OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Nielegalnie pobierał prąd do domu

Policjanci ujawnili przypadek nielegalnego poboru energii. Sprawcy kradzieży grozi kara nawet 5 lat więzienia.

+

Kradzież prądu jest przestępstwem. Stanowi również bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia osób, które wykorzystują nielegalne przyłącza. Ostrowscy policjanci cały czas prowadzą działania skierowane przeciwko tego typu przestępstwom.

Policjanci z Komisariatu Policji z Nowych Skalmierzyc na podstawie własnych informacji ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nielegalnie pobierany jest prąd. Policjanci w ubiegły poniedziałek, 11 lipca wraz z pracownikami zakładu energetycznego udali się na miejsce, gdzie zastali 38-letniego mężczyznę. Pracownicy zakładu energetycznego potwierdzili nielegalny pobór prądu. 38-letni mężczyzna przyznał się do kradzieży.

Za nielegalny pobór energii, mówiąc inaczej za kradzież prądu, mężczyźnie może grozić do 5 lat więzienia. Dotkliwa może być również kara nakładana przez ponoszący z tego tytułu straty zakład energetyczny.

Wszyscy musimy mieć świadomość, że osoby, które nielegalnie pobierają energię elektryczną swoim lekkomyślnym działaniem mogą doprowadzić do tragedii. Każda nieuprawniona ingerencja w instalację elektryczną może doprowadzić do porażenia prądem lub pożaru, a w połączeniu z instalacją gazową przyczynić się do wybuchu gazu i śmierci osób.

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Inkasent
4 lat temu

Kiedyś w Ostrowie też był taki przypadek i wtedy o ile dobrze pamiętam Samoobrona miała wysokie notowania.

uno
4 lat temu

To już można kraść?

ala
4 lat temu

nie musial miec dobrych sasiadow, moje rachunki spadly o polowe -zamiana termy elektrycznej na ogrzewanie z pieca co i kuchenki elektrycznej na gaz-i po 3 rachunkach wizyta panow z energetyki …. bezowocna

anonim
4 lat temu

ludzie mają w sobie nienawiść sami nie dostana i komuś nie dadzą, to taka zazdrość bo on ma a ja nie on może ja nie trzeba go udupić. Nie rozumiem takich ludzi każdy sobie radzi jak może w tym głupkowatym państwie gdzie pierwsze dziecko jest gorsze ? od drugiego ?

xxx
4 lat temu

Dobry sasiadow mial

Makito
4 lat temu

Policji + własne informacje + zatrzymanie = Ukochany sąsiad 🙂

6
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x