OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Potrącenie rowerzysty przy Ramie Północnej (ZDJĘCIA)

Potrącenie rowerzysty przy Ramie Północnej (ZDJĘCIA)

Przed południem doszło do potrącenia rowerzysty przy skrzyżowaniu ulic Torowej oraz Dalekiej w Ostrowie Wielkopolskim. Wzdłuż nowego odcinka Ramy Północnej biegnie ścieżka rowerowa i to właśnie tam spotkali się rowerzysta oraz kierująca peugeotem.

Rowerzysta jechał ścieżką dla rowerów i peugeot uderzył w niego na przejeździe dla cyklistów. Na szczęście mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała i całość zakończyła się jako kolizja.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Koszulki męskie na każdą okazję – 3 modele, które musisz mieć w swojej szafie
10 komentarzy
Olo
2 lat temu

Rowerzyści macie pierwszeństwo, ale na ścieżce rowerowej,a nie na chodniku czy jezdni!!!!!

Macanos
odpowiada  Olo
2 lat temu

A na chodniku ktoa pierwszeństwo rower czy samochód ?

Tom
2 lat temu

Przepisy mówią wyraźnie, że rowerzysta ma pierszeństwo na ścieżce rowerowej ale musi się na niej znajdować. Jeżeli dojeżdża do ulicy to musi przepuścić pojazd, który nią jedzie.

Macanos
2 lat temu

Jak zwykle baba wymusiła pierwszeństwo .

Gwidon
2 lat temu

Jaka to różnica że rowerzysta będzie chorował powyżej czy poniżej 7 dni.

Pan Japa
odpowiada  Gwidon
2 lat temu

Zasadnicza… jeszcze nie przeczytałeś żadnego przepisu? Może zanim zaczniesz wypisywać w necie to skorzystasz z jego dobrej mocy i poszukasz sobie… czym się wówczas różni kolizja od wypadku i dlaczego właśnie owe 7 dni robi różnicę…

Cudok
2 lat temu

Takie to szczęście że próba zabójstwa będzie skutkować mandatem . Kxxwa gdzie ja żyję . Gxxj jeździ autem po drodze dla rowerów bo przejazd dla rowerów to droga dla rowerów . Gxxja powiesić na latarni za takie coś . To normalnie umyślne przestępstwo .

Pan Japa
odpowiada  Cudok
2 lat temu

Gwoli ścisłości: Ustawa prawo o ruchu drogowym, Art.2, pkt 12… przejazd dla rowerów – powierzchnia jezdni lub torowiska przeznaczona do przekraczania tych części drogi przez osoby kierujące rowerami […] itd… nie ujmuję oczywiście wiadomego sprawstwa ze strony kierowcy o ile kierujący pojazdem – rowerem nie wtargnął…

Włącz myślenie
odpowiada  Cudok
2 lat temu

Ty to się udałeś rodzicom. Ludzie tramwaju lub pociągu potrafią nie dostrzec i niecelowo wymusić na tych maszynach pierwszeństwo, ale ciebie, spiętego pedalarza na swoim rumaku wszyscy muszą widzieć bo król szosy jedzie.

Cudok
odpowiada  Włącz myślenie
2 lat temu

Dobrze piszesz . Samochody wjeżdżają pod pociągi . Nie dostrzegają dużych pociagów.

10
0
Napisz co o tym sądziszx
×