OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Jakie plany ma aglomeracja?

Jakie plany ma aglomeracja?

Za nami pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Podczas obrad zaproponowano plan działań na nadchodzące miesiące oraz podjęto dwie uchwały.

+

Wśród zadań, jakie rada postawiła sobie na 2019 roku są praca nad aktualizacją strategii transportowej aglomeracji, opracowanie strategii zdrowia, polityki senioralnej czy systemu ścieżek rowerowych. Ponadto podjęte zostaną starania o środki na cztery projekty związane z relacjami międzypokoleniowymi, zdrowiem, polityką senioralną oraz niskoemisyjnym transportem publicznym.

Członkowie Rady Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej podjęli ponadto uchwałę, ustalającą składkę członkowską w wysokości 1 zł za każdego mieszkańca na rok. Ponadto przyjęto również uchwałę zmieniającą statut Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko-Ostrowska. Najistotniejszą jego korektą było wydłużenie kadencji rady z czterech do pięciu lat, co wynika z wydłużenia kadencji samorządu.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Wyjeżdżali spod baru. Volkswagen urwał przód ich auta (ZDJĘCIA)
15 komentarzy
123
7 lat temu

A ja chce fakture na ta zlotowke ale zastanowie sie czy zaplace jak pewny Pan z warszawy od kotka

15
0
Napisz co o tym sądziszx
×