OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Wnuczek okradł babcię

Wnuczek okradł babcię

Ostrowscy policjanci zatrzymali 17-letniego chłopaka, który skradł swojej babci biżuterię wartą około 5 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia oraz ustalili pasera pomagającego w zbyciu kradzionej biżuterii. Młody mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu 5 lat więzienia.

W minioną sobotę ostrowscy policjanci przyjęli od 62-letniej mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego zawiadomienie o kradzieży złotej biżuterii. Kobieta straciła m.in. obrączkę, kolczyki i pierścionki wartości 5 tysięcy złotych.

Policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu sprawdzenie wszelkich  okoliczności, w jakich doszło do kradzieży. Mieszkanie nie nosiło śladów włamania i jak ustalili, w ostatnim czasie nie przebywały w nim obce osoby. Zgłaszająca bez wahania wskazała, że sprawcą kradzieży jest jej 17- letni wnuk, który wcześniej dopuszczał się podobnych czynów, nie zgłaszanych organom ścigania. Tym razem nie było już mowy o taryfie ulgowej i chłopak trafił w ręce policjantów.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili 27-letniego pasera, który pomagał zbyć skradzioną biżuterię. Mężczyzna został zatrzymany, a w jednym z miejscowych lombardów policjanci zabezpieczyli część skradzionych rzeczy.

17-latek przyznał się do przestępstwa i usłyszał zarzut kradzieży, za co może mu grozić 5 lat więzienia. Odpowiedzialności nie uniknie także 27-letni paser. On też może trafić do więziennej celi na  5lat.

babcia

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Wracali do domu. Przelecieli nad rowem na obwodnicy Ostrowa (ZDJĘCIA)
0 komentarzy
0
Napisz co o tym sądziszx
×