OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Udało się! Wojtuś przyszedł na świat!

Na tę informację czekało bardzo wiele osób, które zaangażowały się w akcję pomocy dla Wojtka Portasiaka. W piątek maluszek przyszedł na świat.

+

Przypomnijmy, że Wojtusiowi nie wykształciła się lewa komora serduszka, a jego rodzice przez kilka tygodni zbierali pieniądze na kosztowną operację. Ten etap zakończył się sukcesem i później rozpoczęło się wielkie wyczekiwanie na poród.

Wojtuś urodził się w piątek o godzinie 13:36. – Cudownie zapłakał, najpiękniejszym płaczem w życiu. Płakaliśmy wszyscy razem w trójeczkę. Wojtuś oddycha sam. Jest na intensywnej terapii. Jego stan specjaliści określają jako stabilny – napisali rodzice chłopca na portalu społecznościowym Facebook.

Warto dodać, że operacja chłopca została odłożona w czasie. – Profesor wraz z Panią Docent odłożyli termin operacji z uwagi na stabilny stan Wojtusia. Oczywiście, jest pod stałą opieką i kontrolą. Gdyby stan Wojtusia uległ zmianie, wszyscy są przygotowani – informują rodzice chłopca.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
?
odpowiada  spałem na styropianie
4 lat temu

Śpij dalej na tym styropianie…

kefir
4 lat temu

Gratulacje. Zdrówka życzę Wojtkowi, niech rośnie zdrowo!

spałem na styropianie
odpowiada  Załamany KOD-owiec
4 lat temu

No i posady. Mnie z redakcji usuwają, kolega traci pracę w spółce skarbu państwa, żona brata sąsiada też wywalona z pracy, dostanie odprawę wprawdzie, ale to tylko 34 tysiące z kawałkiem. Co dalej? Jak żyć?

co za .....!!!!
4 lat temu

Ja Wam gratuluje małżeństwa ☺

m
4 lat temu

zagrożenie demokracji? teraz będzie 500 na dziecko to będzie patologia robić dzieci na potęgę domy dziecka będą pękały w szwach!

Załamany KOD-owiec
4 lat temu

Co mnie obchodzi jakieś uratowane dziecko za zebrane pieniądze. Mnie przeraża zagrożenie demokracji w Polsce i paraliż Trybunału Konstytucyjnego!

Emigrant
odpowiada  ?
4 lat temu

To są osiągnięcia III RP, po 27 latach od okrągłego stołu i po grubej kresce.

yy
4 lat temu

Cudownie i gratulacje dla rodziców.Wszystko będzie dobrze

ola
odpowiada  ewa
4 lat temu

To jednych słucha a innych nie?

?
4 lat temu

Zbierali na operacje??? To człowiek który co dopiero przyjdzie na świat jest tylko i wyłącznie zdany na łaskę losu?????? Trzeba zbierac na operacje aby przezył?? Jakaś zgroza,paranoja i horror dosłownie, i to wszystko w szpitalu pod “czujnym” okiem ginekologa! Nóż sie w kieszeni otwiera na takie informacje! Mamy 21 wiek szpitale ponoć wyposazone na miare dzisiejszych czasów, lekarze zarabiaja wiecej niz średnia krajowa, plus prywacizna po godzinach, i jeszcze trzeba zbierac na operacje dla noworodka który nie wiadomo czy przezyje bo ma chore serce!? Czyli mam rozumiec że noworodek nie jest jeszcze UBEZPIECZONY, nie odprowadza na NFZ i dlatego trzeba zbierać na operacje????????? Może mnie ktos oświecic, jak to jest??? Może któryś z tych nowoczesnych lekarzy coś konkretnego tutaj napisze. Zapraszam szanownego P.Gostomczyka do skomentowania sprawy.

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x