OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W Mikstacie wymazują na koronawirusa kolejne 700 osób

Aż 700 nowych osób jest wymazywanych w piątek w punkcie Check & Go, który ustawiono w Mikstacie przy boisku sportowym. 4 zespoły wymazowe z Wojsk Obrony Terytorialnych obsługują 100 osób na godzinę. Wiele z wytypowanych osób to obcokrajowcy, ale nie tylko.

+

Wszystko rozpoczęło się tydzień temu podczas zorganizowanej akcji wymazowej na terenie Mikstatu. Na około 700-800 osób, prawie połowa okazała się dodatnia i zarażająca. Dzisiaj ponad 500 osób, to osoby z kontaktu z osobami wcześniej zakażonymi. Ponad 100 osób zgłosiło się dobrowolnie poprzez ostrzeszowski Sanepid.

Na miejsce zjeżdżają się patrole prewencji, które będą pilnować osób przebywających na kwarantannie oraz czy są przestrzegane zapisy z rozporządzenia, które jutro ma wejść w życie. Jedno z nich dotyczy obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Co ciekawe, patronem gm. Mikstat jest św. Roch, który w założeniach kultu, miał chronić mieszkańców przed zarazą. Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii nie odbędzie się tradycyjny odpust ze święceniem zwierząt, co cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców regionu.

43 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
43
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x