OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Samochody wpadały w poślizg

Samochody wpadały w poślizg

Wczoraj kierowcy jadący starą trasą na Kalisz przez Skalmierzyce czuli się niczym na lodowisku. Po godzinie 18:00 na odcinku prawie 2 kilometrów rozlany był najprawdopodobniej olej napędowy. Samochody wpadały w poślizg, doszło nawet do jednej stłuczki.

O godzinie 18:42 ruszyły do usuwania śliskości trzy zastępy straży pożarnej, dwa z OSP Skalmierzyce oraz jeden z Ostrowa Wlkp. Na drogę wysypano 380 kilogramów sorbentu, czyli środka neutralizującego rozlaną substancję poprzez jej wchłonięcie. Zanim strażacy zdążyli rozsypać sorbent na powierzchni dwóch i pół tysiąca metrów kwadratowych, doszło do kolizji na ulicy Kaliskiej w Nowych Skalmierzycach. Opel Corsa przepuszczał pieszego przez oznakowane przejście. Jadący za nim kierowca VW Passat wpadł w poślizg i wjechał na pobocze, gdzie zatrzymał się w krzakach. Na badania do szpitala przewieziono kobietę podróżującą Passatem. Tym razem pomimo dużej śliskości udało się uniknąć ofiar śmiertelnych…

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Anita zginęła w sylwestrową noc. Wyszły na jaw nowe fakty
0 komentarzy
0
Napisz co o tym sądziszx
×