani prezydent Klimek. Sprawą radnego Jakuba Paducha zajął się także Sąd Dyscyplinarny, gdyż radny jest aplikantem radcowskim w Poznaniu.

Z kolei Damian Grzeszczyk, choć bez doświadczenia samorządowego, epatujący za to doświadczeniem prawnym, ma na swoim koncie negatywne orzeczenie Sądu Dyscyplinarnego. Sprawa ta była związana m.in. z jedną ze spółek komunalnych, którą rzekomo teraz Grzeszczyk chce naprawiać i usprawniać.

Kandydat Damian Grzeszczyk, który próbuje krytykować koszty miejskich spółek, w tym OZC, nie miał moralnych wątpliwości inkasując osobiście wynagrodzenie z OZC w kadencji… Jarosława Urbaniaka. Grzeszczyk w kadencji właśnie Urbaniaka inkasował wynagrodzenie z OZC m.in. za… ocenę legalności zakupów miału i biomasy przez tę spółkę. Sprawą zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Grzeszczyk nie miał etycznych wątpliwości, gdyż później reprezentował byłego prezesa OZC w sprawie przeciwko spółce właśnie, którą wcześniej, a jakże, odpłatnie obsługiwał.
Takie zachowanie obecnego kandydata na prezydenta Grzeszczyka zostało uznane za naruszające etykę adwokacką. Sąd Dyscyplinarny uznał bowiem, że takie zachowanie stanowiło złamanie zasad etyki adwokackiej i godności tegoż zawodu. Uznano go winnym i wymierzono karę.

Powyższe orzeczenia sądów pozwalając stwierdzać, że nie mamy do czynienia z orłami Platformy, a jedynie z nieopierzonymi kogucikami.

89 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bibrus
2 lat temu

Bezpartyjny kandydat z listy Rajskiego do Rady Powiatu-Robert Strzelczak-to 46 letni emeryt strażacki, mający w dorobku romans polityczny między innymi z “Samoobroną”. A sam Rajski to “platformers” odkąd pamiętam.
Niezły deal.

Damian
2 lat temu

Cześć wszystkim, jestem Damian. Będę głosował na Beatę. Weź ze mnie przykład. Jestem super Damian.

psychiatra
odpowiada  Damian
2 lat temu

idiota

Specjalista ds rekrutacji
2 lat temu

Paducha, to mi w sumie żal. Za młodu dostał się w nieodpowiednie towarzystwo i skomplikował sobie życie na samym starcie. Może kiedyś uda mu się naprawić błędy młodości, uwolni się od Kornaszewskiego i wyjdzie na ludzi.

Wójt
odpowiada  Specjalista ds rekrutacji
2 lat temu

Jeszcze jeden taki sobie zmarnował życie przy Kornaszewskim. Taki mały w biało-czerwonej koszulce i jeansach wymachujący konstytucją.

1
2 lat temu

To zdjęcie powinni mieć na tych swoich plakatach.

1
2 lat temu

Kandydaci tacy sami jak ta cała partyjka bo nawet poważną partią tej komedii nie można nazwać …

Świadomy wyborca
2 lat temu

Na tych “orłów” głosował nie będę, bo są z PO. Może dałbym się uwieść Beacie Klimek ale nigdy nie lubiłem działaczy ZSMP, PZPR i SLD, a takim w jej komitecie wyborczym jest np. chociażby Leszek M. A i ona sama z prawicy przecież nie jest, bo miała wiele do czynienia z działaczami SLD i choćby pokazywała się z klerem, zakonnicami i przystępowała co dzień do Komunii Świętej, to mnie na lewe sanki nie weźmie.

Świadomy wyborca II
odpowiada  Świadomy wyborca
2 lat temu

L Michalak działacz ZSMP, PZPR ,SLD zawsze z tzw. Przewodnia Siłą Narodu obojętnie z kim byle tylko przy korycie.

tom.
2 lat temu

PO to DNO !!!!!!!!!!

Afro
2 lat temu

Drodzy czytelnicy zanim na kogokolwiek zagłosujecie to najpierw zapoznajcie się z ich oświadczeniami majątkowymi (mowa o kandydatach którzy już są przy korycie) jacy oni biedni a nawet wynagrodzenia które już łapli za nic nierobienie nie potrafili zainwestować w taki sposób żeby choć trochę zaoszczędzić.Uważam że oni wszyscy są bardzo rozrzutni i takim osobom nie wolno dać mandatu zaufania.Wybór należy do was !!!

,
<

@Afro
odpowiada  Afro
2 lat temu

Słuszna uwaga. Ja sprawdzam również osiągnięcia zawodowe. Eliminuje też małolaty, nestorów ostrowskiej sceny politycznej i urzędników. Lista robi się coraz krótsza, ale ktoś się pewnie ostanie. Niestety , nie z tak zwanej koalicji.

win
odpowiada  Afro
2 lat temu

Czyli zrobić jak Morawiecki- tydzień przed nominacją przepisać kilka kamienic na swoją żonę ….-:)))

Też lubieżny ale bezinteresowny
2 lat temu

Jakie tam ORŁY! Prawdziwym orłem, a raczej orlicą jest Becia K! Ona w piątek będzie przyjmowała syna milicjanta, człowieka, który żyje ze zbiórki pieniężnej przeprowadzanej w zimie za pomocą dzieci, a w niedzielę 21 października w dniu wyborów będzie uczestniczyła w kościele św. Antoniego we mszy papieskiej za ojczyznę! Oczami wyobraźni widzę Becię jak obcałowuje wiernych podczas zawołania kapłana “przekażcie sobie znak pokoju” Jako wyposzczony wdowiec pójdę na tę mszę i skorzystam z okazji ale czy oddam głos na kogoś kto kocha wszystkich, to tego jeszcze nie wiem.

Całuśny

Nie wiem czy zdołasz się dopchać do pani prezydent, bo w jej najbliższym otoczeniu będzie bardzo pobożny mężczyzna bynajmniej nie jej mąż. https://www.ostrow24.tv/news/100323-70-lat-parafii-sw-antoniego.html

damian

A jak się nazywa ten milicjant …znam kilku ???

Wiktor
2 lat temu

Grzeszczyk to komik kto go zna to wie ,dużo gada a mało robi..

Temida
odpowiada  Wiktor
2 lat temu

jako adwokat cieńki co 2 sprawę zawala ale i tak lepszy od Beci

89
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x