OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Handlował tytoniem bez akcyzy

Handlował tytoniem bez akcyzy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy, zatrzymali mężczyznę handlującego tytoniem bez wymaganych znaków akcyzy. Jest to wykroczenie karno – skarbowe, za które mężczyźnie może grozić wysoka grzywna.

Sprzedaż towarów bez polskich znaków akcyzy jest ustawowo zabroniona. Najczęściej bez akcyzy sprzedawane są wyroby alkoholowe oraz tytoniowe. Jedną z osób handlujących tytoniem, zatrzymali ostrowscy kryminalni. 52-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego wpadł podczas przeprowadzonych działań na targowiskach.  

Policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 kg tytoniu oraz prawie 2 tysiące sztuk papierosów bez znaków akcyzowych. Wartość zatrzymanego towaru wyniosła około 3 tysięcy złotych.

Mężczyzna odpowie za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego.

tyt3

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Radni odpowiadają Beacie Klimek. Tłumaczą decyzję ws. absolutorium i pieniędzy dla sportu
0 komentarzy
0
Napisz co o tym sądziszx
×