1-0 dla BM Slam Stal w PlayOff (foto+wideo)

O to chodziło! Udane otwarcie drużyny BM Slam Stal, która pokonała MKS Dąbrowę Górniczą 84:76 i w serii do trzech zwycięstw, prowadzi 1-0. Gospodarze trafili aż 11 na 21 rzutów zza łuku, a 5 na 5 miał w tym elemencie bardzo dobrze dysponowany Marc Antonio Carter. Amerykanin wywalczył 23 punkty, 13 dodał ich Aaron Johnson, a po 12 „oczek” zdobyli Christo Nikołow oraz Szymon Szewczyk. Następne rozdanie w niedzielę, a początek tego spotkania o godzinie 18:00.

+

To nie była łatwa przeprawa, ale koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski odnieśli niezwykle cenny triumf. Na wygraną zapracowała cała drużyna, a kapitalną partię rozgrywał Marc Carter. W pierwszym pojedynku fazy play off na trybunach oprócz władz miasta oraz sponsorów, zasiadł również Marcin Widomski, prezes Polskiej Ligi Koszykówki.

W kwarcie inaugurującej mecz gospodarze zostawiali za dużo miejsca swoim przeciwnikom. MKS wyszedł na prowadzenie 28:19.Kwarta druga to popis wprowadzonego na boisko Marca Cartera. Amerykański obwodowy trafiał raz za razem z każdej pozycji. Już do przerwy miał na swoim koncie 16 punktów (4×3), a BM Slam Stal odrobiła dystans i prowadziła 44:40.

Po przerwie znów lepiej radzili sobie goście z Dąbrowy Górniczej. Ostrowski zespół zwarł jednak szybko szeregi i postawił na twardą walkę w defensywie. To przyniosło efekt w postaci rosnącej przewagi. W ostatniej kwarcie po trafieniu Christo Nikołowa było już 71:57.

BM Slam Stal do zwycięstwa poprowadził Marc Carter, grając po profesorsku w ataku – 23 punkty (5/5 za trzy, 9/11 z gry)! W MKS-ie 16 punktów rzucił Witalij Kowalenko. W rywalizacji do trzech zwycięstw podopieczni Emila Rajkovicia objęli prowadzenie 1-0. Drugie spotkanie już w niedziele o godzinie 18.00 również w Ostrowie Wielkopolskim.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – MKS Dąbrowa Górnicza 84:76 (19:28, 25:12, 22:17, 18:19)

CZYTAJ  Zasłabła w trakcie jazdy (FOTO)

BM Slam Stal: Marc Carter 23, Aaron Johnson 13, Christo Nikołow 12, Szymon Szewczyk 12, Shawn King 10, Tomasz Ochońko 5, Łukasz Majewski 4, Kamil Chanas 2, Mateusz Kostrzewski 2, Robert Tomaszek 1, Mateusz Zębski 0.

MKS: Witalij Kowalenko 16, Jeremiah Wilson 14, Byron Wesley 13, Bartłomiej Wołoszyn 10, Marcin Piechowicz 9, Kerron Johnson 8, Laimonas Chatkevicius 4, Przemysław Szymański 2, Piotr Pamuła 0, Patryk Wieczorek 0.

Stan rywalizacji: 1-:0 dla BM Slam Stal