Skandal! Czy policjant był pijany?

Do skandalicznej sytuacji doszło w czwartkowe popołudnie. Na miejsce wypadku dwóch osobówek przyjechali funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Sęk w tym, że jeden z nich wyglądał na „trafionego”. Dowódca zmiany, pod wpływem samego zainteresowanego, kategorycznie sprzeciwiał się udokumentowaniu na kamerze badania na zawartość alkoholu. Dodatkowo pan asp. Drobina nie okazywał na prośbę legitymacji służbowej. Dopiero po interwencji u dyżurnego policji udało się osiągnąć to co teoretycznie jest standardem.

+

Gdy do podejrzanego funkcjonariusza przyjechał wspomniany wcześniej dowódca zmiany, zaprosił redaktora ostrow24.tv do radiowozu. Miał on przyglądać się przeprowadzanemu badaniu, ale pod jednym warunkiem – ZAKAZ FILMOWANIA. Tutaj należy zaznaczyć, że funkcjonariusz policji będący w pracy ma prawo być filmowany. Pan asp. Drobina był innego zdania.

Szczyt absurdu nastąpił gdy nasza kamera próbowała zarejestrować z zewnątrz radiowozu przebieg badania. Sam zainteresowany policjant usilnie zasłaniał szybę, nawet gdy na alkomacie wyświetlany był wynik. Po chwili radiowóz z dowódcą zmiany odjechał, a my nie uzyskaliśmy informacji czy policjant był trzeźwy czy nie.

Oto zapis tej sytuacji:

Inny reportaż o jednym z policjantów:

https://www.ostrow24.tv/news/51206-sfalszowali-badanie-na-zawartosc-alkoholu-reportaz.html

CZYTAJ  Zapłacisz 1500 zł jeśli tego nie zrobisz

209 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
123
4 lat temu

co w trzecim , radiowozie w calej polsce przepuszczam sa wczoralsi ?

...
5 lat temu

to mały precedens, ale jest szansa, szczególnie po ostatnim wyroku na policjantce z Poznania ( polecam rozczytać się w pełnym brzmieniu wyroku) że policjanci a szczególnie ich przełożeni przestaną traktować obywateli jak popychadło. Na szczęście w dobie kamer można bronić się przed nadużyciami. Sposób w jaki obecnie się kara, wystawia mandaty albo zwraca do kierowców przez tę formację powoduje nie tyle poczucie kary i wartość edukacyjną co całkowitą awersję do policji. Alkohol w policji i na słuzbie ( oczywiście jeśli ten przypadek został udowodniony) jest ciosem poniżej pasa.

obserwer
6 lat temu

dobra robota. W sumie Panu Radiszewskiemu można dużo zarzucić, choćby to, że nieraz za ostro podchodzi do pewnych tematów, ale jak widać, czasem wychodzi to na dobre. Policja – wiadomo, etat niełatwy, ale aż gotuje się w obywatelu, jakie nieraz maniery mają osoby, które nigdy nie powinny się znaleść w tej formacji. Na miejscu redaktora zbadałbym jedną z kwestii – wiarygodność pmiaru, sam padłem ofiarą wyższych widełek przez zakłamanie urządzenia. (skalowanie, jeżdżenie z gps/ednomondo rozmiar opon wg producenta) ich urządzenia pokazują bzdury a pomiary są często dokonywane nad liniami energetycznymi!!!!

tomek
6 lat temu

policjanci nie pijcie tyle !!!!! BADACIE NAS ALKOMATAMI A CZUC WAS NIERAZ SAMYCH !!!!! INNA HISTORIA ….z powodu razącego niedbalstwa adwokata J . la …. w Rybniku zaniedbujacego prowadzenie sprawy ktora ponoc z powodzeniem mogla byc umozona oszukujacego ze wie co w tej sprawie zaniedbujacego zlozenie wyjasnien … 0d lipca lub wczesniej zwodzacego .IGNORUJACEGO WSZYSTKO !!!! .. doszlo do upokoarzajacego zatrzymania w pracy po powrocie z delegacji w sobote 10.0916 r po godz 16 policjant wreczajacy nakaz zatrzynania … w celu zlozenia wyjasnien … ? BYL PIJANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LAMIAC WSZYSTKIE PRAWA DO KONTAKTU Z KIMKOLWIEK …. ZACZAL BRUTALNIE DUSIC GDY PRUBOWALEM WEZWAC STRAZ MIEJSKA A DRUGI POLICJANT WYRWAL TELEFON I !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I WYLACZYL GO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WEZWANEGO W OSTATNIEJ CHWILI OJCA N A UL PODMIEJSKA RYBNIK TEZ STASZONO I ZARZUCANO MU BYCIE PIJANYM !!! ZASTRASZONY OJCIEC LAT 73 NIE WEZWAL STRAZY MIEJSKIEJ PONIEWAZ DRUGI PRZYBYLY PATROL JUZ TRZEZWY TWIERDZIL ZE MI SIE ZDAJE I MUSZA MNIE UMIESCIC W SZPITALU PSYCHIATRYCZNYM … ZGODZILEM SIE CZEGO NIE UCZYNIONO GDYZ CELEM BYLO ZASTRASZENIE !!!!!! NIE ROZWIAZANIE SPRAWY !!! SZYJA MNIE BOLI DO DZIS BLAGALEM JUZ ZEBY NIE DUSIL BO CHCE JESZCZE ZOBACZYC SIOSTRZENCA MICHALKA A NIE BYC ZABITY DLA ZATARCIA SLADOW PO PIJANSTWIE POLICJANTA …. UDALO SIE WEZWAC OJCU KARETKE . WZIETO MNIE DO SZPITALA W RYBNIKU UL ORZEPOWICKA !!! POTEM TRZYMANO W SAM NIEWIEM JAKIM CELU DO PONIEDZIALKU NA DOLKU W SAMYCH MAJTKACH GDYZ PEWNIE ZAUWAZYLI ZE JESTEM OSOBA NIE LUBIACA SIE OBNAZAC ….. W PONIEDZIALEK POWCIKALI MI 2 DOKUMENTY NA KTORYCH PISZE ZE ZNISZCZYLEM NAKAZ ZATRZYMANIA , MOZE ANALIZA POTU WYKAZALA BY ZAWARTOSC ALKOCHOLU W POCIE POLICJANTA , ODCZYTUJAC ZARZUT NARUSZENIA NIETYLKALNOSCI CIELESNEJ ORAZ PROBE WYPPCHNIECIA DWOCH POLICJANTOW Z TIRA NA WYSOKOSCI 1, 5 M …. DZIWNE ZE NIE AWIEZINO MNIE DO PROKURATURY GDYZ TO PROKURATOR POWINIEN ODCZYTAC TAKI ZARZUT ….

POLICJANCI !!!!! NIE ZADUSZAJCIE INWALIDOW JAK PRZYJEZDZACIE PIJANI DO PRACY !!!!!

bb
7 lat temu

ten Pan Gmur – jak mi wiadomo to jedyny policjant w RD który przeszedl prawdziwa szkołe specjalisty RD
Jedyny w RD ktory zna sie na swej robocie na drodze .
Wiec ci co podwarzaja jego wiedze i kompetencje to ci co popełnili wykroczenie drogowe i mieli konsekwencje prawne – tutaj boli wasz kmiotki . Pana Gmura mozecie pocałowac w d…o
Pan sier. Gmur nie znał pojecia równy i równiejszy prawo stosował równo .
Pracuje sobie dalej w ciepełku i to w ramach awansu kadrowego – niech kociska mokną na asfalcie .

Piotrek
7 lat temu

ja chce tylko, zeby zatrzymal mnie ten gmur do kontroli xD zaraz mu pwoiem jak tam setka dzisiaj czy dwie?;p gmur jest bardzo konsekwentny i daje prawie kazdemu mandaty a na siebie nie spojrzy heh widzisz czlowieku jak to jest?

dr Hannibal
8 lat temu

Radziszewski – ty sam sie prosisz ,aby pewnego dnia …… : 🙁

rzeżnik
8 lat temu

jakie ma plecy ten policjant skoro się ciągle wykręca.

Adam W.
8 lat temu

Z jednej strony dupowaci policjanic, którzy chyba zbyt przepisów nie znają, i nie umieją sensownie argumentowac. Z drugiej strony natomiast cwaniaczkowaty reporter, który korzystając z „wyrobienia” w tego typu sytuacjach pokpiwa sobie z funkcjonariuszy państwowych. Ogólnie cała ta sytuacja budzi mój niesmak.

bax
8 lat temu

Przypomnijcie sobie Faziego,,gdzie jest sprawiedliwość pytam….

Kaziu
odpowiada  bax
8 lat temu

O taaak! Fazi to legenda ostrowskiej drogówki. Mordo ty moja!!!

209
0
Napisz co o tym sądziszx