Policjant palić nie może

Policjant Radosław Gmur, jak pisaliście w komentarzach, jest znanym służbistą w szeregach ostrowskich stróżów prawa. Nikomu nie odpuści. Chętnie zabiera prawo jazdy i karze nawet za najmniejsze przewinienia. Okazuje się, że sam doskonały nie jest. Już nawet pomijając poprzednie reportaże, które były wyemitowane m.in. w głównym wydaniu Faktów w TVN-ie. Ostatnio pan policjant Radosław Gmur został nagrany jak pali, prawdopodobnie tytoń, w radiowozie.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wydał 11 maja 2011 r. rozporządzenie w sprawie używania wyrobów tytoniowych. Jak możemy wyczytać w Art. 5a. ust 2

Minister Obrony Narodowej, minister właściwy do spraw wewnętrznych i Minister Sprawiedliwości określą, w drodze rozporządzeń, szczegółowe warunki używania wyrobów tytoniowych na terenie podlegających im obiektów oraz środków przewozu osób, uwzględniając potrzebę zachowania miejsc pracy, nauki i służby jako stref wolnych od dymu tytoniowego oraz ochrony niepalących przed dymem tytoniowym.

Pan Radosław Gmur jako policjant, prawdopodobnie najstarszy stażem w Wydziale Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy, nie zna tych rozporządzeń albo świadomie je łamał. Czy starczy mu honoru, by pokazać, że policjant musi charakteryzować się „nieposzlakowaną opinią” – taki warunek jest stawiany kandydatom na policjantów.

Jak możemy przeczytać w Informacyjnym serwisie policyjnym:
Przyjęcie do służby w Policji nie jest aktem, który na zawsze daje policjantowi patent na jej pełnienie. Ustawowy wymóg posiadania nieposzlakowanej opinii powoduje, że jakikolwiek błąd popełniony czy to w czasie bycia policjantem, a nawet przed podjęciem służby może skutkować rozstaniem z mundurem. Można i trzeba zapytać, co właściwie oznacza nieposzlakowana opinia, czego ona dotyczy i wedle jakich kryteriów się ją określa?

Najprościej mówiąc nieposzlakowana opinia oznacza, że danej osobie nie można zarzucić zachowań sprzecznych z normami moralnymi, etycznymi oraz prawnymi.

Zdaniem obywateli, opinia tego policjanta ma wiele zastrzeżeń i nie rzutuje to dobrze na wizerunek instytucji stojącej na straży bezpieczeństwa. Tym bardziej, że ten policjant chodzi z bronią u boku.

CZYTAJ  Znany sędzia przyjeżdża do Ostrowa

Jak poinformował nas Artur Kurczaba z ostrowskiej komendy: Nie stosowanie się do przepisów Rozporządzenia, może skutkować wszczęciem postępowania dyscyplinarnego. 

gmur-papieros4

42 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ax
8 lat temu

SZOFER .. mozesz bardziej sprecyzowac z tym drutem .. komendant a zamężna policjantka ???
Piszesz o CB czy coś podobnego ??

Radek
8 lat temu

Wasze komentarze na temat tego „policjanta” nic nie dadzą. Podejrzewam, że nawet jakby kogoś postrzelił przypadkiem to i tak nie poniósłby konsekwencji. Ktoś go kryje i tyle. Niestety w naszym kraju takie osoby jak policjant, prokurator, lekarz, ksiądz, urzędnik skarbowy mogą odpowiednio: zabijać, fałszywie oskarżać, dokonywać błędu w sztuce lekarskiej, molestować dzieci i nakładać błędnie naliczone kary a i tak nikt im nic nie zrobi. To jest po prostu MAFIA, to są osoby, które nie podlegają prawu polskiemu.

anonim
8 lat temu

czy to gmur czy broda….wszyscy po jednych pieniadzach. ostatnio widzialem lebkow z prewencji w lanosie na limanowskiego jak sie popisali. zatrzymujac kobiete jeden prawie wypadl przez okno tak sie do niej wychylil oczywiscie bez lizaka zatrzymanie. taki jakis rudawy i dziki z wygladu. ale najlepsze jak kobieta sie zatrzymala. dolecial do niej i wydarl sie „WYŁAŹ! ZGAŚ SILNIK I WYŁAŹ”. to jest policja? paranoja nawet auta zatrzymac nie umieja bo ja bym nie wysiadl tylko do Batkowskiego na wojewodzka zadzwonil jak pieknie mnie policja zatrzymuje. normalnie cholota jakas co sie w tym ostrowie wyrabia. brzydzi mnie ostrowski policjant. zachowaniem swoim. policja powinna nie tylko pilnowac porzadku publicznego ale tez pomagac ludziom a nie czatowac na nich w krzaczorach i za byle co walic mandat. paranoja

dzik
8 lat temu

wszyscy wiedzą,ze ten GBUR brał łapówki z Długie i nie tylko,ale nikt nic nie robi..Tak było,jest i będzie w ostrowskiej milicji.raczka rączkę myjeJebana banda!

mich
8 lat temu

a o co chodzi z tym broda

Arek
odpowiada  mich
8 lat temu

Broda to dobry kumpel Gmura. W dodatku kiedyś byli partnerami w pracy. Brodę usunęli z Policji za prochy. Dziwne że Gmur nic na ten temat nie wiedział a może i brał też w tym udział

Arek
8 lat temu

Szkoda też że nikt nie nagrał jak ciągle z Brodą przesiadywali w siedzibie firmy auto-pomoc na ul. Długiej. Każdą wolną chwilę tam spędzali a nawet czas w trakcie służby

Arek
8 lat temu

Ciekawe jak on się wymiksował ze sprawy z prochami. Jego super kolega ( w dodatku partner na służbie ) Broda wyleciał za prochy. A on pewnie nic nie wiedział i nie miał z tym nic wspólnego. Tak jak ktoś tu już napisał. Nie wyleci bo za dużo wie. ŻENADA !!!

Arek
8 lat temu

Nic mu nie zrobią bo od lat robi co chce. Ciekawe ze za łapówki go jeszcze nikt nie przydybał. pomijam inne numery jak współpraca z firmą pomocy drogowej przy ulicy Długiej. Przy każdej sytuacji odholowania auta zawsze oni byli przez niego wzywani. Sam miałem taką sytuację. Mimo że posiadałem własny transport musiałem skorzystać z usługi firmy z ulicy Długie . Zapłaciłem 250 zł. za transport 600 metrów ( dosłownie 600 metrów ) spod mojego domu przed którym miałem zdarzenie 150 metrów. Ciekawe ile z tego miał Gmur

Aspirant
8 lat temu

Tu nie wolno palić! No i co z tego, ja się nie zaciągam.

natalia
odpowiada  Aspirant
8 lat temu

nie można

obserwator
8 lat temu

slyszałem ,ze GMURGBUR wplacił markowi 50zł na jego tv ostrów.Panie redaktorze.cy to prawda?

42
0
Napisz co o tym sądziszx