OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

“Moja siostra zmarła”

“Moja siostra zmarła” – Taki tragiczny wpis zamieściła wczoraj na fb kobieta, która przedtem opisała, jak jej siostra, znajdująca się, jak to określiła, „w stanie agonalnym”, została potraktowana przez lekarza.

+

Według tego opisu lekarz całkowicie zlekceważył chorą, nie zbadał jej, zapisał tylko lek przeciwbólowy. Stan młodej kobiety pogarszał się, a kiedy do szpitala zabrało ją pogotowie, na pomoc było już za późno.

Sytuację znamy tylko z wpisów na portalu społecznościowym.

Głos w tej sprawie zabrał starosta ostrzeszowski, który zwołał na poniedziałek konferencję prasową.
W związku z tragicznym zgonem, do jakiego doszło poprzez nieudzielenie osobie chorej odpowiedniej pomocy, informuję, że zobowiązałem prezesa Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia do niezwłocznego wszczęcia wewnętrznego postępowania wyjaśniającego wszystkie okoliczności zdarzenia.

Jutro w tej sprawie spotkam się z kierownictwem szpitala oraz szefem Rady Nadzorczej OCZ. W poniedziałek o godzinie 10.00 w Starostwie Powiatowym odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.

Wyrażam głębokie ubolewanie z powodu tego, co się stało. Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tragedii.

Starosta Ostrzeszowski

Lech Janicki

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
38
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x